Maailm

Marko Mihkelson Krimmis toimuvast: rahvusvaheline õigus on jalge alla tallatud

Karoliina Vasli, 17. märts 2014 20:03

35 KOMMENTAARI

t
TO Kesikutest / 21:09, 17. märts 2014 valvekommentaatorid lõksutavad lõugu jälle tugevalt. +8 -24 • Teata ebasobivast kommentaarist/ 24. märts 2014 17:02
mis sa nüüd,lihtsalt sinusuguseid sitavareseid on tunduvalt vähem.
t
Tõnu/ 18. märts 2014 19:29
Rahvusvaheline õigus tallati jalge alla juba siis, kui USA eestvedamisel NATO Jugoslaaviat tükeldas - ei löödudristi ette isegi enne Belgradi pommitamist radioaktiivset ainet sisaldavate pommidega. Samuti siis, kui tungiti suveräänse riigi (Iraak, Liibüa) territooriumile pidama jahti seaduslikule riigipeale selge eesmärgiga ta mõrvata (nii üks kui teine neist teadis liiga palju lääne võimukandjate salasobingutest). Nagu ka siis, kui saadeti oma eriüksuslased teise riigi valitsuselt lubagi küsimata selle territooriumile tapma oma kunagist, nüüdseks ülekäte läinud käsilast - nautides toimuvat ise turvaliselt eemal, otseülekandes nagu reality-show'd. Seda loetelu annab jätkata veel oi kui pikalt, ja ikka on tegevuses ennekõike USA koos oma usinate tallalakkujatega, kelle hulags Eesti tõepoolesti kuulub esimese viie hulka.
r
rahulik elanik/ 18. märts 2014 19:02
Julgen väita, et loogika on jalge alla tallatud.
m
ms/ 18. märts 2014 18:10
Juba teist korda, peale Gruusiat, täpselt sama olukord ja tagajärg, kui USA, EL, NATO ja muidugi Eesti jahuvad, hoiatavad, sanksoneerivad, ähvardvad tulemusteta Venemaad .
Nüüd me siis teame kui "targad-tugevad" siis ülemaailmaline üldsus Venemaa vastu tegelikult on. Venemaa selge võit!
Eks me võtame teadmiseks "kõvade" suurriikide-organisatsioonide tsenaariumid ja retoorika, juhuks kui Venemaa, Ukraina`st 55 korda väiksemat Eestit ründab.
m
Matu/ 18. märts 2014 16:59
Kuulge poliitikud, jätke mula, elage oma elu mitte teiste. Muidu on venelased varsti siin, siis on vesi ahjus!!!
m
manna/ 18. märts 2014 13:10
poogen mis seal SRÜ-s toimub,minu käed on nagunii lühikesed.
v
Vaat just meie omad keeravad ja pööravad seda õigust/ 18. märts 2014 12:20
Krimmi elanikel on ka oma õigused, miks nad peaksid meie soove täitma. Meie omad laimavad Venemaad koos Läänega ja ise kutsuvad pommid kohale, tehku oma vaeste heaks midagi
o
oeh/ 18. märts 2014 12:02
Ma olen Mihkelsonist alati lugu pidanud, ent viimased nädalad tuleb tema suust vaid tühi sõnamulin iga Venemaa liigutuse peale. Teame isegi seda kõike, mis edasi?

v
Valgast/ 18. märts 2014 11:35
Sina marrrko oled seal muidu leivasööja.Kui sa nii tarrrk mees oled,õpi ükskorrrd rrrr täht selgeks ja tule aita lollidel oma kodulinn Valga korrrda teha.Aitab sul seal mõtetul kohal istuda ja suurrrt rrraha tasku toppida ei millegi eest.
k
kus / 18. märts 2014 10:20
on usa ja inglismaa kes lubasid ukrainat kaitsta kui ta tapvad pommid hävitab
j
jama/ 18. märts 2014 10:14
ajad sääl mihkelson euroopa liit väriseb putini ees
p
Papi/ 18. märts 2014 10:07
Võib kritiseerida seadusi, nende vastuvõtjate legitiimsust ja referendumi läbiviimise puudulikkust. Kuigi mingi juriidilide nõksu pärast välisvaatlejaid sinna ei saadetud. Kuid ei saa eitada Krimmi elanike selget seisukohta ja Läänele peaks see olema primaarne. Eriti kui Kiievi sündmuste seaduslikkuse aluseks peetakse just rahva tahet. Kuigi kuidas seda mõõdeti jääb selgusetuks. Eks ta mingi Maidani koefitsent on.
t
to lia/ 18. märts 2014 09:00
meia saime ikka ka lüüa,või kuidas...
d
Demokraatia tanki vastu!/ 18. märts 2014 08:47
See ongi vene süsteem! (Tehtud-mõeldud.) Ennem loetakse hääled,siis hääletatakse (mitte valitakse!)Venemaal pole teisiti kunagi tehtud! (Kõige hullem kui mõni saadab "abipalve" Lätist või Narvast!?)Ei julge enam vene keelt rääkida!?
s
sulane/ 18. märts 2014 08:42
Gaasi aktsiis tuleb tõsta vedelkütuse aktsiisiga samale tasemel. Hetkel on see 20 korda väiksem kui teiste kütuste aktsiis.
See vähendab teatud riigi positsioone turgudel ja täidab ka riigikassat.
Erinevatel kütustel peaks olema turul enam-vähem võrdsed võimalused turul tegutseda, kuid praegu riik soosib vene gaasimonopoli ja sellele peaks lõpu tegema. Olgu siis vene gaas, või poola süsi või saudide nafta, maksustamisel ei peaks gaasi selle tõttu eelistama, et see tuleb Venemaalt.
Vene riigi rahastamise soodustamisele eesti maksupoliitika läbi peaks ükskord lõpu tegema.
l
lia/ 17. märts 2014 23:25
Ja mis sellesamuse nentimine nüüd enam aitab? Eks see on Suure Peetri komme nii teha. Ainult see silmakirjalike vabanduste leierdamine vene poolt on nõme. Ütle ausalt, et kel jõud , sel õigus ja väiksemal pole mõtet plõksida. Kes alla jääb, see mättasse lüüakse. Ent ikka see enne Gruusia, nüüd Ukraina süüdistamine väljamõeldud asjades. Keda see Veenab?
USA on muidugi ka impeeriumikalduvustega, aga Venemaaga võrreldes on nad ohutud naiivikud. Hiinat aga tasub karta ja austada.
Huvitav, et Afganistanis saadi lüüa, nii et loodame, et kui Ukrainaga asi jamaks läheb, need afgaani vennikestest viletsamad pole.
Aga jumal hoidku meid loomulikult suuremast sõjast.

v
varia/ 17. märts 2014 22:35
http://politikus.ru/v-rossii/14933-putin-otmenil-ukaz-prezidiuma-vs-sssr-o-peredache-kryma-iz-rsfsr-...
Putin tühistas 1954. aasta otsuse Krimmi kohta.
http://regnum.ru/news/polit/1778722.html
Tuletati Kosovot meelde.
http://inosmi.ru/op_ed/20140317/218659314.html
Falkland – Krimm
http://inosmi.ru/sngbaltia/20140311/218424360.html
Kosovo – Krimm
http://www.discred.ru/news/vozvrashhenie_kryma_rossii_ehto_schaste_mikhail_gorbachev_amerike_nado_provesti_svoju_perestrojku/2014-03-17-4976
Gorbatšov kiitis Krimmi sündmused heaks.
x
xxxx/ 17. märts 2014 22:31
Kui järele mõelda siis USAs peaks valimisõigus olema ainult indiaanlastel ja euroopast ja
mujalt kokkujooksnud okupantidel ja nende järglastel ei tohiks olla mingit sõnaõigust
Appelleerides USA demokraatiale võib tiblastann nõuda ka näiteks Eestis valimisõigust
okupantide järeltulijatele
m
miks/ 17. märts 2014 22:21
Venemaa ÜRO-st välja ei visata? See pilusilm ei ole millekski võimeline ja Venemaa blokeerib kõiki otsuseid. ÜRO on kaotanud igasuguse mõtte ja usutavuse.
e
Eesti on NATO-s/ 17. märts 2014 22:06
ja kui NATO ei sekku kui venemaa Eestit ründab siis teate mis juhtub ültse NATO liikmesriikidega we?!?!?!NATO-t enam ei usaldata ja riigid kardavad venemaad siis juhtub nii et paljud IDa-Euroopa riigid lähevad NATO-st minema ja hakkavad oma kaitsekulutsi tõstma üle 30% SKT-st ja saadetakse siis ka venemaa ja NATO riigid perse ja hakkavad iseseisvateks neutraal riikideks ja siis tekivad riikide vahel sõjad ja mitu korda hullem kui WW3 juhtub!aga seda Läänemaailm ei taha et kõik see vaev ja aeg läx perse!põhimõteliselt siis WW1 ja WW2 oli raisatud aeg siis!WW3 tuleb nii või naa aga kui NATO nüüd hülgax Baltimaad siis hülgavad kõik riigid NATO ja siis on igal riigil Üli high Tech sõjavägi ja riigid mis kardavad venemaad lähevad venemaad ründama...Tuumapommid hakkavad lendama.Läänemaailma raketikaitse ei suuda venemaa kõike tuumapomme hävitada ja ikkagi saavad oma hävitava doonuse kätte!Ida maailmast ei maxa rääkida neil pole isegi tuuma raketi kaitset!
a
:)/ 17. märts 2014 21:50
ah et õigus enam ei kehti.
Lähen löön naabri majast välja, tal tore häärber, just see, mis mulle vaja.
ja kui tulete nahutama, siis kutsun putini kohale, ta teile näitab
l
lible/ 17. märts 2014 21:48
nendest kuramuse poliitikutest on juba kõrini.Ütleme ausalt,kui Ukraina oleks oma tolliliidus,oleks ta kindlasti vabam kui EL-s.Neile vähemalt ei määritaks pähe koormate viisi eurodirektiive,nagu meile.
u
utsuul/ 17. märts 2014 21:40
Kogu võim majanduses ja poliitika valdkonnas peab Ukrainas kuuluma tituleeritud rahvale.
Korruptandid tuleb panna seina äärde, nende ja oligarhide varandus tuleb rahvale laiali jagada.
Kuna venelased ei ole slaavlased, vaid on soome-ugrilased, kes on segunenud tatarlastega, ja kui neile siin ei meeldi, kobigu Ukrainast minema. (Ja eks mingit slaavi keelt räägitakse sellepärast, et see on võrreldes soome – ugri üminaga palju läänelikum.)
Edasi tuleb vabastada meie ajaloolised maad: Kurski, Voroneži ja Belgorodski oblastid ja Kubanimaa.
http://raznesi.info/blog/post/11731
http://nnils.livejournal.com/1595336.html
Me oleme venelaste vastu, sest nad ei austa Stepan Banderat, vabadusvõitlust, kreeka- katoliku kirikut ja ukraina keelt. Venelane austab ja armastab alati Venemaad. Teda ei ole võimalik assimileerida.
Seega, selleks et Ukraina muutuks õitsvaks maaks, tuleb venelane Krimmist välja ajada.
Parem muutugu Krimm tataripäraseks.
Organisatsiooni „Parem Sektor“ juht Dmitro Jarosz kutsus ka islamiste üles ühisaktsioonideks Venemaa vastu. Ukraina rahvuslased sõdisid Venemaa vastu ka tšetšeeni islamistide poolel, samuti Süüria seadusliku valitsuse vastu.
Ukrainas kehtib Bandera testament, mille kohaselt peab Ukraina olema totalitaarne, korporatiivne ja monorahvuslik riik. Kes ei soovi assimileeruda, peab riigist lahkuma, vastuhakkajad hävitatakse.
t
taganjärgi tarkus/ 17. märts 2014 21:30
Tegite piirilepingu ära ja saite jalaga tagumikku, rohkem teie teeneid ei vajatud ja nüüd ei saa propagandaveskile enam piirilepingut panna.

h
Hea on näha ja kuulda / 17. märts 2014 21:28
asjaliku mehe juttu . Kui kuulata ja vaadata kuidas suured mehed jagavad oma mänguasju ja mängu maad. Mis valitsus see ka on , parem mingu oma leludega mängima. AK - gi kutsub oma saatesse IRL mehed vestlema nemad on targemad, sest lapsekesed ei tule ju asjalike vastustega toime.
n
nimi maksumaksja/ 17. märts 2014 21:13
no on jahh jalge alla tallatud aga mida siis teha??? kas härra muud ei oskagi öelda?? kas sellisest jobust poliitikust eestile ka kasu on ?? siis oleks äkki miskit teha vaja või mihkelson jääbki sedasi passima ja kukalt sügama??
k
Kesikutest / 17. märts 2014 21:09
valvekommentaatorid lõksutavad lõugu jälle tugevalt.
t
Täielikult/ 17. märts 2014 21:07
Kui Putini hullud on vabaduses ja teevad mis tahavad. Laske mingi laburi katk lahti siis saab ka nendest parasiitidest lahti. Inimese moodi neist jagu ei saa.
m
maadevahetaja/ 17. märts 2014 20:59
Juba Lenini valitsus võis müüa Krimmi USA juudi organisatsioonidele maha.
Aga 1943. aasta Teherani konverentsi aegu võtsid USA president Roosevelt ja Inglismaa peaminister Churchill teema uuesti üles teatades, et Iisraeli riik tuleb luua Lõuna – Venemaale, kaasaarvatud Krimm, Odessa, Hersoni ja Mikolajevi oblastid ja Sotši piirkond. Ähvardati teist rinnet mitte avada jne. Eks mõistagi lubati siis lahkelt vastu Baltikumi, Karjalat ja Königsbergi, seoses Jaapaniga ka Kuriili saari. Kuni Teherani konverentsini oli Baltikumi saatus veel lahtine. Jalta konverentsi aegu käidi juba koos NLiidu Juudi Antifašistliku Komitee liikmetega (esimees Solomon Michoels) territooriume üle vaatamas.
http://ru-an.info/новости/советское-руководство-отдавало-крым-в-руки-евреев/
http://vk.com/rus_improvisation?z=photo-53474_323182573%2Falbum-53474_00%2Frev
Ka Jalta konverentsi aegu üritasid Roosevelt ja Churchill Krimmi vahetada veel ühe täiendava Saksamaa osa vastu.
Lisaks sooviti muuta Prantsusmaa samasuguseks okupeeritud riigiks nagu Austria ja Saksamaa. Stalin keeldus.
k
kinkija/ 17. märts 2014 20:57
ÜRO deklaratsiooni kohaselt võivad separeeruva territooriumi saatust otsustavas referendumis osaleda kõik kohalikud alalised elanikud.
Põlised ukrainlaste alad seisuga 1654 olid vaid Kirovogradi ja Dnepropetrovski oblastite praegused territooriumid.
Vene tsaarid kinkisid ukrainlastele hulga territooriume, mis kuuluvad Ukraina praegustele põhjaoblastitele.
Lenini valitsus kinkis ukrainlastele Harkovi, Luganski, Donetski, Zaporožje, Hersoni, Odessa ja Mikolajevi oblastid.
Stalin omakorda Lvivi, Taga - Karpaatia, Ivano - Frankivski ja Tšervnitsi oblastid.
Hruštsov omakorda Krimmi. Kõik need kinkimised toimusid ilma referendumita…
http://www.postimees.ee/2730486/krimmi-haaletust-vaatlesid-neonatsid-ja-kommunistid
Referendumi vaatlejatest.
j
jojo/ 17. märts 2014 20:56
Ja meie kuulus videostaar maailmapoliitikaspetsialist on esimene kes sellise stsenaariumi korral eestist kaob ja kireb samamoodi kuskil turvalisemas paigas täpselt samamoodi edasi
k
kodanik/ 17. märts 2014 20:54
need USA ja Brüsseli holoppide hädaldamised on naljakad. Rahvusvaheline õigus tallati siis jalge alla kui algas "IRAAGI VABADUS"

k
Kriiger/ 17. märts 2014 20:50
Ja sama juhtub Eestiga, kui Venemaa siia sisse sõidab. NATO või euroliit või Ameerika, fuck up high. Ükski liit ei toimi maailmas, kus sitakotid kardavad suurt Venemaad. Ameerica U suck high, cause U are scared of Russia
m
MUSKETÄR/ 17. märts 2014 20:46
Mis õigusega sa kritiseerid, oled ju samasugune saast... Sobitasid piirilepingu teise omasugusega...
r
Rahvusvaheline/ 17. märts 2014 20:39
õigus hakkab nüúd toimima Ukrainas, kus venemeelseltelt võetakse ära kodakondsus ja taastatakse kohtusüsteemis surmanuhtlus neile, kes ei taha nn. uue valitsuse sõna kuulata. See on nüüd demokraatia uues stiilis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee