Eesti uudised

Tartus avab uksed esimene puuetega laste hoiukodu 

Toimetas Liina Metsküla, 14. märts 2014 09:22
Pilt on illustreeriv.Foto: SXC
Esmaspäeval avab SA TÜ Kliinikumi Lastefond Tartus Käopesa asenduskodu juures Eesti esimese raske ja sügava puudega lastele mõeldud hoiukodu.

Esmalt jääb hoiukodu avatuks kevadisel vaheajal nädalaks ajaks kuni 21. märtsini, hiljem on plaanis teenust laiendada aastaringseks. Esimesteks hoiukodu hoolealusteks on neli Tartumaa last vanuses 7-12 aastat, kellest kolm kasutavad ööpäevase hoiu ja üks päevahoiu teenust. Nädala jooksul pakutakse neile loov-, füsio-, muusika- ja koerateraapiat ning arsti konsultatsioone.

Lastefondi tegevjuht Küllike Saar avaldab lootust, et hoiukodust saab koht, kuhu vanemad saavad südamerahuga tuua oma kõrgendatud hooldusvajadusega lapsed, teades, et nende eest hoolitsetakse seal sama hästi kui kodustes tingimustes. „Kuna teenus on Eestis ainulaadne, on mõistetav, et lapsevanematel võib esialgu esineda teatud kõhkluseid ja kahtluseid. Loodame siiski, et projekt läheb kenasti käima ning meil õnnestub lisaks Tartule seada hoiukodud sisse ka teistes suuremates linnades," räägib ta. Teine samalaadne hoiukodu on kavas avada juba selle aasta juunis Pärnus, järgmised aga kolmandas kvartalis Ida-Virumaal ning neljandas kvartalis Lõuna-Eestis.

Samal teemal

07.09.2015
Lastefond toetab sügava puudega tüdruku transporti hoiukodusse
18.02.2014
Sügava puudega lapse ema: "Meditsiin aitab elule, kuid kes aitab elada?"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee