Eesti uudised

Harjumaa teedele lisandub üheksa kiiruskaamerat  

Toimetas Katrin Rohtla, 17. märts 2014, 14:04
KIIRUSKAAMERA.Foto: KAAREL TIGAS
Homme, 18. märtsil alustavad Harjumaa riigimaanteedel kiirusemõõtmist veel üheksa kiiruskaamerat, mis lisanduvad neljale jõuluajal Ääsmäe-Haapsalu maanteel käivitatud kiiruskaamerale.

Maanteeameti liiklusekspert Villu Vane sõnul paiknevad uued kaamerad Tallinna-Saku-Laagri, Tallinna-Rannamõisa-Kloogaranna ja Tallinna-Rapla-Türi maanteel nii 50, 70 kui ka 90 km/h alas. 

Samal teemal

"Kiiruskaamerad on paigaldatud teelõikudele, kus on viimaste aastate jooksul toimunud raskeid liiklusõnnetusi," selgitas Vane ning lisas, et kiiruste kontrolli alla saamine aitab kindlasti vähendada liiklusõnnetuste tekkimise tõenäosust nendel lõikudel.

Uued kiiruskaamerad on paigaldatud Tallinna-Saku-Laagri teel (12. km-le) 70 km/h alasse Saku ja Tallinna ringtee vahelisesse lõiku (kaks kaamerat) ning Tallinna-Rannamõisa-Kloogaranna teele Vääna-Jõesuusse 70 km/h alasse (17. km-l) ja 50 km/h alasse (18. km-l) kummasegi üks. Tallinna-Rapla-Türi teele lisandus viis kaamerat: 70 km/h alasse (7. km-l) Luigele kaks ning 90 km/h alasse (11. km-le) Saustinõmmele üks ja (17. km-le) Kirdalusse kaks.

Nüüdsest on Eesti riigimaanteedel üleval 53 mõõtekabiini ja 35 kiiruskaamerat.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee