Eesti uudised

Biden: USA kaalub sõdurite Balti riikidesse õppustele saatmist (69)

BNS, 19. märts 2014 17:55
USA asepresident Joe Biden Vilniuses.Foto: AFP / Scanpix
USA kaalub võimalust saata oma sõdurid Venemaa tegevuse pärast muret tundvate Leedu, Läti ja Eesti palvel Balti riikidesse maa- ja mereväeõppustele, ütles Ühendriikide asepresident Joe Biden kolmapäeval Vilniuses.

"Me kaalume võimalusi astuda täiendavaid samme sõjalise koostöö tempo ja ulatuse suurendamiseks, seal hulgas USA vägede rotatsiooni Balti riikides, et viia läbi maa- ja mereväeõppusi ning väljaõppemissioone," ütles ta ajakirjanikele.

Biden kinnitas, et USA asutab NATO kollektiivkaitseartiklit. "NATO leppe artikkel 5 alusel vastame me igale agressioonile NATO liitlase vastu," ütles ta.

USA saatis solidaarsuse rõhutamiseks märtsi algul kuus lisahävitajat Leetu Balti riikide õhuturbemissiooni täiendama. Bideni sõnul on palutud ka teistel liitlasriikidel oma panust suurendada.

USA asepresident ütles pärast Leedu ja Läti riigipeaga kohtumist ajakirjanikele, et Venemaa isoleeritakse poliitiliselt ja majanduslikult, kuid ta agressiooni Ukraina vastu jätkab. "Venemaa ei pääse tõigast, et maailm muutub ja nende käitumist ei aktsepteerita," rõhutas ta.

Samal teemal

21.09.2015
USA asepresident Joe Biden ei kandideeri presidendiks
21.02.2014
VENE OHT: Balti riikide julgeolek teeb läänele muret
19.02.2014
Vene diplomaat väljendas muret Eesti venelaste kohtlemise osas
19.02.2014
Venemaa alustas Leningradi lähedal sõjaharjutusi