Eesti uudised

Mikseri sõnul lisandub loodavasse valitsuskabinetti üllatusnimesid (48)

LISA KOMMENTAAR

Imelik 16. märts 2014 22:54
Miks õhtuleht minu kommentaari kustutab?!? Ära puutu!!!
Kas sõnavabadust enam ei olegi?!?
Mina kui reformierakondlane protesteerin selle vadtu et SOTSIALISTIDEGA koostööd tehakse
Kas te olete unustanud mis sotsialism Eestiga tegi?!?
TÕSIUSKLIK 16. märts 2014 17:54
Savisaare kunagine kannupiss ja vihmavarjuhoidja ärgu esinegu-tema kesiku aegsed sõnavõtud olid pugejalikud ja öövastavad.Tuulelipp .
genotsiidimaa 16. märts 2014 16:27
Närukael pevkur jääb ametisse -puudega inimeste ahistaja,kes puudega inimestelt laseb täituritel elatusmiinimumi ära koorida ,piiblis on surm sellise patu -santide ahistajate palk
to vanja 16. märts 2014 15:51
kas sind tabab tihti selline üllatus?
juts 16. märts 2014 15:49
Majandusministri ametiga ei tohi küll nalja teha, sest selle taga on riigi võtmekommunikatsioonide elu ja töö. Haledaid lugusid on riigi paarikümneaastase ajaloo jooksul olnud juba küll ja küll. Näiteks Lagle Parek siseministriks ajal, kui võeti üle KGB-d ja tema arhiive. Tagakiusatud ja vangis peetud dissidendist koduperenaine ajas toredat rahvuslikku juttu ja vaatas pealt, kui eriteenistused jälgi peitsid ja peidetigi kõik, mis vähegi võimalik. Urve Palo ja majandusminister...on sama , mis eelmine näide. No kui riigi strateegiline majandus just peab mingite tumedate jõudude kontrolli all olema, siis muidugi.
Haridusministri positsioon on kodurahu mõttes samuti võtmepositsioon, sest venekeelse elanikkonna emakeelse hariduse saamise võimalused on kinni kägistatud ja see ei ole enam sugugi naljaasi. Marurahvuslased tuleks ikka riigi juhtimisest kõrval hoida, sest eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimiseks ei ole vaja teisi keeli ja kultuure ahistama hakata, vaid kindlustama peab eestlusele vaba arengu. Need on aga kaks ise asja. Ei saa aru, kas Aaviksoo ise on piiratud mõtlemisega või on ta IRL marurahvuslaste puudel haridusministeeriumis.
Kaitseministril ei maksa ka suud väga õhku täis võtta ja ei tea mida väikeriigi kaitsevõimest ette kujutada. Eesti kaitseväe õhujõudude ülem kõlab kuidagi naljakalt ja naeruväärselt. See on sama naljakas nagu anekdootides esinev Šveitsi merejõudude nimetamine.
Küll peaks olema selged kodanike sõjaline ettevalmistus, mobilisatsiooniplaanid, tavarelvastus ja piisav laskemoon selle jaoks, soomusmasinad ja muu transport jalaväe operatiivseks liigutamiseks koos individuaalsete kaitsevahenditega, aga samuti tänapäevased kaitserelvad õhu- ja soomusvägede rünnakute tõrjeks. Kõige tähtsam on aga, et kaitseväes peab olema selge ülevaade olemasolevast elavjõust ja ressurssidest ning laitmatult töötavad käsuliinid. Samuti peaks kaitsevägi tegelema oma riigi kaitsevõime tugevdamisega, mitte tormama ummisjalu välismissioonidesse, kui ainult keegi poole sõnaga sellest räägib. See on riigi kaitseressursside mittesihipärane kasutamine
Kui uus koalitsioon tahab ikka Eesti riiki arendada, siis ei tohi ministrite ametisse panekuga nalja teha, vaid hoolega kõikide persoonide senine elukäik ja kompetents läbi kaaluda. Parteiline truudus parteide tagatoale on siin küll isegi mitte teise, vaid kolmanda või isegi kaugema järgu asi.
to Lapsevanem 16. märts 2014 15:43
ja sinule kuluks hädasti ära käitumiskursus, kas sulle pole siiani viisakust keegi õpetanud?
to sa jeerum 16. märts 2014 15:37
ja sina veel kõige targem
kala 16. märts 2014 13:56
Üllatused? Võiks ikka avalikult öelda, et pink on lühike ning ajudega inimesed poliitikaase väga ei kipu.

autorollo 16. märts 2014 13:19
ei TOHI sinna mingil juhul isegi kandideerida!! Selliste koht EI SAA OLLA valitsuses
10.08Anokas 16. märts 2014 13:04
Võiksid mõelda ja siis öelda-Ossinovski on haritud ja väga inteligentne noor mees.Ütleks,et sellest uuest loodavast valitsusest kõige targem.Mitte rahvus ei loe,vaid see mis inimesel kahe kõrva vahel on.Temast pole mõtet küll mingit vaenuõhutajat venelaste ja eestlaste vahel otsida.Pigem on eestlane ise selle kõigesuurem otsija,nagu siingi lugeda võib.Samas olen ise nii vana ja kõik uue Eesti valitsused ära näinud,siis viimane 15 a.on ikka kohutav pettumus.Ei arva ka uuest midagi head,sest niiditõmbajad on vanad.Ossinovski oma tarkusega võiks pigem peaminister olla.
üllatus, üllatus 16. märts 2014 12:48
Vändra Aveli saavat kultuuriministriks või siis vähemalt peanõustajaks.
vanja 16. märts 2014 12:41
tead mikser üllatus on see, kui lased peeru ja sitt tuleb püksi aga see misteie teete on ettekavatsetud eesti riigi hävitamine
to Anokas 16. märts 2014 12:24
no aga ta polegi ju rahvuselt eestlane. Kui sina elad mõnes teises riigis, nt Soomes, siis tunnistad end soomlaseks või elad USA-s ja oled ameeriklane?
mõte 16. märts 2014 10:25
majandus või justiitsminister preili Kaja Kallas;
Mati 16. märts 2014 09:06
No pekske see Roosi & Mannus&Pentus ja & sealt pundist minema. Mis juhtimiskeeniused sellised lilliputid on. Käib kogu aeg mingi niitide tõmbamine. Ei taha enam niidi tõmbajaid !
Jota 16. märts 2014 08:39
Olen mõelnud viinapoe pidamise peale. Käivet saab ju ise teha. Riigikese kommipoe on vanad tegijad pea tühjaks söönud. Ühe hooaja veel kirjade järgi Euroliidu papad - mammad rahastavad , pärast seda tulgu või veeuputus. Kes mäel , see mäel , enamik on nagunii kunagi tõotanud mäelolijate hüvanguks öösel laulda ja kartulikoori süüa.

üllatajad 16. märts 2014 07:59
saagim,luisa värk jne.ÕUDUS MIS TOIMUB.
õudus kuubis 15. märts 2014 23:02
Sotsprostid on nagu loodusõnnetus mille eest tuleb põgeneda.
Vikatimees 15. märts 2014 22:31
lihtsalt jälestav ,ja samas koomiline kui tatiaabitsad jagavad,otsustavad .
Vahur 15. märts 2014 21:56
Palo on juba piisavalt negatiivne üllatus! Kui lisate veel Nestori, Karel Rüütli ja Jaak Alliku saaks negatiivsete üllatuste neliku!
muna 15. märts 2014 21:53
Kurb, kui valitsust loetakse mingiks üllatusmuna tasemega asjaks. Paarkümmend aastat tagasi Eestile iseseisvuse välja võidelnud ja riigiaparaadi loonud kanged mehed-naised on juba eakamad, paljud neist lahkunud või tagasi tõmbunud. Uus põlvkond peabki asemele tulema. Veelgi kurvem, kuidas suurt muud enam ei kuulegi, kui halvad ja lollid eelkäijad meil on olnud - olid ka nemad siis kaunis noored - kuidas kõike valesti tegid. Ajakirjandus, ehk saaks vaiksemalt, viisakamalt ja tänulikumalt.
mina ise 15. märts 2014 20:49
seda Mikserit sinna küll vaja ei ole ainult üks kelkija ja tühikargaja muud ei midagi saaks ainult piruka manu
mikseri mihklipäev on aasta pärast 15. märts 2014 20:41
Lausa nalakas vaadata, kuidas Mikser iga päev ajakirjanikele seletab, et koalitsioonivalitsusse minemiseks tulebki kompromisse teha. Kas ta ise ka on märganud, et kompromissid tulevad ainult temalt, ja mitte ühtegi reformilt? Enne 2015 valimisi pöörab reform selle kõik sotside vastu, sest püüavad populaarsust tõsta nii irl kui sotside arvelt. ok, Nestor tahab riigikogu esimeheks, aga kas vanemad ja targemad sotsid tõesti ette ei näe, millega see aastake valitsuse neile lõppeb? Ultraliberalism saab vabalt jätkuda ja nemad jätkavad pikalt opositsioonis. Eks siis tuleb Mikserilgi esimehe kohast loobuda. Reformikad juba hõõruvad käsi, kui kergelt see kõik käis.
mikseri mihklipäev on aasta pärast 15. märts 2014 20:41
Lausa nalakas vaadata, kuidas Mikser iga päev ajakirjanikele seletab, et koalitsioonivalitsusse minemiseks tulebki kompromisse teha. Kas ta ise ka on märganud, et kompromissid tulevad ainult temalt, ja mitte ühtegi reformilt? Enne 2015 valimisi pöörab reform selle kõik sotside vastu, sest püüavad populaarsust tõsta nii irl kui sotside arvelt. ok, Nestor tahab riigikogu esimeheks, aga kas vanemad ja targemad sotsid tõesti ette ei näe, millega see aastake valitsuse neile lõppeb? Ultraliberalism saab vabalt jätkuda ja nemad jätkavad pikalt opositsioonis. Eks siis tuleb Mikserilgi esimehe kohast loobuda. Reformikad juba hõõruvad käsi, kui kergelt see kõik käis.

Mängivad mäng rahvale - üllatusnimed "valitsuses". 15. märts 2014 20:32
Ajaviitevalitsus, aga kõige suurem üllatusnimi, kes valitsusse ei pürgi, võiks olla Mikser ise. Näete, Andrus ka vaatab ja juhib vaid erakonda. Juba Suvorov ütles, et väepealik ei pea ise lahingusse tormama, vaid juhib vägesid kõrgemalt -künkalt/mäelt- ja otsustab strateegilised tegevused, aga noh, teie olete nagu rohkem "Kutuzovi" moodi, näete ja vaatate ühe silmaga, paraku pole teie ka strateegid poliitikas, plärama kipute rohkem oma isiklikust elujärjest tulenevaga, rahvas on teile kui sidrun pigistamiseks.
aga 15. märts 2014 20:29
,kes saab haridusministriks? Aaviksoo targad reformid kõik pooleli. Täitsa Paabeli segadus.
Ahto 15. märts 2014 20:21
Mulle tundub, et ta, Mixer peab end esimeseks meheks pulmas ja varsti tõmbab Taavikesele kilekoti pähe. Laseb sinna vahetevahel õhku ka sisse, et teine ikka elumärke näitaks aga tegelikult teovõimetu on. Ansip pühib ka nüüd käed puhtaks, et vaadake kui mina pukis olin siis oli ikka majanduskasv ja inflatsioon suur, aga nüüd pole teil sedagi.
Ojuland, ära seda meest oma mittemoodustavasse parteisse küll võta, järsku saab siis sellest parteist ka asja ja seda jama pole jälle vaja.
arvamus 15. märts 2014 19:58
ministriteks ei sobi mitte mingil juhul Pentus ja Palo,mõelge sügavalt ,ennem kui otsustate.
jah 15. märts 2014 19:56
loodetavasti on üllatusnimede hulgas Mart Meri, oleks vähemalt üks haritud, erudeeritud ja tark inimene. Saar on ka kaua punnitanud ja Ossinovski oleks igal juhul hea ja väga hea valik.
jopa kolla 15. märts 2014 19:52
eesti riik ongi suur üllatus,nõrgematelt võetakse viimast,rikkad aina rikkamaks.ja seda riigi toel.sellistele valitsejatele lasen kõrge kaarega
maksumaksja 15. märts 2014 19:36
kuule mikser sa ära seda vanamoori kes brüsselis seeni sõi ära küll valitsusse võta see tahab siin ka kohe koduigatsustasu jam. glamuuri mis ajab mind kui maksumaksjat eriti vihale so nagu minu rahakotil tantsimine.
cv 15. märts 2014 19:33
Galojanni,Galojanni tahame justiitsministriks aga keda panna propagandaministriks

