Eesti uudised

Mõne pere nukker reaalsus: lastetoetus tuli. Kärmelt poodi uut viina ostma!

Karoliina Vasli, 17. märts 2014, 07:00

91 KOMMENTAARI

a
aiku/ 20. märts 2014, 20:22
Tule taevas appi Inimesed olete nii küünilised!!!!! Tuhandest perest üks joob ja juba kõik oleme joodikud. Paljudele peredele oleks see abiks elektrit maksta, lasteaia kuutasu maksta ja ärgem unustage see raha on ju lapse raha!!!! Kas siis lapsel ei olegi õigust taskuraha saada kui riik seda natukestki jagab. AUSALT ÖELDES KES EI SOOVI ÄRGE VÕTKE!! Ainult et kus jagatakse seal esimesed need kellel seda tegelikult vajagi pole.
m
mupsik/ 18. märts 2014, 17:03
Oleks siis artsiabi kodule lähemalt võimalik kätte saada. Ei peaks lastega päevadepikkuseid arstiretki ette võtma. Säästaks bensiini ja aega:P ja saaks 19 euro eest oma lastel mõneks ajaks kõhud täis:P
n
nii/ 18. märts 2014, 09:12
nüüd vihastab küll selline artikkel ja suhtumineset invapensionäre on ju piisavalt ja keegi ei parasta,et joovad maha.tean oma endisi naabreid pensionäre vanuses nii 40 vene rahvusetkes ootasid seda pinsipäeva,et kohe jooma minna.miks ei ole pahaseid kommentaare siis!
m
Memm/ 17. märts 2014, 22:26
Kui lastetoetus läheks lasteaia malsuks või huviringile.Minu laps kasvab kodus ...lasteaia kohta pole.Huviringis ei käi.Transporti pole. Kas minu laps peaks sellest piskustki ilma jääma.Joodikutel makske koolitoit või midagi sellist.
ü
Üksikema/ 17. märts 2014, 19:39
Paljudele lastega peredele on lastetoetuse tõus suureks abiks. Milleks sorida teiste rahakottides ja pidevalt rääkida kuhu see "äkki" läheb. Nagu oleksid lastega pered enamuses alkohoolikud. See on lihtsalt solvav! Eks iga pere majandab oma parima äranägemise järgi. Maksumaksja ju ei kontrolli kuhu peaminister ja riigikogulased oma raha kulutavad. Kas nad teevad seda ikka õigesti? See on lihtsalt nõme, rääkida pidevalt sellest, et lastetoetused kaovad kellegi viinavõlgade kustutamiseks. Propaganda - ei midagi muud. Sellise hoolimatu suhtumise korral inimestesse jäävadki siia riiki varsti ainult saamatud, haiged, vanad ja keelt mitte tundvad muulased. Kas see ongi eesmärk?
v
vana toriseja/ 17. märts 2014, 19:24
Tubli Karoliina! Kärmelt poodi uut viina ostma ning juurde Taavi Rõivase foto. Ei teadnudki, et asi nii paha on.
n
Naine/ 17. märts 2014, 18:45
19 euro eest saab 4-5 pudelit veini. Joon kohe kindlasti sellise hulga veini kuu aja jooksul ära. Pange mind nüüd häbiposti! Õnneks on laps üles kasvatatud ja koolitatud, nii, et lasteraha mahajoomises keegi ei süüdista:)
a
17. märts 2014, 18:28
Arvata on,et paljudes peredes kulub seegi natuke rahakest jookide peale.Ja selliseid noori peresid on palju.Enamus noortel emmedel on kõige tähtsam pidu ja jook.

t
to Archie / 17. märts 2014, 18:25
kui anda raha eest kaupu, siis ilmselt tehakse need poole hinna eest vedelaks, et poolikut osta.....
t
to Ats/ 17. märts 2014, 16:28
Kas "muidusööjast sotsiaaltöötaja" peaks sekkuma ka nende puhul, kes kasutavad sünnitoetust äriideena "hops voodisse raha tegema"? Millises etapis, sa arvad, ta sekkuma peaks?
t
to 09:24/ 17. märts 2014, 16:13
ja arvad, etpangatöötaja tuleb hommikul tööle ja hakkab pensione üle kandma? Näiteks minu viimane pension on minu arvele kantud 05.03.2014 kell 02:19.Ilmaaegu kurjustasid.
t
täitsa nõus/ 17. märts 2014, 15:44
ABC-nimelise kommenteerijaga! Kõigepealt tuleks ikka alandada suurepalgaliste palku ja siis jätkub raha ka teistele inimestele. Kuna meil rahvaarv väheneb kogu aeg, siis tõesti ei pea riigikogus olema 101 liiget. Piisab 51st. Ja kui neil oleks tavalised palgad (nagu meil enamusel), siis sinna enam igasugused kasutud ei kandideerigi. Riiki võiks valitseda ikka targad inimesed, kes hoolivad Eestist, mitte oma isiklikust sissetulekust!
t
tõde/ 17. märts 2014, 14:58
Lasteraha on lastele,et saab lastele riideid ja ka muid asju osta(mitte mingit viina).
a
Ats/ 17. märts 2014, 14:26
On ju terve kari muidusööjatest sotsiaaltöötajaid,kelle otseseks kohustuseks võiks olla lastetoetustega tegelemine.Kellele rahas,kellele toidu-või mähkmete näol-kellele,mida vaja.Muidu kukub välja samamoodi nagu sünnitoetustega,et äriidee-lähme voodisse raha tehema....
e
Enamuses on nad / 17. märts 2014, 14:20
n
nipitiri/ 17. märts 2014, 14:12
v6iks ju lasteraha muidugi t6sta aga pered kus on alkoholi probleemid vöiks ju oamvalitsus siisanda raha asemel lapse nimele talongid välja,näiteks millega ei saa suitsu ja alkot!2x aastas vöiks ka ju anda vaestematele peredele riiete ostmiseks talonge näiteks 200 eu väärtuses inimese kohta.selleks et neid talonge ei saaks rahaks teha ,oleks Need näiteks id kaardile kodeeritud,et kassas annad id kaardi ja siis sealt läheb see summa maha .p6him6tteliselt sul on nagu id kaardil raha peal aga saad seda ainult kasutada,lasteasjade ostmiseks ja söögiks ,muud ei saa :-)

k
kaua võib/ 17. märts 2014, 13:36
see on õigus osa tõesti tõttab poodi pudeli järele ,korralikud pered peavad kannatama ka sellepärast et pole tahetud tõsta lastetoetust.teineon töövõimetuspension ,seda saab terve inimene rohkem kui haigem,
m
marju/ 17. märts 2014, 13:29
Ma olen endiselt seda meelt, et neid kes oma rahadega hakkama ei saa, ei päästa see 45EUR ka ja kes saavad hakkama, on ka selle 19EUR rahul ja ei mõtle, et appi selle raha eest ei saa ju midagi. Kas peabki saama? Minul on lapsel lasteaias õpemaks just niipalju ja põhimõtteliselt on riigi poolt lapsele tasuta lasteaiakoht. Söögiraha makasan ise..
e
eelistused/ 17. märts 2014, 12:44
Hakkab jälle pihta: mida selle raha eest saab? Eelkõige peavad vanemad oma lapsi kasvatama ise. Natuke antakse toetust aga see pole mõeldudki kogu vajamineva rahana laste kasvatamiseks. Need kes on väga viletsas olukorras, pole tööd jne, saavad taotleda veel lisaraha. No mida veel? Lisaks tasuta toit koolis. Näen tihti maapoes, mida ostetakse. Kui pool summast on alko ja sigaretid, pole mõtet viriseda.
m
mimm/ 17. märts 2014, 12:31
Kui võtta nii et viina hinna moodustab suurem osa nagunii aktsiisimaks mis laekub riigile, Jõuab ka see osa mis lastetoetuste arvelt tõstetakse kunagi riigile tagasi. Meie sotsiaalsüsteem on igat pidi mäda. Olles ise kunagi sattunud raskesse olukorda, olles töötu ja lapsega. ning kui vallast käisin abi kysimas, et äkki on võimalik saada kompensatsiooni, korteri kommunaalide maksmisel. Siis sain sellise suhtumise, et uppuja päästmine on uppuja enda asi. Aga need, kes on aastaid, töötud, kõik sotstoetused ja muud rahalised sissetulekud lähevad kõrist alla. Neil ei mingit muret, korteri kommunaalid makstakse talvel kinni, irvitavad ainult, et lollid käivad tööl.
e
Elena/ 17. märts 2014, 12:15
Lastetoetusega on nii, et see võiks rohkem olla makstes kooli, et lapsed süüa saaksid, huviringidesse, lasteaedadesse. Puhast raha kätte jagada pole eriti hea mõte, sest mina tean ka mitut peret, kes elavad ainult laste rahadest ja esimene valik on ostes viina ja suitsu.
M
???/ 17. märts 2014, 12:08
Mida te vingute? Muud ei kuule kui et keegi teine ei anna teile raha. Raha on meil kõigil vähe, kellel ei jagu lapsele, kellel elamise eest maksmiseks/elamise üürimiseks, kellel tööl käimiseks vajaliku auto remondiks, kellel meelelahutuseks ja reisimiseks jne. Meie riigis on saadava tulu ja sundkulutuste tasakaal paigast ära, Olge õnnelikud, et teil on armastusega saadud lapsed ja nad on terved. Ise olete te omale lapsi soovinud ja niipalju kui suudate neid ka suureks kasvatada. Mõelge kui valus on neil inimestel kes vaatamata pingutustele ja kulutatud ravirahadele lapsi ei saa, ent ometi toetavad tuttavate lapsi hinges enda valu varjates
a
Asotsiaalsed/ 17. märts 2014, 11:36
Pered on ju teada, miks neile antakse toetus rahana? Miks ei ole jõus vaid söögitalongid, riiete ostuks talongid jne..nagu seda on mujal arenenud riikides, kus samalaadsed probleemid. Siis saab ka laps osa toetusest- saab süüa, midagi selga. On see tõesti nii keeruline siis?
m
17. märts 2014, 11:32
mis vajaduspöhine toetus lastele, selge, et lastel on köigil sarnased vajadused saada süüa , riided, jalatsid, jne. kasvades haridusele. siis vajaduspöhine oleks, et kasvades kasvavad ka toetused ?
vanemate ja kasvöi esivanemate järgi aga vajadusi lapsel ei ole alust määrata, et tublimalt tööd rabavaid ja vähem lapsele pühendudud vanemat lasterahadega karistada ? edasi sama poliitika, et joodikud, tööpölgurid on rohkemat toetust väärt ! kui ei meeldi joodikud lastevanemad, siis tehke nagu nöuka ajal, kus saadeti sundviinaravile. lastekaitsed, igasugu sotsiaalministeeriumid hulga rahvaga - ? millega need tegelevad ! joovad ise veel köige rohkem, raha ju lubab, aga mingid näljarotid ei togi vettki saada ?

a
ABC/ 17. märts 2014, 11:28
Toetusi on vaja,aga kas sedamoodi nagu sotsid mõtlevad?Lapsed on meie tulevik,sinna on vaja teisiti suhtuda.Võtme mõnedelt riigimeestelt raha vähemaks.Riigikogus võiks olla 51 liiget ´. Edaspidi ka peaks valitud häälte järgi inimesed riigikogusse pääsema,ehk siis hakkavad ka lastesse teist-moodi suhtuma.Lastele tuleks tõesti jagada rohkem hügeenitarbeid ja hoolitseda selle eest,et toit oleks laual ja arstimid jagada tasuta.Ainult nii saame neid toetada.Lihtinimeste lapsed on tihti ilma jäänud paljust,kuid riigiisad ahnitsevad igalt poolt endale raha.Huvitav kui palju see valitsuse vahetus ka riigile maksma läks? Taas pilluti raha tuulde,sest kohe valimised,siis suvepuhkus ja alustatakse taas uute valimistega.Mis see kõik maksab?Riik ei peaks erakondi toetama,las ise maksavad oma valimised ja erakonna kulud kinni,siis jätkub ka riigil raha MEIE LASTELE.
l
linnamees/ 17. märts 2014, 11:26
Kõikide nn nälgivate perede probleem on viinas. Seega kui üldse mingeid toetusi peaks rahvas oma vaestele andma, siis ainult söögi või kütte, elektri või vee eest. Kindlasti mitte raha kuhugi üle kandma. Laste toetused ainult siis kooli või huvialade jaoks.
j
Jats/ 17. märts 2014, 11:24
l
17. märts 2014, 11:03
Lastetoetus peaks olema vajaduspõhine. Hetkel saavad 300 ja 3000 eurot teenivad vanemad ühesugust lastetoetust. Alati ei olene see inimesest vaid regionaalpoliitikast, et ei suuda suuremat sissetulekut teenida. Väikelinnqades ja maal peaaegu polegi enam töökohti ja töötada tuleb kasvõi miinimumi eest, et ellu jääda. Tööandja otsustab, millist palka (enamasti miinimum) maksta. Kui ei meeldi, mine, järjekord ootab ukse taga. Loomulikult ei saa väikeses palgas süüdistada ainult tööandjat, sest Eesti maksupoliitika ei soosi era-ja väikeettevõtlust. Seetõttu teen ettepaneku, muuta lastetoetus vajaduspõhiseks, st maksta lastetoetust ainult väikese sissetulekuga perede lastele ning lõpetada maksmine heal järjel olevatele peredele.
t
töövõimetuspenskar ja ema/ 17. märts 2014, 10:54
No kahjuks, nii kurb kui see ka pole, siis valdav enamus töövõimetuspensionäre on end ise sandiks joonud. Ei poolda seda, et riik nende pahede tagajärjed kinni maksma peaks. Kui riik tahab abi ulatada, siis pigem pakkugu viinaravi abi (tuleks odavam), iseasi kas selle vastu ka huvi tuntakse.
Elan kõrvuti ühe töövõimetuspensionäriga, mees, joodik, alimente elus lastele maksnud pole, käraka ja naiste jaoks oli terve elu raha laialt. Nüüd jalad ära joodud, nii kui täis nii jalad ei kanna. Ning ütle veel et 140 euri eest juua ei saa, see mees on peaaegu terve kuu viinaauru all.... Mõni oleks sellise eluviisi juures ammu 7 korda surnud, ravile ka minna ei taha (on korduvalt pakutud). Ja maksumaksja kulul vegeteerib nii ja on eluga rahul. Vot seepärast arvangi, et riik ei peaks maksma joodikule töövõimetuspensioni, kui oled oma tervise ise ära joonud. Arst saab vägagi hästi aru, kui tervisehäda põhjustajaks on alko.
Mis lastesse aga puutub, siis jah, pooldan samuti ideed, et lastele olgu lasteaed ja kool koos töövahenditega riigi poolt, samuti 1-2 huviringi lapse kohta, ühistransport võiks siiski õpingute (keskkool) lõpuni tasuta olla. Ning sellistel juhtudel ma lasteraha ei tahakski. Ning sellisel juhul saaks õelda ka seda, et raha jõuab lasteni.
Neid joovaid vanemaid on ikka vähe. Enamus lasteraha saades siiski ostavad süüa ja katavad muid lastega seotud kulusid. 19 eurot pole küll eriline summa, mida maha juua saaks (eriti pikalt)
l
lugeja/ 17. märts 2014, 10:54
Sellistele peredele ei tohi raha kätte anda. Tuleb avada arve, mida EI SAA ALKOHOLI ja SUITSUDE ostmiseks kasutada.
a
alkohoolik/ 17. märts 2014, 10:45
Riik peaks seadusega sekkuma. Alkoholism on ju tuvastatav haigusena. Kui peres on papa või mamma viinalembene, siis tuleb vastu võtta seadus, mis garanteeriks et raha läheks peres selleks, milleks ta on ette nähtud.
õ
17. märts 2014, 10:44

l
loogikat jätkates/ 17. märts 2014, 10:43
mõned sõidavad ennast augoga surnuks. äkki tuleks autod keelustada?
olukord on ikka halenaljakas. lihtsalt vastik.
mingite alkohoolikute pärast, kes ei oska ega taha elada, vaid juua, märatseda, peksta, tappa ja hävitada, nende pärast panema teiste inimeste toetused küsimärgi alla?
midagi nii haiget annab ikka välja mõelda.
minugipärast löögu need joodikud üksteist maha, olgu neil sinikas silma all või kere peal. olgu nad millised iganes. ühiskond ei peaks tegelema tagajärgede vaid põhjustega. miks inimene joob, põhjuseks ei ole kindlasti lastetoetus.
ä
ärge virisege kui tulevad moslemid ja neegrid/ 17. märts 2014, 10:36
ja lastetehased hakkavad täistuuridel tööle!
17. märts 2014, 10:34
ON OLEMAS / 10:03, 17. märts 2014
Arvan et Lastetoetus peab tulema Lapse arveldusarvele ja kui pole siis on vaja teha igale lapsele oma arvelduarve ja oma -lapse pangakaart -siis on kohe näha mida selle kaardi eest ostetakse.
*
Et siis imik läheb kaart näpuotsas omale mähkmeid ostma? 2-3 aastane ostab lasteaeda arengumaterjali? Algkooli minnes õppevahendeid?
Isegi kui nii väike laps suudaks neid ostusid teha, ei avaldu tema pangakontol mitte ostude nimekiri, vaid ainult kaupluse nimi.
m
Mammi/ 17. märts 2014, 10:34
Täiesti nõus kod-iga, raha kätte ei tohiks anda, toetada saab ka tasuta teenuseid lastele andes, selge see et paljud kasutavad sularaha kätte saades seda kurjasti, kasvõi enda võlgade maksmiseks. Kui ei jõua lapsi sööta ise ei ole neid ka vaja muretseda. Minu lapsed kasvasid üles ilma toetuseta ja olen rahul, 2 last.
n
17. märts 2014, 10:30
nüüd on kalts tellinud propagandat, et lastele eestis pole raha vaja, lollid ja joodikud köik siin nagunii, peale valitsuse, kus palgad ja sissetulekud peavad suurelt kasvama. huvitav, et teistes riikides keegi oma laste rahasi maha ei joo, kui ka kasvöi 5 x rohkem maksta, siis mis vahet on, joovad surnuks 19 euri eest v nälgivad v külmuvad surnuks, mis on töenäolisem ? muide viin peab alati peres olema,.lapsed jäävad haigeks äkki ja ainult viinaga pidevalt määrimine viib palaviku alla, kui on juba 40 kanti .. nüüd leidsid 19 euri eest kuus joodikud... sel juhul kuidas nad nälga surnud pole, viina taara eest raha ei saa minu teada. vöi veel invaliidid on vaid end sandiks joonud, krt te ise olete end köik lolliks joond ! milline on meie tervishoiusüsteem, see vaid sante toodabkii, ja selliste rahade eest ei olegi vöimalik terve mitte kellegil olla, ehk vaid valguseneriast toiitujail. häbi pole nii nömeda idioodi na end kellegil välja pakkuda, 19 euri eest keegi juua saab ja elada ka veel ?
p
PAISTAB . . . ,/ 17. märts 2014, 10:23
Et need kommentaaride kirjutajad on ehk mõne aasta üle 30 -ne ja nn NÕUKA - ajast pole neil õrna aimugi --- nad olid siis PAPA -- MAMMA ülalpidamisel --- st siis oli kõikidel töö ja kindel sissetulek , aidati paljulapselisi peresid , olid tasuta eranditult kõik huvialaringid ja sanatoorsed tuusikud , kolhoosides - sovhoosides oli peredel 0,5 ha kartulimaad ja seda aidati harida majandi kulu ja kirjadega , kinodes soodustustega õpilaspiletid , spordivõistlusi said lapsed --- ka täiskasvanud vaatamas käia tasuta , naturaalne liha , piiim , või ---- kõik igapäevased toiduained olid olemas nii majandite kioskites kui ka linnade kauplustes olemas ---- mitte nii nagu praegust ---- vorstijuppi näri nagu mingit plastmass junni millel pole mingit maitset ega kvaliteeti . Ja nüüd siis need SUURED LASTETOETUSTE NÕUDJAD RÕHUVAD LASTETOETUSELE et saada minimaalnegi sissetulek kuna TÖÖ TÄNASES EESTIS ei ole POP JA SEDA TAHETAKSE TEHA PALKA MAKSMATA . KUHU ME OLEME JÕUDNUD ? ? ????????
e
elan alevikus/ 17. märts 2014, 10:14
ja samal tänaval ka kaks noort peret, tööl nad ei käi, lapsed hooleta jäetud, kui lasterahad käes , nii ümbruskonna pätid kohal ja pidu läheb lahti, elatuvad toidupakkidest ja muust abist.
o
ON OLEMAS/ 17. märts 2014, 10:03
Arvan et Lastetoetus peab tulema Lapse arveldusarvele ja kui pole siis on vaja teha igale lapsele oma arvelduarve ja oma -lapse pangakaart -siis on kohe näha mida selle kaardi eest ostetakse

s
17. märts 2014, 09:56
Sihuke tunne pealkirjast et kõik terve eesti lapsevanemad on joodikud peaks siis kah alkot tarbima kõik muudkuid kirjutavad emad joovad kuigi ma ei tunne oma tutvus ringkonnas ühtegi ema kes jooks või olen ma loll meil kuluks see tõus 2 lapse lasteaia koha tasumiseks sellest kohe oleks kasu
k
17. märts 2014, 09:52
Kui nüüd mõistusega seda poleemikat vaadatra, siis tänase elatustaseme juures mingi 19 euri "lastetoetust", no andke andeks, selline mõnitamine ajabki jooma!!!
m
Mufik/ 17. märts 2014, 09:47
Kas Valitsus lasi sulle kummita sisse, et nüüd virised?
Riik/omavalitsus garanteerivad su lapsele hariduse, vajadusel lõunase sooja toidu... Garanteerib suht tasuta arstiabi. Sina vastutad ülejäänu eest, kuna otsus paljuneda oli AINULT sinu teha. Kui sa hakkama ei saa : garanteerib riik lapsele ka asenduskodu.
r
rein/ 17. märts 2014, 09:47
väga positiivne esmaaspäevane artikkel.
kas meil eestlastel on kohe geenides mingi hea ettevõtmine kohe ära lörtsida
võiks ju küsida, palju toetuse saajatest läheks seda kohe poes alkoholi vastu vahetama.
m
Mehed ei nuta/ 17. märts 2014, 09:37
Milleks neid sotsiaaltöötajaid koolitatakse? :S
õ
õigetegu/ 17. märts 2014, 09:37
last ju selle raha eest ei toida ega kata
r
Raivo/ 17. märts 2014, 09:34
Rumalus on rääkida raha ära võtmisest. Toetuse maksmisest on räägitid ajast mil mu üle kahekümmne aastane poeg oli mähkmetes. Maksmisest on räägitud pidevalt. Maksta ei ole saadud vist sellepärast, et maksmise korral pole millestki rääkida.
i
IVAR/ 17. märts 2014, 09:25
Miks mulle Õhtuleht meeldib?
Aga ikka seepärast, et sellal, kui tööinimesed hommikul objektile toimetama lähevad, istuvad teised ekraani taha oma rasket elu sisse toksima. Rsk, oleks võinud koolis ikka õppimisega tegeleda...

t
To: Jaa, nõus Archie / 07:34-ga! / 08:37, 17. märts 2014 / 17. märts 2014, 09:24
_Täpselt nii ongi. Ka invaliidsuspensionitest päris suur hulk end invaliidiks joonuid ootab juba öösel rahaautomaadi juures, et siis kella kukkudes kohe monopoli tõmmata._
Kas tõesti? Et kohe lausa öösel ootavad?
Eestis tehakse pangas ülekandeid TÖÖPÄEVA piires. Katsu mitte laskuda turueide tasemele.
m
17. märts 2014, 09:21
mina jälle ei ole nõus sellega, et hakatakse kedagi kuskil jälle doteerima. kõik ei käi trennides ja ka kõik ei söö koolitoitu jne. sellega tekitate leedo sündroomi ja ei miskit muud ja lapsed on ikka palja tagumikuga. aga selle käraka müügi võiks ülepea lõpetada või hinnad viia ulmelise numbrini. joodiku staatus ja alkoholijoobes tabatud isikud tuleks viia sellisele tasandile, et hakkaks pärssima nende normaalset elu, siis ehk hakatakse ajudega mõtlema. kaua kestab see kolhoosniku staatus siin eestis?
v
vassili karovin/ 17. märts 2014, 09:20
vene aegu, kui letid olid võist, juustust ja lihast tühjad üritati samuti rahva aju degradeerida väitega , et need toiduained teevad paksuks ja nende tarbimisest tuleb hoiduda, nüüd kui ikka kehtib see häbiväärne 19 eur lastetoetus üritatakse seda põhjendada, et selle joovad lapsevanemad niikuinii maha, ja nagu mittevajalik ja mõttetu toetus.
5
5- lapse isa/ 17. märts 2014, 09:18
kui kuradi kaua see vingumine käib. Enne- kõike tehke endale selgeks üks põhitõde, et kui mõistus pole veel välja arenedd, hoidke püksid jalas. Kui leiate et teil on juba võimalus ka oma ihade eest materiaalselt ja sotsjaalselt vastutada siis andke tuld nii et emakakoda kõmiseb. MIS riigil teie lastega asja, vähemalt nii- kaua kui see temale kasu ei too. Kui riigil on kahuriliha vaja siis te peate oma raske vaevaga üles kasvatatud lapsed neile andma, ja hoidke alt kui ei tee nii nagu riik tahab. Saage ükskord täiskasvanuks.
e
Ema/ 17. märts 2014, 09:18
Kuidagi kummaline on lugeda mõtet,et kuna püsib võimalus,et olematu lastetoetus laekub mõne vanema viinarahaks,siis parem on seda toetust igaks juhuks üldse mitte tõsta.
Las olla ilma ka need enamuses korralikud ja viksid lapsed,kelle vanemad seda rahanatukest sihipäraselt kasutavad.
c
cvk/ 17. märts 2014, 09:13
On olemas effektiivsed ravimid, mida kahjuks eesti riik ei tunnista. Alkohoolikut pole kasulik terveks ravida kuna ta toob riigile sellega rohkem raha sisse. Haigekassasse jaab ka rAha alles. Meie riigi mentaliteet mida poliitikud avalikult ei saa tunnistada kuna nende palk siis vaheneb.
v
veixx/ 17. märts 2014, 09:13
Selle 19 euri eest ei sa praegusi hindasi vaadata mitte midagi enam .Laste toetus peaks olema ikka nii palju et lasteaiia maks makstud saaks.
u
Uku/ 17. märts 2014, 09:11
Kui üks joob, ei tähenda see seda, et kõik joovad. Ja kui joobki, las joob. Makske normaalseid lapsetoetusi ja ärge otsige põhjusi, et mitte maksta.

õ
ÕIGE jutt! / 17. märts 2014, 09:11
VÄGA ÕIGE jutt! Suurendage aga toetusi, et saaks rohkem VIINA juua ja tööle pole ka vaja minna!
m
MATS/ 17. märts 2014, 09:08
Sihukesi, kes rahaga kohe vint-vint viinapoodi põrutavad on päris palju. Kes elavad vaid ühe päeva kaupa, rahad mõne päevaga läbi löövad ning seejärel soiuvad, kui raske ning ebaõiglane see elu nende vastu ikka on. Kui peas on tühjus ning raha ikka taskus ei seisa, siis ei aita isegi mitte 1000 eurot kuus.
l
Liiter piiritust maksab kuskil 0,6 eurot tootmisel . Ehk viinapoes vahetatakse 0,6 eurot 5 euro vastu / 17. märts 2014, 09:07
Lasteraha toppimine vanematele on suuresti kuritegu laste vastu.
Seega peaks olema võimalus ka peredesse asju, kaupu, anda ning teenuseid maksta lastetoetuse summa piires.
Et raha jõuaks ikka lapseni .
Isegi toitlustmine tuleks läbi mõelda ,et vanemad laste teest toitu ära ei sööks.
Aga poliitikud on kolm korda kavalad ja jätkavad raha toppimist joovatele vanematele, sest see tuleb sealt peaaegu kuludeta riigieelarvesse tagasi.
a
aga/ 17. märts 2014, 08:53
äkki oleks lihtsam viinamüük keelata, kui lastelt raha ära võtta.
milleks üldse viina müüa? milleks üldse suitsu müüa?
ma ei saa aru. milleks. keelme ära.
e
ema/ 17. märts 2014, 08:52
Misasja, teil käivad kaheaastased lapsed veel mähkmetes, äkki lutitavad veel kooligi minnes. Ema viga kui on nii, et pole õpetanud oma lapsi potile käima õigel ajal. Mis aga joodikemadesse ja joodiisadesse puutub, siis neid pole mitte üksikud, vaid neid joodikvanemaid on tohutult palju ja kahjuks on neil ka palju lapsi sigitatud. Just harimatud, ilma tööta , õpitud abitusega ning jioodikud muretsevad endile vastutustundetult palju lapsi ja siin pole vaja riiki süüdistada vaid neid endid.
s
siil/ 17. märts 2014, 08:50
Parem oleks säästa lastega peresid reaalselt, iga kuu, mingite maksude kaudu. või jagada materiaalseid hüvesid sotsiaalosakonna kaudu. palju on siiski neid kes kasutavad toetust joovastava hankimiseks ja "toodavad" abivajavaid (ka füüsiliselt) lapsi selleks, et seda pappi saada.
m
Maanaine/ 17. märts 2014, 08:45
Kus maakohas on need suured huviringid? Maal elavad inimesed vaatavad kuidas endal ja oma lastel hinge sees hoida, et söök oleks laual. On ka meil selliseid peresid, et kui raha tuleb, kohe poodi, üürivõlad kaelas aga need pered kõigile teada. Vot nendele peredele ei tohiks raha anda!!!!!
e
Eve/ 17. märts 2014, 08:44
sellepärast, et mingi protsent elanikkonnast on viinalemblised, tasuks kõigilt lastetoetus ära võtta.
ega see pole üldse sotisaaltöötaja rida, et kontrolliks joodikvanemaid. ei nemad seda tegema pea.
otsime aga põhjusi, miks lastetoetuse tõstmine paha on. sest mingi 90% sots.töötajatest ei saa oma tööga hakkama, et tegeleks joodikperedega. hinge ajab täis.
kui lastetoetus juuakse maha ja seda teatakse, siis on küsimus, millega tegelevad ametnikud? aitavad ka raha maha juua

m
Mõni.../ 17. märts 2014, 08:40
...laps saab nädalas taskurahagi rohkem, kui see 19 euri.
s
see on jälle mingi propaganda/ 17. märts 2014, 08:38
ja onneks mina ei tunne inimesi kes selle pisku eest viina ostab.Niikui Ansipi käsi oleks mängus. Tulge teile jumala karistus. Kasvata last ja hoolitse ja siis saadab riil lapse kusagile sodima ja ...
j
Jaa, nõus Archie / 07:34-ga!/ 17. märts 2014, 08:37
Täpselt nii ongi. Ka invaliidsuspensionitest päris suur hulk end invaliidiks joonuid ootab juba öösel rahaautomaadi juures, et siis kella kukkudes kohe monopoli tõmmata. Saab paar päevakest mõnusalt end oimetuks juua. Mina näen sellist maaelus.
Pigem osta kooliks vajalikke vahendeid ja seda otse kooli. Kunstitarbed, sporditarbed. Et vanemad ei peaks muretsema küllaltki kallite kunsti-ja käsitöötarvete pärast. Ja õpetaja saab olla kindel, et KÕIK lapsed saavad kaasa töötada. Seni aga on alati lapsi, kes kaasa töötada ei saa, puuduvad vahendid. Nii läheks see lisaraha asja ette, saavad kõik lapsed osa ning joodikseltskonnal jääks mõni pudel alkot saamata. Seda siis koolilaste puhul. Nooremate puhul peaks ehk sotsiaaltöötajatega koostööd tegema.
p
pidage hoogu/ 17. märts 2014, 08:32
trennid, huvialad, markide kogumine, nuti telefoni jne. tarbimine on ikka inimese, pere, mitte riigi mure. mulle kui vallalisele ei ole mõtteski riigilt kumminaist nõuda. saan kämblakatiga hakkama.
t
to inimene/ 17. märts 2014, 08:31
peredel tööd pole, raha pole, mille eest nad siis baarides käivad ja kummi vilistavad, kas su jutt vastuoluline pole?Baarist ei anta midagi tasuta ja auto ei liigu bensiinita ju. Kuidas selleks raha jätkub?
e
ellika/ 17. märts 2014, 08:29
Millised noored emad seda arvavad ,et lastetoetuse rahad jooovad vanemad maha.Võtke siis see 19,18 ja andke riigikogule juurde.
n
Naine/ 17. märts 2014, 08:23
Ei saa paari joodiku tõttu kogu riigi perede üle negatiivset otsust langetada. Joodikutega tegelegu sotsiaaltöötajad, selleks nad on. Pole vaja muretseda, et kust raha võetakse, küllap kuskil see koht on. Ehk jääb mingi hulk raha Eestist lihtsalt välja andmata ja peavad mõned aafriklased või kreeklased ise hakkama saama. Meie laste heaolu peaks ikka kõige tähtsam olema. Tundub, et kõige rohkem nurinat utleb praegu nendelt, kellel endal (veel/enam) alaealisi lapsi pole.
j
JM/ 17. märts 2014, 08:20
Meil läheks küll raha ainult lastele , kasvõi aitab lasteaia maksu maksta. Ja näiteks meie lapsed ei käi huviringides sest on veel väikesed. Aga suur abi oleks sellest lapsetoetuse tõusust küll. Selline tunne,et õhtulehele ei meeldi,et lastetoetusi tõstetakse. Minu arust on jälle jabur ,et riik ennast põhja joonud inimstele invaliidsust maksab. Vot see raha läheb kindlasti viina peale!

n
nõme/ 17. märts 2014, 08:18
Tobe pealkiri. Pere, kus kõik raha läheb viinapudelisse ja lapsed on näljas, peaks olema kohaliku omavalitsuse kontrolli all ja seal olevad "asjapulgad" ongi ju pandud hoolitsema selle eest, et hoida silm peal sellistel vanematel, kas need ongi võimelised lapsi kasvatama ja õigustatud lastetoetust saama.
Meie riigi kõige suurem häda ongi selles, et bürokraatiat on liiga palju ja keegi ei viitsi selliste probleemidega tegeleda, palka saab ju ka ainult tooli soojendades.
i
inimene/ 17. märts 2014, 08:09
see on nagu mõnitamine miks ei räägita riigimeeste rahapillamisest nii mõnitavalt aga lastega pered võtame kohe ette kõik kellel lapsed on kohe joodikud kas keegi on üldse huvi tundnud miks peredes niipalju juuakse olen ise ka viie lapse ema õnneks kasvasid minu lapsed suureks vene ajal kui sul on pere kes tahavad iga päev sööki lauale ja töökoht kaotatakse ongi inimesel mõistus otsas ja kui sõber ulatab viinapudeli eks nii see alguse saabki polnud vaja põllumajandust ära hävitada seal oleks saanud väga paljud pered tööd ja lapsed oleksid õppinud ka töötama praegu on aga selle asemel paarides ringi kolamine ja autodega kummi vilistamine väga kahju on nendest noortest kes oma elu jätavad
r
Raivo/ 17. märts 2014, 07:58
Piretil (27) on kaheaastane poeg. "19 euro eest ei saa suurt midagi, isegi mitte suurt pakki mähkmeid," räägib ta. "Minu arust see praegune 19 eurot omab tähtsust neile, kelle sissetulek on madal. Seal on ka see küsimus, kas see üldse lasteni jõuab või läheb mujale."
Ta ise on pärit mitmelapselisest perest, kus vanemad olid alkoholiga liigagi sina peal. "Meil läks raha reaalselt viinavõlgade ja uue viina peale," meenutab ta oma lapsepõlve.
Mõni inimene on kurikamõrvar - mõne näite näol otsustaja on rumal inimene. Mõnel on probleem, et omast taskust makaksab huviringi - enamus ei saa huviringis käia kuna raha pole - paljud ei saa käia ka siis kui huviring oleks tasuta sest puuduvad huviringis käimiseks (näit. bussisõit 5 km, bussiliini puudumine st bensiiniraha transpordi korraldamiseks). Jätame nad ilma, sest mõned inimesed on rumalad, lollid, vargad või joodikud. Mõned inimesed on koguni riigikogu liikmed.
n
17. märts 2014, 07:56
Nii imelik kui see ka pole aga mõnes peres JÕUAB see raha lapseni
k
17. märts 2014, 07:55
Karolina VasLL oskab alati "huvitavaid" pealkirju panna oma veel huvitavamatele artiklitele.
k
Kurb reaalsus.../ 17. märts 2014, 07:48
Kus see toetusaha tuleb? Kas nüüd peab hakkama ümbrikupalkka deklareerima????? Mõttekoht....
J
@kod/ 17. märts 2014, 07:43
Ja kõigi nende tasuta asjade administreerimine oleks odav või hoopiski tasuta?
k
kuningas/ 17. märts 2014, 07:40
Minul endal on ka selline kahju,et laps ei saa käia huviringis-kuna ei jätku raha.Uusi riideid ei saa enam lapsele osta.Teised lapsed hakkavad koheselt norima.Minu laps pole enam ammu käinud klassiga teatris,jälle raha nappus.Vahest pole midagi süüagi.Ma saan invaliitsus pensioni ja proovi siis selle rahaga ära elada.See elu on nii kurb.Meie pere ei pruugi alkohooli-......see 19 euri,mis antakse on naeruväärne.

k
kod/ 17. märts 2014, 07:39
Selline lasterahade jagamine peaks lõppema . Juba administreerimise kulud on ju kõrged . Selle asemel võiks olla tasutackoolitoit , koolitransport , õppevahendid , ühiselamukohad tasuta , lasteaiakohad tasuta -raha jõuaks lasteni .
a
Archie/ 17. märts 2014, 07:34
Rahvas peab mõistma, et Eestis on lapsi niivõrd palju, et me võime kogu valitsuse palgad nulli viia ning selle eest ei saa ka muud, kui lastetoetusi tõsta mõne sendi võrra. Valitsuse palkade üle kobisemine selle nurga alt on tobe. Lastetoetuste tõstmiseks läheb vaja ulmelisi summasid ning neid ei pigista riigitööliste palku kärpides ühegi valemiga välja, isegi mitte ligilähedaselt.
Antud artiklis on aga õige mõte. Ei oma pointi anda peredele puhast raha, sest riigil puudub igasugune kontroll mida selle rahaga tehakse. Ei ole mõtet anda peredele raha, et see suitsu, alko või pagan teab mille peale kulutataks. Selle asemel võiks riik omahinnaga osta suuremas koguses tarbekaupu mida toetusteks jagada. Koolivahendid, hügieenivahendid, toit, riided + teenused nagu rohkem tasuta/odavamat meditsiini, huviringe, kooli ja lasteaia maksusid jne. Need on asjad mida inimesed reaalselt vajavad. Mitte puhast raha millega enamik ei oska ümber käia. Pole mingit loogikat eesti kõrgete hindade juures anda inimestele kopikaid. Riigil on võimalus odava hinnaga osta hulgikaupa ja teenuseid ning seega tunduvalt väiksema koormusega riigieelarvele saaks tunduvalt rohkem kasu rahvale.
k
Kõigepealt las ta hakkab tulema!/ 17. märts 2014, 07:18
Ütki käraka maksab maksumaksja!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee