Maailm

OTSE | Ukraina: olukord Krimmis on muutunud poliitilisest sõjaliseks (54)

Õhtuleht.ee, 19. märts 2014 00:21
Foto: AFP / Scanpix
Ukraina teatab, et olukord Krimmis pärast referendumit muutus poliitilisest sõjaliseks. Vene sõjaväelased tungisid sõjaväebaasi, hukkus vähemalt üks sõdur. Õhtuleht.ee hoiab sündmuste käigul silma peal.

23:46

Kasahstani hinnangul väljendasid Krimmi elanikud referendumil vaba tahet, kui otsustasid Venemaaga ühineda. Kasahstan toetab rahumeelseid teid Ukraina kriisi lahendamisel ning usub, et see saab toimuda ÜRO ja teiste rahvusvaheliste organisatsioonide vahendusel. Allikas.

22:58

NATO peasekretär mõistis hukka Krimmi ühendamise Vene Föderatsiooniga. "Krimmi annekteerimine on ebaseaduslik ning NATO liitlased ei tunnista seda," teatas peasekretär. Allikas.

22:12

Relvastatud ründajad kasutasid Simferopolis Ukraina sõjaüksust elava kilbina, kui nad püüdsid sisse pääseda majja, kus üks sõjamees tulistamises hukkus, rääkis Ukraina kaitseministeeriumi pressiesindaja. Allikas

21:06

Interfax edastas, et Krimmi meediakanalite teatel sai Simferopolis tulevahetuses surma üks omakaitse mees ning kaks inimest haavata.

20:53

Ukrainas suureneb rahva viha ja rahulolematus. Sotsiaalmeedias nõutakse Krimmi eest võitlemist.

20:46

Rogozin rääkis ajakirjanikele, et Venemaa ei kaalu Euroopa Liidule ja USA-le sanktsioonide kehtestamist, kuna ei pea varade külmutamist ja reisikeeldu tõsiselt võetavaks.

20:33

Ajakirjanik Ukrainas: protesteerijad süütasid Kiievis rehvid, kuna on pettunud Ukraina valitsuse "nõrgas vastuses Krimmi kriisile".

20:19

BBC: rünnaku baasile ei korraldanud Venemaa sõdurid otseselt, vaid relvastatud mehed, kes tegutsesid Venemaa nimel (omaalgatuslikult?)

19:56

Kerry: "Venemaa sissetung Ida-Ukrainasse on kõige nahaalsem samm, mida ette kujutan."

19:48

Reuters annab teada, et nii Jaapan kui Kanada kehtestasid Venemaale sanktsioonid. Kanada: seitsmele Venemaa, kolmele Krimmi ametnikule. Jaapan: peatas viisakõnelused, sõjalise koostöö.

19:41

"Keegi ei räägi [Ukraina] idapiirkonnas jõu kasutamisest. See ei ole kohe kindlasti plaanis, aga me ei taha ennustada, kas idapiirkondades toimub verevalamine. Kui Ukraina valitsus ei pööra tähelepanu õudsele olukorrale idapiirkonnas, võivad tagajärjed olla väga, väga halvad," rääkis Putini kõneisik Dmitri Peskov BBC-le.

19:23

Guardiani ajakirjanik: Krimmi valitsuse teatel võtsid Venemaa sõjaväelased üle Krimmi baasi. Vene lipp pandi lehvima, baasi ümber on sõjaväelased.

19:11

AFP: Euroopa Liidu president Herman Van Rompuy ja Venemaa president Vladimir Putin kohtuvad homme. Ilmselt, et arutada olukorda Ukrainas.

19:05

Kohaliku politsei väitel sai Krimmi baasis toimunud tulistamises surma kaks sõjaväelast.

18:56

Financial Times: Valge Maja saatis Venemaale selge signaali, et rohkem sanktsioone on tulemas.

18:29

Ukraina peaminister Jatsenjuk andis kaitseministritele käsu kutsuda kokku miiting Suurbritannia, Prantsusmaa ja Venemaa ametivendadega, kes kirjutasid 1994. aastal alla Ukraina piiriseadusele, lootes nii vältida konflikti arenemist.

18:11

BuzzFeed: Ukraina valitsus asus vägesid piirile viima, kuid paljud usuvad, et sihikindlat Venemaad pole võimalik peatada.

18:07

Krimm SOS kirjutab, et baasis hukkus rünnakus üks sõdur.

18:02

Ukraina president: Venemaa mängib "räpast mängu". "Putin võib küll olla fašismi vastane, kuid käitub ise nagu fašist."

17:52

SKY News: Ukraina teatab, et olukord Krimmis on muutunud poliitilisest sõjaliseks.

17:48

BBC kirjutab, et Vene väed ründasid Simferoopoli sõjaväebaasi, mille käigus sai kaela ja jalga haavata üks Ukraina sõjaväelane.

Vene sõjaväelased võtsid kaasa baasi juhtivohvitseri. Sõjaväelased olid baasis kokku poole tunni jagu.