Eesti uudised

Eiki Nestor vahetab Ene Ergma välja (15)

Karoliina Vasli, 19. märts 2014 07:00
JÄTAB OTSAD LAHTI: «Pikemaid plaane pole ma teinud. Üks asi korraga,» sõnab Ene Ergma vastuseks küsimusele, kas ta kaaluks ka presidendiks pürgimist. Foto: Tairo Lutter
Peale uute ministrite saab Eesti ka uue riigikogu esimehe. Ene Ergma (IRL) asemel hakkab saadikuid ohjeldama sots Eiki Nestor. Ergma taandub parlamendi lihtliikmeks ja üritab pääseda Euroopa Parlamenti.

Sotsid teatasid eile, et esitavad riigikogu juhatuse esimehe kandidaadiks Eiki Nestori, mehe, kes on olnud pärast iseseisvuse taastamist riigikogu kõigi koosseisude liige.

Parlamendi esimees ja kaks aseesimeest valitakse aastaks ametisse homme hommikul. Võimuliidu koosseisu arvestades jätkavad aseesimeestena ilmselt reformierakondlane Laine Randjärv ja keskerakondlane Jüri Ratas.

"Jätkan riigikogu liikmena," ütleb Ergma edasise kohta.

Samal teemal

Euroopa Parlamendi valimistel on ta IRLi teine number. Ta märgib, et valituks osutudes keskenduks ta innovatsiooni, teaduse ja kosmosevaldkonna edendamisele. See aitavat elavdada majandust ja luua kõrge lisandväärtusega töökohti nii Euroopas kui ka Eestis.

"Euroopa Liidu 2014–2020 finantsperioodil realiseeruvad kaks suurt kosmoseprogrammi Galileo ja Kopernikus, mis on ka Eesti jaoks väga olulised," lisab Ergma.

Tuleva aasta märtsis on riigikogu valimised. 2016. aastal aga otsitakse Eestile uut presidenti. Varasem suursoosik Siim Kallas on vähemalt praegu pildilt kadunud, äkki oleks see uus võimalus Ergmale? Mäletatavasti 2006. aastal ta isegi kandideeris, kuid Ilvese vastu ei saanud. Viimane ei või nüüd uuesti kandideerida, sest kaks ametiaega saab täis.

"Praegu on minu jaoks uueks ja huvitavaks väljakutseks Euroopa Parlamendi valimised ja pikemaid plaane pole ma teinud. Üks asi korraga," kostab Ergma.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee