Krimi

TV3 | Protestiks ülerahvastatuse vastu keeldusid vangid õhtusöögist

Õhtuleht.ee, 18. märts 2014 22:19

41 KOMMENTAARI

a
22. märts 2014 20:40
i
Istunud oma aja./ 20. märts 2014 15:56
Kui rääkida Romeo Kaldast, siis inimene on teinud endal lihtsalt elu mugavaks ja heaks, nagu teeb seda ka iga vaba kodanik enda jaoks. Kuna temal ju tuleb elulõpuni veeta oma tunnid ja päevad seal. Liikumist pole neil muidugi kuna tegu on eluaegsetega ehk supermax. Neil on kogu värk 70% rohkem piiratud kui seda on tava vangidel ehk pisisulidel. Nii, et enne kui hakata kedagi kuidagi halvustama või tegema ennatlikke järeldusi, tehke asjale väike uuring ja ärge sõltuge reporteris ega muust meediast kuna seal tehakse kõik nii kuradima lilleliseks ja heaks kui asi tegelikkuses on.
i
Istunud oma aja./ 20. märts 2014 07:19
Vang on ka inimene kurat võtaks. Kes pole olnud, ei tea kui s*tt seal on. Ärge kritiseerige nii ropult. Kunagi ei tea mis elus juhtub ja millal isegi seal jalga puhkate. Tänapäeva seadused on asjas mida peaks vähe korrigeerima kuna isegi pisema asja eest saadakse nelja aasta pikkuseid karistusi! Igati poolt seal olevatele!
t
tibuśkin/ 19. märts 2014 22:30
Ja mis see järelejäänud toit visati kõik minema või ... Suu jookseb sülge, endal söögiga lugu nii kehv.
l
Lahendus/ 19. märts 2014 20:51
Saatke muulastest vangid karistust kandma nende kodumaale!
m
mõistlik lahendus/ 19. märts 2014 20:03
Kingime oma vangid Mikroneesia suguharudele.Ise nad teavad,kas panevad nad tööle või söövad ära!
v
vangidel on kehv olukord !!!!KARAUUUUUUL!/ 19. märts 2014 13:29
vangid on ometi ainukesed ,kel inimese õigused peale Toompea rahva
n
Nii on/ 19. märts 2014 13:29
Sellest on küll räägitud,et eesti on üle kriminaliseeritud ja pea igal eestlasel ripub karistatus kaelas.

m
MADLI/ 19. märts 2014 12:28
Kui meenutan toda Viru vanglas kinni peetavat roimarit hr. Romeo Kaldat, kes volikogusse kandideeris, siis ajalehefoto järgi oli too küll tugevas ületoitumuses. Hea söök, tööd ning liikumist pole. Küllap on seal teistelgi näod rasvas ning lott lõua all. Nii võib veel infarkti, insuldi või diabeedi saada. Paari päevane paastu on sellisel juhul küll vaid igati terviseks.
d
Diana/ 19. märts 2014 12:22
Las ise teenivad oma tööga söögi välja.Vangide ülbusel ei ole piire ja meie oma riik on neile sellised õigused kätte mänginud,nii et... Peaks lastekodu lastele andma nõu minna inimõiguste kohtusse.
m
MATS/ 19. märts 2014 11:37
Minu nägemus:
Vanglates tuleks kehtestada märksa rangem kord. Riigi poolt vaid elementaarne. Ei mingit liha, broilerikoibi, kanamune, võid ega väljamaa puuvilju. Kõige elementaarsem ning odavam toit. Must leib. Tangupuder või keedetud kartulid. Lihata ühepajatoit. Juurviljasupp supikontidest. Rasvaineks margariin. Vitamiinideks hapukapsad ning riivitud porgand. Ka nii saab 2000 kilokalorit täis. Kes tahab enamat, telligu ise sööklast juurde, aga mugavus maksab. Parem toit, raadio või telekas kambrisse, lisatekk, telefonikõne j.n.e. Siis saab ka liha, vorsti, apelsine ja banaane, koorega kohvi rosinasaia ning maiustusi juurde. Kust see raha tuleks? Tehku vanglas tööd ning teenigu ise. Siis oleks ka töötegemiseks mingi stiimul. Või nuiaku oma rikastelt sugulastelt rahalist abi. Ühtlasi tuleks mingi protsent teenitust või saadetust ka kinni pidada - kohtukulude ning kannatanutele kahjutasude katmiseks, mis muidu nagunii maksmata jääksid.
n
Nojahh/ 19. märts 2014 11:02
Räägin väikse loo ... Olles ise seal pool rootsi kardinaid olnud ja oskan Teile, kes te nõuate et vangid töötaksid, öelda niimoodi-proovige anda vangidele tööd, vaadake mis tsirkus lahti läheb ja kõik selleks, et justiitsministeerium midagi tegema ei peaks (oma mugavalt kohalt perset liigutada on oi kui raske) tehke palun proovi, mina tegin :) tehke kas või eksperimendi korras ja peale selle hakake palun kommenteerima. Tänan tähelepanu eest !
e
19. märts 2014 10:30
ega need vangid pole sinna turismituusikuga läinud,et teeninduse kvaliteeti nõuavad.kunagi saadeti vangid siberisse metsatööle mitte sanatooriumisse apelsine vitsutama.sogavad mingist inimõigustest-aga kannatanutel oli ka inimõigused, millele sülitati
j
Juku/ 19. märts 2014 10:15
Vangide nuumamine tuleks üle vaadata.Toiduraha ühe vangi kohta on suurem kui lastekodus .Milleks taoline ebavõrdsus?Kiiresti vaja seadusemuudatus ,mis keelab vangil kõik luksuse.Vangla on karistusasutus,mitte puhkekodu.Kõik madratsid padjad ja voodid kambritest koristada.Igale ruutmeetrile üks vang,magavad kolme vahetusega.Igasugune vastuhakk julmalt maha suruda.Mõrtsukad peaks olema ainult kinnises kongis ,kuniseal kärvavad.
k
Kuulge,/ 19. märts 2014 10:06
selle ülerahvastatuse kohta on väga lihtne lahendus!Surmanuhtlus ja üldse karistuste karmistamine.Olen täitsa kindel,et siis pole vanglate ülerahvastatust ega muud jama!
r
red / 19. märts 2014 10:03
keda kotib..ärgu söögu! See vanglas istuv inimsaast sööb ausate tööinimeste rahast paremini kui pooled töölkäijad rsk!

d
dolbajoob/ 19. märts 2014 09:58
See pole mingi eksmus kui lähed kellegi elu kallle või lähed röövima.Tingimused peavad olema ranged,et tene kord poleks tahtmist sina sattuda.
r
ranno/ 19. märts 2014 09:47
Kriminaalid tuleks,kui mitte ära tappa,siis vähemalt seinte külge aheldada,ilma liikumiseta.Teil värdjad ei ole mingeid õigusi.Kui mõni värdjas tahab minuga kohtuda näost näkku siis pede anna teada
k
./ 19. märts 2014 08:37
kas need maakeeli tõprad ennast siis tõega inimeste hulka liigitavad ??? INIMENE olla oleks pidanud tahtma enne kuriteo sooritamist, pärast on juba hilja käpakestega vehkida. Teate, kui palju on inimesi, kes meelsasti veedaks talve soojas ruumis ja täis kõhuga ja ei viriseks üldse, et neid on kambris mõnevõrra rohkem.
v
vang :)/ 19. märts 2014 08:16
Kõik eksivad !!!.Kes jääb vahele,kes mitte.Targutajad siin võiks väikse proovi nädala vangimajas teha ja siis uuesti kommenteerida.!!!
m
mx35/ 19. märts 2014 07:11
vangla ja krimm.. See võib olla vene FSB käte töö et õõnestada riiki seest .. Ülerahvastatusele on olemas lihtne probleem... Käituge korralikult ja ärge tehke pätti.. tegelikul võiks olla ka vanglatel selline süsteem nagu ülikoolil.. vahetus üliõpilased.. Tartu vangla võiks vahetada vange venemaaga.. Näiteks 3 kuud siberis ja siberi omad 3 kuud paradiisis..
v
.../ 19. märts 2014 06:43
võiks ju "nälgivatele" lastele selle söögi anda, VIP seisundis vangid ei tea igavusest, millega aega sisustada.
r
RR/ 19. märts 2014 06:40
Lühidalt öeldes - kurjategijad on riigi üks suurimaid alustalasid.
r
RR/ 19. märts 2014 06:38
Siit lugedes selgub, et enamik kommenteerijaid on ikka täiesti juhmid elukad. Miks te vangidele halba tahate, ma ei saa aru? Esiteks on inimestele karistuseks VABADUSEKAOTUS, Ei muud. Ja kehtiv vangla sisekord mis ei tohi kindlasti inimest alavääristada ja kahjustada. Lisaks sellele oleme MEIE, riigi kodanikud, otsustanud, et need teod mis need inimesed on korda saatnud, väärivad karistust. Seega oleme meie ise nad vangistanud ja peame seega nende eest hoolitsema ja tagama nende heaolu. Ja veel - ärge iial unustage, et ILMA KURJATEGIJATETA EI SAA ÜKSKI NORMAALNE RIIK EKSISTEERIDA. Sest riik kaotaks kurjategijate kadumisel oma põhifunktsiooni ja samuti ei oleks võimalik hinnata väärtuseid mille järgi käituda.

t
tom/ 19. märts 2014 06:35
maksku ise oma ülalpidamise eest ja siis hakaku mölisema!miks peab korralik -aus nimene maksma päti-mörtsuka-varga ülalpidamiskulud?
kui vanur läheb hooldekodusse,siis peavad lapsed-omaksed selle kinni maksma! miks ei peaks seda vangide ülalpidamist maksma nende endi omaksed?
m
Marii/ 19. märts 2014 06:32
Vangla ei ole kuurort. Meie riik niigi hellitab neid lurjuseid. Kui palju maksab ühe kinnipeetava ülalpidamine, vot seda kodanik Raatsin võiks endalt küsida ja kelle arvelt see toimib? Karistused varastele, vanurite petturitele ja mõrtsukatele on liiga leebed. Need pätid tuleks kõik ühte kambrisse panna ja las siis notivad ajaviiteks üks teist maha.Praegune elu on neil ju lausa lill. Tasuta majutus, toit, arstiabi, kultuuriline teenindus jne. Tööd ei pea tegema, aga kõik hüved riigi poolt olemas. Kodanik Raatsin ära soosi kuritegevust vaid külasta parem hoolekodusid ja uusi loodud õendus-hooldusasutusi, vot seal on küll räiged inimõiguste rikkumised. Need hooldekodu asukad peavad maksma igapäeva eest, mis sellistes asutustes viibivad, saamata inimväärikat hooldust - Vanglas olevad pätid nõuavad inimõigusi, kus olid nende arust teiste inimeste inimõigused, keda tapsite, röövisite? Pätid peavad ka ise enda ülalpidamise kinnimaksma ja neil tuleb ka inimõigused ära võtta, sest nad pole inimesed vaid ühiskonna jätised.
s
Sd/ 19. märts 2014 06:19
To Eestlane! Oled ka pätt,et siin kritiseerid. Loomulikult tuleb karistada pätte iga teo eest. Rahvas nuumab neid ja veel virisevad ka. Pole vaja sinna sattuda, elagu normaalset elu ja töötagu, aga ikka teiste asjadele näpud taha ja veel vaja tappa ka. Ärge sööge jah saabki pättidest lahti.
k
Kk/ 19. märts 2014 06:13
Pole vaja siis pätt olla ja vangi sattuda. Nuumame neid ja siis virisevad ka veel. Tulevad välja ja tapavad varastavad uuesti. Neil peakski ainult voodi koht olema,wc pott ja püsti seismise rum. Või menad streigivad?
j
JUSS/ 19. märts 2014 01:52
See hr.Ratsin peaks ise oma lemmikute ning hoolealuste, s.o. retside kätte sattuma. Vahest pärast viimaste töömeetoditega vahetut tutvumist hakkab ka midagi mõikama. Või on kogu see kampaania ainult endale tähelepanu tõmbamiseks, endale edaspidiseks nime tegemiseks?
m
MATS/ 19. märts 2014 01:48
Dieet ning mõnepäevane paasta on ainult terviseks! No on aga nahaalsust. Kaevata, kahjutasu nõuda! Aga kas nemad ohvrite inimõigusi arvestasid, kui nad tapsid, vägistasid ja röövisid? Mida riik nüüd tegema peaks? Kõrilõikajad ennetähtaegselt vabastama, neile kahjutasu maksma ning vabandama? Ja lasta neil siis vabaduses taas uusi sigadusi teha! Peast põrunud on need kurjategijate pühade inimõiguste eest võitlejad. Nagunii elab meil vang juba märksa paremini kui mõni elu aeg tööd teinud kodutuks jäänu või pensionär. Või hooldekodu patsient.
u
Uurige / 19. märts 2014 00:16
Vaadake , kus FIRMAS see demagoogistprovokaator Teet Raatsin töötab ! Kes on selle firma omanik. Samuti googeldage ja tutvuge Teet Raatsini endiste üllitistega . Kas kauge kremli käsi suunab vastuhakkudele ?
j
Joel/ 19. märts 2014 00:10
Mis siis ikka.Mul ka köök suht väike ja ainult neli ōlut kapis,aga arvestades minu panust pere eelarvesse täna ,peaks olema kuus. Mida perset kuhu vaatavad valitsuse silmad. Kas ma sellist Eestit tahtsin.Vot mille eest mulle need piinad ometi. :-)

k
Kodanik/ 18. märts 2014 23:54
Idiootsuse tipp nunnutada vange. Kui ikka türmi sattus, siis tuleks ikka ka kodanikuõigused ära võtta ja kogu moos, nii nagu muiste. Igat sorti sigudikke oli siis ka vähem - hirm vangimaja ees hoidis rakkes. Nüüd kuramused nõuavad ei tea mida.
t
T.P./ 18. märts 2014 23:47
Vangla ei ole mugavustega hotell üheski riigis.
Toidu ja muu ülalpidamise peaks vangid ise välja teenima.
Ehitagu nad endale uus vangla oma vahenditega.
Pole vaja midagi sellist korda saata, et sinna sattuda
m
Mati/ 18. märts 2014 23:29
Mida kuradit? Kelle õiguste eest te võitlete, ise süüdi, et sinna sattusid. Need inimeses on isoleeritud ühiskonnast, kuna nad põhjustasid ohtu, kahju ja kannatusi, las nüüd kannatavad ka ise. Ei taha küll õel olla aga need aktivistid pole vist veel ise kurjategija läbi kannatanud. Mida nendel vangidelveel vaja on, ehk võimaldame neil veel nädalavahetustel väljas ka käia.
Ma ütlen, valede isikute õiguste eest võitlete. Võidelge parem väärkoheldud laste õiguste ja parema tuleviku nimel.
a
alo/ 18. märts 2014 23:23
see Teet Raatsin kõige teravam pliiats pole karbis vist..Mõrvar tahab hotelli siis saada w paras siberisse saata...
a
A.H./ 18. märts 2014 23:00
Nende toitmine tuleks üldse ära lõppetada: kes ei tööta sellel pole ka söögilauda asja. Ühtlasi ka maa atmosfäär saab CO2 ja peerugaasi emissiooni vähenemise tõttu puhtamaks, ja saab vabanenud kvoodid Euroopasse maha parseldada. Samuti vabanenud maksumaksja rahaga saab midagi targemat teha.
e
Eestlane./ 18. märts 2014 22:54
Tartu vangla julgeolekuosakonna juhataja aga teavitas näljastreiki teha soovinud kinnipeetavat, et taoline tegevus on kriminaalkorras karistatav, vahendas Teet Raatsin. Vot see on tase,kui ei söö on ka juba kuritegu :D

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee