Krimi

TV3 | Protestiks ülerahvastatuse vastu keeldusid vangid õhtusöögist (41)

Õhtuleht.ee, 18. märts 2014 22:19
Tartu vangla kinnipeetavad keeldusid 18. märtsil õhtusest toidust, et protesteerida vanglate ülerahvastatuse vastu. Pilt on illustreeriv.Foto: Aldo Luud
Teisipäeva keskpäeval korraldati Tallinnas justiitsministeeriumi ees pikett juhtimaks tähelepanu vangide halvale olukorrale.

See puudutab kinnipidamisasutuste ülerahvastatust. Teisipäeva õhtul lubasid meeleavaldajatega ühineda 250 Tartu vangla kinnipeetavad, kes keelduvad toidust, vahendas TV3 "Seitsmesed uudised".

"Sellises ruumis hoidmine on inimeste piinamine," rääkis inimõiguste aktivist Teet Raatsin. "See on Eesti suhtes tuvastatud rikkumine. Eesti Vabariik ei ole siiani selles suhtes midagi teinud."

Kui kõik kinnipeetavad hakkavad kahjutasudega pöörduma Euroopa inimõiguste kohtu poole, siis kahjunõuded võivad tähendada väga suurt väljaminekut Eesti eelarvele, sest sellistes tingimustes on hoitud tuhandeid ja tuhandeid inimesi." 

Piketi korraldajad olid üritanud kaasata ka kinnipeetavaid, kes toetaksid nõudmisi näljastreigiga. Tartu vanglas aga peeti kinnipeetavate näljastreiki kriminaalkuriteoks.  

Tartu vangla julgeolekuosakonna juhataja aga teavitas näljastreiki teha soovinud kinnipeetavat, et taoline tegevus on kriminaalkorras karistatav, vahendas Teet Raatsin.

Teisipäeva pärastlõunal teatas justiitsministeerium, et 250 Tartu vangla kinnipeetavat on keeldunud õhtusest toidust. 

 

Samal teemal

25.08.2014
Suitsetajatega ühte kambrisse paigutamine ei toonud vangile valuraha

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee