Krimi

Politsei: kahe laupäevase Paide põlengu seotust praegu kinnitada ei saa (5)

Toimetas Kristin Aasma, 17. märts 2014 16:12
Tulekahju Paides 15. märtsi varahommikul.Foto: Kaspar Pokk / Kanal 2
Laupäeva varahommikul põles Paide kesklinnas paaritunnise vahega kaks hoonet, kuid politsei ei saa hetkel kinnitada, et tegemist oleks sarisüütamisega.

15. märtsi hommikul kella kuue paiku said operatiivteenistused väljakutse Paides Tallinna tänaval asuva hoone juurde, mis põles lahtise leegiga. Päästjad kustutasid tulekahju.

Samal teemal

Samal hommikul kella üheksa aegu saadi uus väljakutse samal tänaval mahajäetud puuhoone põlengule. Ka see tulekahju kustutati. Esmase vaatluse alusel on alust arvata, et tegemist on süütamisega.

Politsei on alustanud kriminaalmenetlust paragrahvi alusel, mis käsitleb asja rikkumist või hävitamist.

Paide politseijaoskonna juht Üllar Kütt sõnas, et politseil ei ole alust praeguse info põhjal oletada, justkui oleks need kaks põlengut omavahel seotud. "Veel vähem ei ole praegu alust siduda laupäevahommikusi põlengud möödunud aasta Türi ja Väätsa valdades toimunutega. Kahes möödunud aasta süütamises kahtlustatav kannab muude kuritegude eest vanglakaristust," välistab Kütt spekulatsioonide paikapidavuse.

Politseijuht kutsub kõiki kohalikke elanikke üles tähelepanelikkusele ja palub kõigil, kes nägid vahetult enne põlenguid nende hoonete juures liikumas inimesi või sõidukeid, sellest politseile teada anda telefonidel 5344 2137 või 110.

Samal teemal

17.03.2014
Paidelane: kohutav, üks püromaan saadi kätte, aga majad põlevad edasi!
15.03.2014
TV3: Järvamaal võib taas tegutseda süütaja
15.03.2014
FOTOD: Paide päästjad said teate populaarse pitsakioski põlengust