Eesti uudised

Uus valitsusliit langetab tulumaksu ja tõstab tulumaksumiinimumi (25)

Toimetas Kristin Aasma, 17. märts 2014 16:45
Vasakult: sotsiaaldemokraatide juht Sven Mikser ja reformierakondlane, valitsust moodustav Taavi Rõivas koalitsiooniläbirääkimistel.Foto: Stanislav Moškov
Esmaspäeval Riigikogus jätkunud koalitsiooniläbirääkimistel leppisid Reformierakond ja Sotsiaaldemokraatlik erakond kokku, et tulumaks langeb 1 protsendi võrra, tulumaksuvaba miinimum tõuseb 154 euroni ja toetatakse töötuskindlustuse määra vähenemist 0,6 protsendi võrra.

"Uus koalitsioon langetab tööjõumakse nii, et töötajatele ja ettevõtjatele jääb järgmisel aastal kätte rohkem kui 100 miljonit eurot," ütles peaministrikandidaat Taavi Rõivas.

Samal teemal

Rahandusminister Jürgen Ligi sõnul säilitab uus valitsusliit eelarves struktuurse tasakaalu. "2015 jaanuarist langeb tulumaks 20 protsendile ning nagu valimisprogrammis lubatud, alustame sellega koos maksuvaba miinimumi tõstmist - 144lt eurolt 154 euroni. Samuti toetame töötuskindlustuse määra vähendamist 0,6 protsendi võrra," tutvustas Ligi uue valitsuse maksulangetusi.

"Katteallikatena näeme ette efektiivsemat ja paindlikumat finatsjuhtimist, rahva tervist kahjustavate ainete - alkoholi ja tubakaaktsiisi kiiremat tõusu ning erimärgistatud kütuse maksuerandite, välja arvatud põllumajanduses ja väikelaevadel kasutava kütuse osas, asendamist täpsemalt suunatavate toetustega. Samuti Eesti Loto reklaamiõiguste laiendamisest tuleneva lisatulu ning maksupettuste vähendamise meetmetega ja salaturu vastase võitlusega," sõnas rahandusminister Jürgen Ligi.

Uue valitsuse moodustamisel on prioriteetideks tööjõumaksude vähendamine, sh tulumaksu ja töötuskindlustusmakse määra langetamine ja tulumaksuvaba miinimumi tõstmine, lastetoetuste tõus ja kaitsekulude tagamine vähemalt 2 protsenti SKTst.

Samal teemal

18.02.2014
Reformierakonna volikogu kiitis heaks koalitsioonilepingu SDEga
17.02.2014
Mart Laar: tundub, et see valitsusevahetus pole läinud lihtsalt ega lõbusalt
17.02.2014
Taavi Rõivas: lastetoetused võivad tulevikus veelgi tõusta
17.02.2014
Jürgen Ligi: mina üksi valitsuse programmi dikteerida ei saa