Eesti uudised

Jürgen Ligi ei toeta sotside ettepanekut erakonnaseaduse täiendamises (10)

Siim Randla, 17. märts 2014, 07:00
Jürgen LigiFoto: Teet Malsroos
Rahandusminister Jürgen Ligi kinnitusel ei toeta ministeerium riigikogu Sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsiooni algatatud erakonnaseaduse paragrahvi, mis käsitleb erakonna rahastamise põhimõtete täiendamist, kuna piisavalt ei ole läbi mõeldud, kuidas saab tagatud 500 000 euro suuruse piirmäära nõudest kinnipidamine.

Paragrahvi lisatava lõike teise lause järgi loetakse piirmäära ületavad kulud keelatud annetuseks. Erakonnaseaduse paragrahvi, mis puudutab erakonna rahastamise põhimõtteid ja teabe avalikustamist, alusel on annetused erakonna tulu allikaks. Eelnõu kohaselt loetakse ülemääraseid reklaamikulusid justkui tuludeks, millele soovitakse kohaldada lubamatu tulu (keelatud annetuse) regulatsiooni, teatab Jürgen Ligi justiitsministrile Hanno Pevkurile.

Erakonnaseadus sätestab keelatud annetuse vastuvõtmise tagajärje.

"Kui annetust ei ole võimalik tagastada, on erakond kohustatud kandma rahalise annetuse viivitamata riigieelarvesse. Piirmäära ületades reklaamile kulutamise tingimustes ei ole midagi annetajale tagastada ega riigieelarvesse kanda, kuna enamsaadu asemel on tegu enamkulutamisega," selgitab Jürgen Ligi.

Samal teemal

17. märts 2014, 19:17
Jürgen Ligi: mina üksi valitsuse programmi dikteerida ei saa
21. veebruar 2014, 07:00
Ühiskonnategelased tegid Eesti poliitikakriitilise pöördumise, mida peaminister lubas mitte lugeda
9. veebruar 2014, 17:53
Kes kardab kõige rohkem uusi erakondi?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee