Foto: Teet Malsroos
BNS 15. märts 2014 18:04
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) liidri Sven Mikseri sõnul tuleb loodava valitsuskabineti koosseisu selliseid nimesid, keda ei ole praeguseks meedias avaldatud nimede hulgas ministriteks pakutud.

"Praeguseks pakutud nimede nimede hulgas on kindlasti ka neid kellest saavad valitsuse liikmed, kuid kindlasti tuleb üllatusi ja uusi nimesid," kommenteeris Mikser BNS-ile ajakirjanduses pakutud valitsuse võimalikke koosseise.

SDE juhi sõnul on ajakirjanikel päris hea ülevaade, millised poliitikud milliste teemadega on süvitsi tegelenud ja kompetentsi omavad. "Pakutud nimed on ainult head ja väga head nimed. Aga kas nad ka kõik saavad valitsuskabinetis esindatud, seda on praegu vara kinnitada," lausus Mikser.

Mikser ei olnud laupäeval valmis vastama küsimusele, kas ta ise eelistab loodavas valitsuses välis- või kaitseministri kohta. "Mõlemad teemad on mulle südamelähedased," lausus ta.

Postimees pakkus laupäeval Reformierakonna ja SDE baasil loodava Taavi Rõivase valitsuse välisministriks Urmas Paeti või Sven Mikserit, justiitsministriks Hanno Pevkurit, keskkonnaministriks Keit Pentus-Rosimannust ja kultuuriministriks Urve Tiidust. Jürgen Ligi pakkus leht kas rahandusministriks või majandusministriks. Majandusministriks võib lehe andmetel saada kas Urve Palo või Remo Holsmer. Siseministriks võib saada Andres Anvelt, haridus- ja teadusministriks Jevgeni Ossinovskile, sotsiaalministriks Urve Palo ja põllumajandusministriks Ivari Padar.

Mikser ütles BNS-ile, et Reformierakond ja SDE soovivad koalitsiooniläbirääkimistega liikuda edasi nii, et algava nädala teisipäeval või kolmapäeval saaksid erakondade volikogud otsustada, kas kokkulepitu baasil on võimalik koalitsioonileping sõlmida ja siis saaks asuda valitsust moodustama.