noh, mis värk on? 15. märts 2014 19:31
see rõivavärk küll head ei too, rõivaid on kogu aeg vaja uuendada, täiustada ja sageli isegi lappida.
xxxx 15. märts 2014 19:30
Galojann saab justiitsministriks
kindlasti 15. märts 2014 19:28
oksmaa rahvastiku ministriks, erinevus rikastab, viiul rahandusministriks, mihail kilekotiministriks, simm kaitseministriks
Sotsialistlik ime 15. märts 2014 19:18
ja nüüd, erinevalt Ansipist, teevad mikserdatud rõiva valitsus imet, kõik maksud langevad, aga lastetoetused mitmekordistuvad nõiavitsa väel, samas lubatakse et eelarve jääb tasakaalu, kui eesti majandus hetkel languses. No aitäh, parempoolne oravapartei, just sellist valitsust me tahtsime... nüüd hakkab üks ideoloogiline pudru keema, aga kannatab eesti...
parandus/vabandus 15. märts 2014 19:18
Iga üllatus! 15. märts 2014 19:15
Toob endistele suuremaid lahkumishüvitisi!
Palju see tsirkus siis maksumaksjale maksma läheb????
Juutide riigipöörde katse!!!!
sa jeerum, 15. märts 2014 19:14
küll on ikka targad koos, vaheta ainult tooli ja oskused-teadmised kohe tulevad nagu küllusesarvest. Koole tõesti ei ole enam Eestimaale vaja, haridusega pole miskit peale hakata.
täna on 15. märts 2014 19:13
hirmu äratavad meie pressis avaldatud kraana noolte konksude "külalised".?

Seda on teada midagi head sealt 15. märts 2014 19:06
lihtinimesele tulema ei hakka , ainult taagivad end täis . Ei muutu siin päikse all midagi , kes on võimu juures lähevad ülbemaks ja varakamaks. Unustab riigi ja rahva keda nad just peaksid teenima.
to Taavi / 18:21, 15. märts 2014 15. märts 2014 18:57
minu mõtted.Pekske reeturitest vaenuõhutajad valitsusest minema ja te näete,et teil saab valimiste ajal kergem olema.
Jube 15. märts 2014 18:54
Kas mikko kallistaski ennast ministriks või ?
tädi 15. märts 2014 18:47
Tohohh...))) 15. märts 2014 18:42
Terve see valitsus on üks suur üllatus!!!
Ùllatus on see , et oma 17,1 % valimistulemusega juhivad sotsiaaldemokraadid korraga meie riiki 15. märts 2014 18:32
tagasi sotsialismi "paradiisi" poole, milleks nad sisuliselt pole saanud ligilähedaseltki Eesti elanike enamuse toetust.
Erudeeritud hr. Sven Mikseri usaldusväärsuses ja isamaalisuses ma ei kahtle, kuid demokraatia
osas järeleandmiste tegemine viib meid pikas perspektiivis tagasi samasse seisu kus on täna meie
ida- ja pòhjanaabrid omaùhiskonnaga. Seda teab päris kindlasti ka Sven Mikser ise.
majandus annab Eestile võimaluse 15. märts 2014 18:26
Aga ministriteks pakutakse artikli järgi vaid parmal juhul toolitäiteid ! Uskumatu !
Seda olukorras ,kus riik muutub õhemaks ja õhemas ! Koole pannakse kinni, pensionärid nälgivad, pooledd lapsed on näljads jne.
Ainuke mis aitab sellest läbikukkumisest välja on majandus . Ja nüüd nii moodi .
autorolla 15. märts 2014 18:13
jääbki sinna ikka oma pangaautomaadiga