TARK EI TORMA: Kes meist ei tahaks rannas lõunamaise päikese all mõnuleda. Enne soojale maale sõitmist on siiski mõistlik korra arvuti taha maha istuda ja reisikindlustusleping sõlmida. Foto: Reuters
Eesti uudised
15. märts 2014 08:00

Puhkus Taimaal: sääreluumurd läks maksma 20 000 eurot (12)

Avarii Taimaal päädis Eesti noormehe jaoks 20 000 euro suuruse kuluga. Õnneks tasus arved kindlustus. Teine välismaal hätta jäänu, noor ema Mari räägib, et laste puhul on kindlustus vältimatu. Tema pisipoeg vajas tohtri abi nii Türgis kui Egiptuses.

Toomas (nimi muudetud – toim) sõitis veebruaris ühes kaaslasega eestlaste viimase aja meelispaika Taisse puhkama. Maalilisel Koh Phangani saarel otsustas Toomas rannas ja kohvikutes lustimise kõrval ka kaugemal ringi vaadata ning üüris rolleri.

Ta jõudis sõita napid 300 meetrit. Tee ääres seisis üks seltskond motorolleritega, neist üks keeras ootamatult oma kaherattalisega teele.

Toomas lendas suure kaarega asfaldile. Ta murdis sääreluu, marrastustest rääkimata. Roller oli katki. Toomas palus talle ette keeranud sakslaselt tema kontaktid, et hiljem kahjude hüvitamises kokku leppida. Viimane oli väga sõbralik ja toonitas, et kõik saab korda aetud. Tagantjärele selgus, et sakslane luiskas.

Lisakulu: 20 000 eurot

Toomas viidi öösel paadiga Koh Samui saarele Bangkoki haiglasse, kus talle tehti operatsioon ja jäeti paariks päevaks haiglaravile. Pärast paarinädalast hotellis püsimist transporditi noormees tagasi kodumaale. Kõik see läks maksma 20 000 eurot.

Kodusel ravil on Toomas siiani. "Mul oli kuhjaga õnne," on ta rõõmus, et avarii ja sellele järgnenu hullemini ei lõppenud.

Ifi isikukindlustuse tootejuhi Terje Rabe sõnutsi on taolised õnnetused välisriigis üsna sagedased. "Õnnetused ei juhtu üksnes ekstreemsustega tegelevate inimestega. Tahan koolivaheajal reisile minevatele lapsevanematele meelde tuletada reisikindlustuse vajalikkust ning seda, et kindlustus katab haiguse või õnnetuse puhul ka kaaslase majutuse ning transpordikulud."

Lapse kindlustamises on veendunud ka noor ema Mari. Ta on oma poja Kristjaniga käinud Türgis ja Egiptuses. "Türgis hõõrus ta oma jalad katki, villidesse läks liiv ja tulemuseks olid mädanevad jalad. Sellest ise jagu ei saanud, käisime arsti juures pea iga päev puhastamas ja sidumas. Reisi eelviimasel päeval tekkis tal ka kõrvapõletik, millega muidugi jälle arsti juurde läksime," meenutab ta. Poeg oli toona viieaastane.

Ema: Türgis käisime arsti juures pea iga päev

Kolm aastat hiljem käidi Egiptuses. "Seal tekkis Kristjanil mingi allergia. Kere läks üleni pisikesi punaseid täppe täis, mis ­hullult sügelesid ja hakkasid merevees kipitama. Kui oma ravimid ei ­aidanud ja lapsel läks olukord järjest hullemaks, käisime arsti juures ära, ta sai süsti ja kreemid. Kõik sai kiiresti korda," kirjeldab Mari. Tema meelest on küllalt tõenäoline, et võõras kesk­konnas lapsega midagi juhtub. Ka vale toit, päikesepiste või ootamatu allergiahoog võivad oma töö teha.

On ka teisi arvamusi. Seiklejahingega Raili (26) ütleb, et pole kindlustusega oma pead suurt vaevanudki. "Euroopa Liidus ­reisimiseks on mul Euroopa ­ravikindluskaart olemas. Eelmisel aastal käisin Aasias, aga läks täiesti meelest kindlustusega ­tegelda. Mis juhtus? Midagi ei juhtunud. Tulin tagasi, terve kui purikas. Aga raha säästsin nii küll."