Seisukoht

Rainer Kerge | Hei, sina, loe nüüd! (9)

Rainer Kerge, toimetaja, 14. märts 2014, 18:31
Hei, sina, kelle isikukood algab viie või kuuega, see targutamine siin on peaasjalikult sulle. Jah, ma olen nii vana küll, et pöörduda sinu poole veel sinatades. Ma tahan rääkida teietamisest. Sest see on kaduv nähtus.

Tõsi, mõni asutus pole suutnud veel otsustada, kuidas kliente kõnetada. Swedbanki netikeskkonnas oma kontot külastades pöördub pank minu poole nii küsimusega „Kas Te olete oma auto juba kindlustanud?" kui ka soovitusega: „Loe siit, millised on klientide peamised küsimused ja meie vastused seoses SEPA-le üleminekuga." Mind sinatatakse juhul, kui ma olen nii loll, et mul on küsimus seoses SEPA-le üleminekuga; aga kui mul on auto, võib mind viisipäraselt teietada?

Sageli ei vaevuta aga enam üldse teietama. Vaatame korraks ringi. Paljud asutused ja enamik reklaame pöörduvad nii sinu kui ka minu poole sinatades. Koguni e-kooli keskkond sinatab lapsevanemat. Rääkimata hulgast võõrastest inimestest, kellega igapäevaasju ajades ikka paratamatult kokku puutub.

Mulle see ei meeldi. Sest teietamine – peale selle, et näitab lugupidamist võõra vastu – loob ka distantsi, millelt on mugav ja turvaline suhelda. Iseäranis siis, kui tuleb lahendada mingi probleem.

Sina, kelle isikukood algab viie või kuuega ja ma võin sind seetõttu veel sinatada, palu oma vanematelt ja klassijuhatajalt, et ta õpetaks sind teietama. Nii on lihtsam asju ajada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee