19. märts 2014: resident Toomas Hendrik Ilves Varssavis Eesti-Poola äriseminaril kõnet pidamas.Foto: Raigo Pajula / Presidendi kantselei
Toimetas Kristin Aasma 19. märts 2014 15:49
Poolas riigivisiidil viibiv president Toomas Hendrik Ilves ja Poola riigipea Bronisław Komorowski avasid täna Varssavis kahe riigi ettevõtjate äriseminari.

"Meie – Eesti ja Poola – tahame olla uus Euroopa. Me olemegi uus Euroopa. Ja oleme uhked selle üle," pöördus Eesti riigipea kümnete Poola ettevõtjate poole.

"Ma ei mõtle uut Euroopat selle mõiste vanas, alandavas tähenduses," ütles president Ilves. "Uus Euroopa, kuhu Eesti ja Poola kuuluvad, tähendab innovaatilisust, kiirust, edukust."

Nende väärtuste – ning ka selliste poliitiliste väärtuste nagu demokraatia ja õigusriigi toetamine, Euroopa Liidu vabaturu eest seismine ning kindlameelsus rahvusvahelise õiguse hoidmisel ja kaitsmisel – peame koos liitlastega oma häält tugevalt kuuldavaks tegema, rõhutas Eesti riigipea.

Aitab klišeedest, nagu "Poola torumees" või "Eesti bussijuht", ütles ta, sest tänases maailmas viivad meid edasi innovaatilisus ja oskus muutustega kiirelt kaasas käia.

Poola president Komorowski sõnul on Eesti ja Poola Euroopa Liidus kiiremini arenevate riikide seas. "Eesti on aga üks maailma tehnoloogilisemaid riike," tunnustas ta.

Samal teemal

Kommentaarid  (6)

Kas mõtles oma peaga? 20. märts 2014 00:41
Seda pingutust ta vaevalt endale sai lubada, muresid niigi küllaga. Nõustajad on järjekordselt talle karuteene (selle mõtte/ütlemise algelises tähenduses) teinud, väsima kipuvad! Valitsus uuenes, kallis sõber Kallas eksiilis,... Kõik see lisab pingeid, kindlam on esialgu 65000 tuhandelise toetusrahaga Ärma talus pesitseda, mitte meie ja poolakate tööinimesi alavääristada.
... 19. märts 2014 21:07
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS