Maailm

Urmas Paet kohtumisel Ukraina ministritega: peame survestama Venemaad konflikti lõpetama (18)

Toimetas Liina Metsküla, 14. märts 2014 08:49
Urmas PaetFoto: Reuters / Scanpix
Välisminister Urmas Paet avaldas kohtumisel Ukraina peaministri ja välisministriga toetust Ukraina terviklikkusele. 

Kohtumisel ÜRO peakorteris New Yorgis Ukraina peaministri Arseni Jatsenjuki ja välisministri Andrii Deštsõtsaga ütles välisminister Urmas Paet, et Eesti toetab Ukraina valitsuse püüdu konflikt Venemaaga rahumeelselt lahendada lähtudes Ukraina terviklikkusest.

Samal teemal

"Euroopa Liit peab aitama Ukrainat  kriisist väljumisel ning survestama Venemaad konflikti lõpetama. Toetame ka ELi kiiret assotsiatsioonilepingu sõlmimist Ukrainaga," märkis Paet. Ta lisas, et esmaspäeval arutavad EL-i välisministrid Brüsselis taas Ukraina toetamisega seonduvat ning piiravate meetmete kehtestamist Venemaale.

Peaminister Jatsenjuki sõnul on rahvusvahelise kogukonna panus Venemaa surve pidurdamiseks Ukrainas väga oluline. Välisminister Deštsõtsa avaldas kohtumisel lootust, et assotsiatsioonilepingu Euroopa Liiduga saab allkirjastada lähiajal.

Paeti sõnul on Eesti valmis toetama Ukrainat riigisisese olukorra stabiliseerimisel ning reformide tegemist tugeva õigusriigi ülesehitamiseks. Paet kinnitas, et Eesti ja teised ELi riikide välisministrid on väljendanud selget toetust rahvusvahelisele abipaketile, mis Ukraina koheseid vajadusi suudaks leevendada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee