(AP / Scanpix)

"Kuidas siis planeerimine läheb? Kas kleiti oled juba valinud? Ah sa tead, millist kleiti sa tahad! Kas sa siis oled sellest stiilis kleite proovinud, et ikka kindel olla, et see sulle sobib? Ei ole? Issand, see on küll suur risk... Mis siis saab, kui kleit ikkagi ei istu seljas valatult?“

Vahel on tunne, et ma vist teen kõik valesti. Esiteks ei hakanud ma planeerima pulmi 1,5 aastat varem, nagu kombeks on.

Ainult mingid imelikud planeerivad napi seitsme kuuga normaalsed pulmad. Või siis nagu mu tulevane ämm teatas kuupäeva kuuldes, et "polegi september 2015? Nii et siis said ikka, mida SINA tahtsid!“.

Ja eelarvet pole koos ENNE planeerimist (jah, ärge arvakegi, et me vahepeal rikkaks oleme saanud). Ja et ma kleite niisama ei proovi, sest see on ju tasuta...

Võtsin siis interneti lahti ja googeldasin neid peamisi asju, mida pulmadega seoses läbi mõtlema peab. Noh, et äkki tõesti on midagi nii olulist, millele ma hetkel oma peaga pole mõelnud. Ja nii suur fanaatik ma ka pole, et kohe kõik poes olevad pulmaajakirjad omale soetaks. 

Internetist leab nt Delfi Naisteka pulmakorraldaja nõuandeid ja nii võtsingi ette 31 olulist asja, millele iga noorpaar mõtlema peab. Meie pulma puhul küll rohkem mina- kui midagi segast ette tuleb, siis arutan ka oma kihlatuga. Üldjuhul on pulmade planeerimine ikka minu õlgadel.

1. Pulmakorraldus algab vundamendi ladumisest. Noh, seda ma siin üritan teha, seega olen teadlik, et põhiasjad paika ja isegi kaustik on mul olemas, kuhu siis kõik ideed ja huvitavad  mõtted kirja saab pandud. Pildimaterjali ka, inspiratsiooniks.

2. Abielutseremoonia ja kirikliku laulatuse võimalused. Tseremoonia toimub kohalikus linnavalituse poolt pakutavas pidulikus ruumis ja kiriklikku laulatust pole meiesugused ateistid üldse mitte kaalunudki. Küll oskas Hollandlase ema siiski minult korra selle kohta küsida ning nagu arvata oligi, sai ta vastuseks umbes midagi sellist, nagu „Oo ei, ei, ei, no way, mitte mingil juhul“.

3. Püha kolmainsus - peokoht, catering, õhtujuht. See osa on meil veel lahtine, sest esialgne pulmakoha idee langes paraku ära ja pealegi pole üldse teada, kui palju inimesi tuleb. Õhtujuhti ei tule, see on kindel.

4. Erinevate stiilidega pulmapeod. Stiili ei ole, nii uhket pulma ei ole plaanis korraldada, seega stiiliks võiks nimetada hoopiski „lihtne ja loodetavasti fun pulm“.

5. Pulmapidu - peo algus, külalised ja lapsed pulmas, pulmapeo kestvus ja lõpp. Samamoodi seotud probleemiga, et me ei tea, kes üldse pulma siis tulevad. Üks asi on muidugi kindel - ei mingeid lapsi pulmas. Lapsed on tüütud ja segavad, seega ei, ei ja veelkord ei.

6. Pulmapidu mõisas, turismitalus, telgis, mere ääres jne... Jah, kena oleks, aga see kõik maksab Hollandis nii palju, et ei hakanud üldse sellist varianti kaalumagi.

7. Pulmakorralduse teenustes uued tuuled. Tore, aga ma ei kasuta kellegi teenuseid, seega las olla.

8. Pulmakorralduse nipinurk. Mis see veel on?

9. Pulmapeo inventaar - lauad, toolid, erinevad värvid. Jällegi, kuna peo osa on lahtine, siis seda puntki veel plaaneerida ei saa. Aga ilmselt jääme valiku juurde, kus tseremooniale järgneb õhtusöök kuskil restoranis, seega toolid ja toolide värv tuleb sealt. Ja ausalt öeldes on mul täitsa ükskõik, mis värvi need toolid on. Peaasi, et istuda saab.

10. Pulmaauto ja transport külalistele, vanematele. Taas lahtine. Transpordiga jääb ilmselt nii, et kes tulevad autoga, need peavad teised jalamehed ka omale kuidagi ära mahutama ja kogu lugu. Õnneks pole pikki vahemaid plaanis, kui ilm kannatab, saab isegi jala hakkama.

11. Külaliste majutamine. Järjekordne punkt, mis oleneb selest, kui palju inimesi siis ikkagi tuleb. Kõigile on seletatud reeglid: kodumajutust saab, pole eriti mugav, aga on odavam. Kes hotelli tahab, meie ei keela.

12. Pulmakutse. Tahan ise teha, mõned ideed juba on, aga hetkel vist on veel vara meisterdama hakata. Miks? Sest me ei tea, kus catering toimub.

13. Kogu tõde sõrmustest ja ehetest. Sõrmuste idee on olemas - valgest kullast, sest Hollandlane ei salli kollast kulda. Liiga bling-bling tema arvates. Muud ehted tulevad ilmselt kingitusena.

14. Muusika pulmas. Kuna Hollandlane tantsida ei oska, siis jääb igasugune pulmavalsi idee ära. Seega ilmselt ei mingit muusikat.

15. Üllatuskülaline ehk üllatused pulmas. Jumala eest, ma väga loodan, et ei mingeid üllatusi. Juba see planeerimine on üllatusi täis, mulle pole rohkem ootamatuseid enam vaja.

16. Fotograaf ja video. Fotograafi osa on veel lahtine, püüame oma tutvusringkonnast leida kedagi, kes soodsaid, aga häid pilte teeks. Videot ei taha- kes seda üldse vaataks hiljem, ah?

17. Ilutulestik, õueküünlad, kuumaõhupallid. Ei, ei ja ei. Tagasihoidliku pulma juurde vaevalt üks laristav tulevärk üldse sobikski.

18. Pulmatort. Torti ei tule, sest Hollandis tehtavad tordid ja koogid on lihtsalt kohutavad. On juba kokku lepitud, et küpsetamises tublid külalised pisut kokkama pannakse. Kõik on senimaani nõus olnud, väidetavalt isegi harjutamine käib juba.

19. Dekoratsioonid ja floristid. Jällegi, lihtne pulm, seega erilist lillemerd pole plaanis. Punaste rooside ostmisega saan ehk isegi hakkama.

20. Peokoha kaunistamine. Vaata eelmist punkti.

21. Külaliste lilled. Kuulsin just hiljuti, et Hollandis pole kombeks lilli üldse pulmas kingitusena tuua, seega pole probleemi. Need paar üksikut Eesti külalist otsustagu ise, mis ja kus.

22. Pulmakorraldaja räägib rätsepmeistri tööst. Kleit tuleb rätsepalt tellituna, peigmehe ülikonna ostame poest.

23. Pruudikimp ja peigmehe kuueseade. Jällegi, loodan lihtsalt hakkama saada. Kimbud on küll ilusad, aga nad on alati nii viimse oksani paika sätitud, et kogu see ilu on kuidagi väga võltsiks läinud. Seega ma eelistaks väga casuali roosikimpu. Sama peigmehe kuuekaunistuse osas, ühe roosi ikka kuidagi nööpnõelaga sinna kinnitatud saab.

24. Pruudikimbu säilitus. Pole plaaniski.

25. Peokoha atribuutika, laua ja majutusplaan, menüüd, nime ja viinasildid, ametimärgid ja külaliste kingid. Seda punkti lugedes on kohe hea meel mõelda, et pulmapidu toimub Hollandis. Jäävad ära igasugused sildid ja märgid, sest kui ma midagi peol vihkan, siis on see igasuguste mängude mängimine. Võeh...

26. Noorpaari ja vanemate küünlad. See vist on ka Eestis uus komme, sest ma pole varem küll erilist küünaldega jändamist näinud. Ise ma muidugi kenale kaunistatud küünlale vastu ei vaidleks, aga minu poolt näidatud ideed said Hollandlase poolt vaid suure naerupahvaku osaliseks, seega jäävad igasugused küünlad üldse ära.

27. Viskekimp või pruudipärg. Esimene variant, isetehtud lihtne kimp, millega hea vallalisi naiskülalisi pilduda :)

28. Pulmakombed ehk iidse ja moodsa ühendamine pulmas. Pole veel eriti mõelnud, milliseid kombeid oma pulmas kasutada tahaks. Pruudikimbu viskamine on üks kindlasti. Samuti „midagi uut, midagi vana, midagi laenatud, midagi sinist“.

29. Juuksur, make up ehk kuidas olla oma pulmapäeval prints ja printsess. Raha kokkuhoiu eesmärgil peavad ilmselt sõbrannad mu meigi ja juustega midagi tegema. Loodan, et nad ei solvu, et pisut lisatööd enne pulmade algust saavad.

30. Kingiinfo, ümbrikute laegas- mis see on? Tõepoolest, mis see on? Pean kohe uurima!

31. Peo järelvalve. Peale pidu läheme meie hotelli, seega ehk külalised saavad ise peo lõpetamisega hakkama.

Mis ma siis teada sain? Neist punktidest väga paljud puudutasid üht ja sama probleemi- kuna me ei tea, kes siis ikkagi täpselt pulma tulevad, ei saa mitmeid asju planeerima hakata. Tundub, et see osa tuleb siis esimese asjana ette võtta.

Jaga artiklit

8 kommentaari

K
Kihlatud  /   10:40, 4. dets 2015
Ma ka ei ole üleorganiseerija ning pulmadeni vähem kui aasta, aga sinu kirjutist lugeda lõpuni ma ei suutnud. Ei saa aru ka postituse mõttest. Kindlasti tead sina põhjust, aga siin lugejale kirja ole pandud - miks sa ei tea, kes su pulma tulevad? Sa ei tea keda sa kutsud? Üldse jäi jutust mulje, et sa ei tea midagi ja sind ei huvita ka :). Kui sa ei tea, mida sa tahad, äkki just tulekski konsulteerida mõne korraldajaga, kes pakuks sulle erinevaid võimalusi või tehagi, nagu eelnevalt kommentaariumis, väga lihtne ja vaikne abiellumine, mida just pulmaks ning pulmapeoks mina tituleerida ei tahaks.
H
hei  /   21:24, 17. märts 2014
tubli tüdruk, anna aga minna!
tundub tulevat väga norm pulm. oluline on ju tegelikult mõnus õhkkond ja külalistevaheline suhtlemine - ja vaevalt see saaks kordades meeldivam olema kui noorpaar kulutab megaeuro mõttetute vidinate ja korraldajaonude peale.
enda sõpradel oli üliõpilaspõlves umbes samas stiilis pulm, kus sõbrad aitasid teha soengu ja pruudikimbu ja küpsetasid kooki. kõigil oli tore ja nalja sai kõvasti. paar siiani koos, hõbepulmad suvel tulekul.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis