...kuidagi sedamoodi juhtum, kapten taevas jne. Kus ta täpselt oli polegi vajadust uurida kuna suhteliselt õnnelik kividelkäik mis lõppes juba "dokis". Lõppes dokis punkt.
Avarii juhtus päev peale naistepäeva. Haige peaga tahtis komandiir teha Costa Concordiat ja näidata mida mehed oskavad. Kahjuks ei arvestatud sellega, et pikka aega olid puhunud lõunatuuled ja vee tase langenud. Mere vanasõna ütleb selle peale "Naised laevas, laev põhjas" Intsident avalikustati 5 päeva hiljem, selleks ajaks olid kõik kained ja Logi-raamat täidetud kuidas vaja.
Piirivalvelaev Kindral Kurvitsa sõukruvid said vigastada (10) .Toimetas Marge Sillaots, 13. märts 2014, 18:57 ÕL võiks ka sellele viidata, mitte ainult vanadele uudistele. Infoks mitmetele kommenteerijatele - Kindral Kurvits on Politsei- ja Piirivalveameti , mitte Kaitseväe, laev.
Leetseljak muutis asukohta ja põrutas Admiralile sesse. Midagi nõmedanat annab välja mõtelda. Selle aluse sõukruvid on kaitstud pöörleva roolimuftiga ja asuvad laeva kiilust ligi meeter kõrgemal. Selleks, et neid vigastada peab ahter ees sõitma, võimalik, et avariijuhtum toimus siiski sadamas, valesti valitud manöövri tagajärjel.
Liikluses on igalpool takistusi Balti-Jaamas kustutas valgusfoori sõiduk Kindral Kurvits veeteel kruvist ilma jäi põhja kinni , lennuk põrkas kokku tuviga jne.
ja peale kaasaegsete navigatsiooniseadmete on alusel veel elus tüürimees-navigaator ja isegi vist kapten, kes ON KOHUSTATUD pidevalt jälgima aluse asukohta ja ohutut liikumist. Kas nad mõlemad on saanud siis koolitust uue süsteemi järgi - kuu aega "kursustel" ja väikelaevajuht valmis ?? Ja mina arvasin,et säärastel alustel peab ikka päris merekooli haridusega juht olema.