Kommentaar

Roland Tõnisson | Kuidas Ukraina rahva viha kahel otsal leegitsema lõi

Roland Tõnisson, teoloog, rahvusvaheliste suhete ja Euroopa uuringute magister, Helsinki, 14. märts 2014 18:36

11 KOMMENTAARI

h
heh2/ 16. märts 2014 20:23
Millegipärast on Õhtuleht võtnud lääne vastase suuna. Autori jutt tundub kallutatud ja näeb lääne kätt igal pool! Ei saa ju olla, et inimestel endil oli kõrini oma kehvast valitsusest! Kas meil õpetajad käisid ka tänavatel Ameerika rahade eest? Ma hakkan uurima, kes on Õhtulehe omanikud ja töötajad, et aru saada see kallutatus!
p
Papi/ 16. märts 2014 16:30
Ega probleem ei olegi selles kuidas ukrainlased oma seaduseid järgivad ja väänavad. Probleem on selles, et kogu aeg on uurimused näidanud rahva üsna pooleks suhtumist EU ja Venemaa vahel. Nüüd võttis üks pool jõuga võimu, rikkudes seaduseid ja nõuab et teine pool neile kuuletuks, kuna nemad on seadus. 40-ndal olid ka Eesti kodanikud üsna seaduskuulekad uue võimu suhtes aga see muutus kohe kui mängu tuli Saksamaa. Ja AEG mängib praegu küll Kiievi võimude kahjuks, sest Ukraina majandus vajaks praegu ühiskonna konsolideerumist (mida sõda võib olla isegi teebki) ja majanduslikult õitsvat ümbrust (mida majandussanktsioonid küll ei soodusta). USA ei kipu eriti raha andma ja EU-l on niigi Kreeka kaelas. Lisaks kas ikka antakse raha valitsusele kes ei kontrolli olukorda riigis ja raha tagasimaksmise ajaks on juba uue revolutsioonilise valitsuse poolt asendatud kes eelmise võlgu millekski ei pea.
k
kallutatud artikkel/ 16. märts 2014 11:33
see, et kasutatakse vene meedias levinud Lääne käe teooriat, näitab kirjutise autori kallutatust.
seda, kes viskas esimese molotovi, seda on võimalik tuvastada. ja kusjuures -- seda ka tehakse.
kes olid need salapärased snaiprid -- ka see saab selguse.
Krimmist saabuvate teadete kohaselt on ka seal katustel snaiprid.
http://news.yahoo.com/russia-ukraine-feud-over-sniper-carnage-203319580.html
olen ise näinud vene meedias massiliselt levitatavat klippi, kuidas tüüp teeb põleva pudeliga korduvalt viskamisliigutust politseinike massi ees ja ümberringi pildistatakse/filmitakse
kordubvalt on vaja neid viskamisliigutusi teha selleks, et fotoreporterid saaks võimalikult ilmekad kaadrid pildistatud.
lõpuks viskab ta selle pudeli käest enda ja politseimassi vahele. liiga tuline käes hoida.
pärast Maidani võitu on läänest tulnud jah rahaline toetus. sellest ei tehta mingit saladust, see on loomulik, et tahetakse aidata majandus jalule seada.
sest Ukraina nõrgendamine on kasulik eelkõige putinlastele.
kas "Lääs" okupeeris Ukraina territooriumi?
see, mis praegu toimub, ei ole mingi "lääne manipulatsioon" -- siin on tegu iga üksiku inimese hinges toimuva revolutsiooniga.
ja siin hakkab üha olulisemat rolli mängima AEG.
mida kauem see farss üleval on, seda rohkem inimesi hakkab mõistma, et asi on putinlaste fabritseeritud.
AEG ka selles mõttes, et seda kõike üleval hoida on putinistide jaoks aina kulukam.
AEG ka selles mõttes, et esmaspäeval börside avamisel toimuv saab ekspertide hinnagul olema rubla häving.
AEG ka selles mõttes, et esmaspäeval saab teatavaks Venemaa vastu võetavate sanktsioonide teise etapi sisu.
soov näidata Ukrainas toimuvat kui kaklust lehma pärast, on pehmelt öeldes naiivne.
võiks natukenegi kursis olla, mis toimub Ukraina meedias, mis toimub Ukraina toetajate foorumites, milliseid rahva enda poolt filmitud videoklippe levitatakse.
me elame 21. sajandil.
kõike toimuvat filmitakse, Krimmi ukrainameelsete inimeste ja ajakirjanike kallal toime pandavatest vägivalla aktidest tehakse pilte, filmitakse, on tunnistajad.
ukrainlasi on maailma peale kokku 60 miljonit -- ja selle rahva seas ei ole enam mingit kahtlust, kes nendega sigatseb.
Putini režiimi kokkuvarisemisest tuleb palju dokumentaalfilme.
usutavasti on Krimmis hetkel mitmeid sõjareportereid. jah -- paljudelt TV reporteritelt on varustus ära võetud, neid on pekstud, neid on ähvardatud.
aga naiivne on uskuda, et kogenud sõjareporterid jäävad nii labaselt vahele.
Tulemas on suur hulk dokumentaalfilme toimuvate sündmuste kohta ja parimate kaadrite saamiseks käib tihe konkurents.
w
WE @Papi/ 15. märts 2014 19:06
Papi, WE on niikaua ilmas elanud, et teada, mida tähendab vandenõu. Küll aga on WE ka nii targaks saanud, et ajakirjandusest vandenõu selgitusi otsida pole mõtet, küll võib siit leida aeg-ajalt kellegi konstrueeritud vandenõuteooriaid. EV ei astunud seaduslikult NL-i, kuigi tõepoolest üritas Zdanov teatud määral seadusi järgida. Täies mahus ei olnud see lihtsalt võimalik.
i
Indrek2/ 15. märts 2014 18:16
Tavakodaniku jaoks peaks asi taanduma ikka elukvaliteedile. Ja siin pole Venemaal küll midagi EU-le vastu panna. Korruptsioon on selle kuritegeliku moodustise nimega Venemaa alustala ja see sööb kõik mis vähegi võimalik.
k
Kaspar/ 15. märts 2014 18:04
Väga hea artikkel. Soovitan kõikidele lugeda!
t
Tõnu Mandel/ 15. märts 2014 16:17
Tõde+Vale=pooltõde=demagoogia
Vene imperialistide mõjutustegevus siin silmnähtav.
p
Papi/ 15. märts 2014 15:07
No jah mis tähendab elada Soomes, kes on tõestanud ennast kui iseseisvat riiki. Austatud WE kindlasti teab ka et Eesti Vabariik astus täiesti seaduslikult ja rahva tahtel NSVL-u. Vandenõusid ju ei ole.

w
WE/ 15. märts 2014 13:56
Aga kes ütleb, et härra ise mingi kinnimakstud bäkmann ei ole? Vandenõuteoreetikut ei peaks see üllatama või pahandama, kui teda ennast vandenõus kahtlustatakse. Selles, et iga kaklus eesti ajakirjandusse ei jõua, ei maksa vandenõud otsida. Meile ei jõua ajakirjandusse ka iga peks süüriast, ameerikast ega venemaalt. See-eest on vene meedia need venemeelsete haavad ja sinikad korduvalt üle lugenud ja unustab jälle lugemata lugematute "fashistide" omad (või siis loetakse seda võiduks, et "fashist" peksa sai). Konfliktis saavad haavu mõlemad pooled ja ei ole mõtet arvata, et eestlased seda ei tea. (Muide, ma arvan, et üks põhjus, miks eesti ajakirjanikud ka kardavad vene ajakirjandusest mingeid "veriseid uudiseid" võtta on see, et keegi ei ütle, et tegu pole mõne propagandaväljamõeldisega, stiilis "belõje kalkotki").
See võib ju õige olla, et ukraina revolutsiooni on toetanud lääs, kuigi ühtki tõestusmateriali see lugu kahjuks ei paku. Üks teooria ütleb ju ka, et oktoobrirevolutsioon olevat saksamaa korraldatud, kellele just sel ajal seda revolutsiooni vaja olevat olnud. Ainult - probleem on selles, et kui siinne teooria oleks välja pakutud mõne sõltumatu ajakirjaniku või erruläinud valitsusametniku poolt, siis oleksin kaalunud selle teooria läbi sündmuste vaatamist. Aga et see teooria on loetud Õhtulehest (kes isegi ise end kvaliteetlehena ei positsioneeri) ning algab vene meedia pika refereeringuga ning jätab mulje, nagu see inimene, kes selle kirjutas, vaataks maailma tasemel - kõige olulisem eesti elus - "Ilvese talu", siis andke andeks.... мой милый eksegeetik.
p
Proff/ 15. märts 2014 11:21
Selge see, et selline mäss kus Euroopa riigid maksid mässulistele päevarahasid on kellegi huvides. Peamine huviline Euroopa Liit, kuna Ukraina lükkas liitumislepingu tingimused põlgusega tagasi. Kena šhokk võrreldes Eestiga, Kelle valitsus kummardades, perse uurakil oma rahva poole oli igasuguse omariikluse kaotamisega nõus..
w
WTF/ 15. märts 2014 10:32
Kui võtta struktuurselt Korporatsioonid V.S. Oligarhid, siis esimesed jäävad peale juba sellepärast, et nende heaks töötab vabast tahtest organiseeritud inimvõrk. Oligarhid on lihtsalt kiirelt ebaausal teel ning nõrgemate arvelt raha kokku ajanud väikese julgeoleku struktuuriga inimesed.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee