Maailm

Marko Mihkelson Krimmis toimuvast: rahvusvaheline õigus on jalge alla tallatud (35)

Karoliina Vasli, 17. märts 2014 20:03
Foto: Teet Malsroos
"Need numbrid olid ammu ette kirjutatud," hindab riigikogulane Marko Mihkelson eilset Krimmis toimunud referendumit, mis andis Venemaale rohelise tule end seal kehtestada.

"Tõsiselt kaheldav, kas nii palju inimesi referendumil osales," viitas ta välja käidud numbritele. "Näiteks Krimmi tatarlased peaaegu tervikuna ei osalenud."

Samal teemal

Ta märkis, et me ju teame, kui palju venelasi elab Krimmis ja nende hoiak Venemaa suhtes pole saladus. "Küsimus on selles, et see toimus okupatsiooni tingimustes ja rahvusvaheline õigus on jalge alla tallatud. Eesti või ükski teine normaalne riik ei saa seda õiguspäraseks pidada."

Mis on edasised sammud? "Rahvusvaheliselt kahtlemata surve Venemaa suunas kasvab. Kahjuks on näha, et ametlikult Moskva pole nõus vähimalgi määral tulema vastu sellele, et lahendada probleeme kuidagi laua taga mõistlikul viisil. Venemaa poolsed seisukohad on vastuvõetamatud."

Ta nentis, et kahjuks on praegu raske püsivaid lahendusi leida. "Kahtlemata Ukraina tulevikust sõltub väga palju, kuidas ja millisel moel saab olema julgeolekukeskkond terves Euroopas." Ta ütleb, et julgeoleku osas pole sellist madalseisu olnud juba mitme aastakümne jooksul.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee