Eesti uudised

Reinsalu: Putin aktsepteerib ainult jõudu, Ukraina on sõjalise konflikti veerel (21)

Toimetas Marge Sillaots, 14. märts 2014 14:12
Foto: Stanislav Moškov
Isamaa ja Res Publica Liidu esimehe Urmas Reinsalu sõnul näitavad nii Gruusia kui Ukraina sündmused selgelt, et Vene Föderatsioon aktsepteerib ainult jõudu.

Reinsalu hinnangul peavad rahvusvahelised sanktsioonid olema nii jõulised, et agressor tõmbuks tagasi.  Muidu ei saavuta need tema sõnul eesmärki. „Ukraina on silmitsi sõjalise rünnaku ohuga. Putin valmistub lisaks Krimmi okupeerimisele ka sissetungiks Ida-Ukrainasse. Tema tagasihoidmiseks tuleb anda selge sõnum, et rünnaku esilekutsumine läheb agressorile kalliks maksma," lausus Reinsalu.

Tema hinnangul peame olukorras, kus kogu Euroopas on julgeolekusituatsioon muutunud järsult halvemuse suunas, mõistma, et Putin aktsepteerib ainult jõudu. "Karu kõrval elamine tähendab, et me vajame selget kaitseplatvormi. Meie regiooni julgeoleku huvides on  Rootsi ja Soome astumine NATOsse. Vajame NATO-liitlaste tugevamat kohaolu," lausus IRLi esimees.

Urmas Reinsalu kõneles täna Tallinnas toimuval rahvusvahelisel konverentsil „Fragile Web Security – Big Brothers Watching Over Us". Konverentsil arutlevad eksperdid, poliitikud ja ajakirjanikud Eestist, Soomest ning Saksamaalt küberjulgeoleku ja meie regiooni julgeolekuolukorra üle.

Samal teemal

15.03.2014
Moskva tahab Dmõtro Jaroši kohtu ette tuua
14.03.2014
Tõmošenko: Kreml on kuulutanud sõja