Indoneesia blogi

Indoneesia blogi: püha mägi Kemukus ehk seks ei ole tabu (1)

Lilli Tölp, 17. märts 2014 11:33
Foto: Reuters / Scanpix
Koraani ettekirjutuste järgi on abieluväline seks üks suuremaid maiseid patte. Paljudes koolkondades on seadusest üleastujatele karistuseks määratud surm.

Seda uskumatum oli kuulda, et siin islamiriigis, keset Jaava saart kogunevad inimesed pühal mäel Kemukusel iga 35 päeva järel, et leida endale kontvõõras sekspartner. Põhjendades seda iidse traditsiooniga.

Samal teemal

Vana õpetus räägib, et kel soov rikkaks saada, peab tulema ühel kindlal neljapäevasel ööl (jaava kalendri järgi Pon reedel) printsi hauale ning magama vastavalt siis võõra naise või mehega. Seda rutiini sama partneriga seitse korda läbides (iga 35päeva tagant) täituvad kõik Su soovid.

Haud, millele tullakse, kuulub printsile. Legendi järgi surmati prints hetkel, mil ta oli suguühtes oma kasuemaga. Berit Renseri samateemalisest Eesti Ekspressi artiklist võib lugeda, et peale nende hukkamist olnud samast paigast veel sosinat kuulda: "Jumal Bathra täidab selle soovid, kel õnnestub siin meie armastus lõpuni viia."

Jogjast Kemukuse mäele jõudmiseks (u 110 km) kulus mul ja Robertil umbes kuus pikale venivat tundi. Ajaröövliteks osutusid tihe liiklus, motika katkine õhkkumm ning 15km vales suunas sõitmist.

Õhtupimeduses kohale jõudes tervitasid meid ridamisi paiknevad ja valjut muusikat mängivad karaokebaarid, lühikeste seelikutega tüdrukud, murul massaaži pakkuvad mehed ning printsi haua ümber palvetavad islamiusulised.

Rahvast oli palju, igast soost ja igas vanuses. Suurema enamuse moodustasid siiski keskealised või vanemad mehed. Mäejalamil ringi jalutades saatsid mind uudishimulikud pilgud, kuid suhtlemisel ei ületanud keegi eetilist piiri. Ettepanekut parema tuleviku nimel ühiselt pingutada ei võtnud keegi teemaks.

Haud, mille ümber islamiusulised palvetasid, oli kaetud heleroosade roosiõitega. Minu kõrval olev mees juhendas mind, et peaksin palvetama ning roosiõisi oma peopesas hõõruma.

Üks kirglikum palvetaja hõõrus oma põske ning roosiõisi vastu hauaplaati. Minu kõrval põlvitavad mehed ning naised pomisesid koraanisalme.

Püüdsin seda mõmisevat heli salvestada, kuid väga pikalt mul seda teha ei lastud. Preester või pühamees, kes ukselävel uusi külastajaid vastu võttis, koputas mulle õlale ning palus viisakalt teistele ruumi teha.

Allikas: http://ekspress.delfi.ee/news/kohver/seks-vooraga-teeb-rikkaks.d?id=67480486

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee