Eesti uudised

Mõne pere nukker reaalsus: lastetoetus tuli. Kärmelt poodi uut viina ostma! (91)

Karoliina Vasli, 17. märts 2014, 07:00
MUUTUMATU: 10 aastaga on hinnad teinud märgatava hüppe, ent lastetoetuse määr on püsinud kui kalju: 19,18 eurot. Foto: Tairo Lutter

Lastetoetus võib kasvada peaaegu 60 euroni. Iseasi, kas sellest reaalselt kasu on. Noored emad muretsevad, et paljudes peredes joovad vanemad raha lihtsalt maha. Üks alternatiiv võiks olla, et riik tasub toetusega hoopis laste huvihariduse eest.

Tänavu 1. jaanuaril täitus kümme aastat päevast, kui lastetoetus viimati tõusis. Mida üldse 19,18 euro eest saab? "Minu meelest on see mõnitamine. Mu poeg käib trennis, mille kuutasu on 35 eurot, seda see ei kata," arutleb algkooliealise poja ema Krita (29).

"Ka poliitikute kemplemine ajab südame pahaks. Räägitakse: armastame lapsi, tahame, et neil läheks elus hästi. Ja siis anname 19 eurot kuus suhtumisega, et katsuge kuidagi hakkama saada."

Piretil (27) on kaheaastane poeg. "19 euro eest ei saa suurt midagi, isegi mitte suurt pakki mähkmeid," räägib ta. "Minu arust see praegune 19 eurot omab tähtsust neile, kelle sissetulek on madal. Seal on ka see küsimus, kas see üldse lasteni jõuab või läheb mujale."

Ta ise on pärit mitmelapselisest perest, kus vanemad olid alkoholiga liigagi sina peal. "Meil läks raha reaalselt viinavõlgade ja uue viina peale," meenutab ta oma lapsepõlve.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15. märts 2014, 08:00
Tulevane peaminister Taavi Rõivas lastetoetustest: räägime hiljem, kui kõiges on kokku lepitud
14. märts 2014, 21:47
Mikser: lastetoetuste tõus tuleb tuntav
12. märts 2014, 16:09
FOTO: Reformierakond esitas uueks peaministrikandidaadiks Taavi Rõivase

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee