Eesti uudised

RATASTOOLIGA BUSSI: noormees kukkus koos tooliga. Bussijuht vaatas vaid kärsitult kella!

Arvo Uustalu, 14. märts 2014 07:00

110 KOMMENTAARI

n
nii/ 19. märts 2014 23:27
nagu tuleks meie autojuhid saata Saxamaale liikluskultuuri omandama, nii tuleks meie bussijuhid saata Soome liiklus ja eetikareegleid omandama..mitte aga Helsingi!! Seal meie eestlastest haluvedajad juba negatiivses mõttes kuulsad!
m
meelis/ 17. märts 2014 20:59
väga nõme tõesti- matsid jäävad matsideks!!!!
t
17. märts 2014 20:58
tõesti väga nõme- matsid jäävad matsideks!!!!
w
wat/ 16. märts 2014 14:06
Top lel, naine "kuri" vaatas pealt ja saatis kirja.. Hui sa appi ei läinud siis?
t
tartu/ 16. märts 2014 14:06
Tartus on busssijuht üks vanem meesterahvas,kes ei oskagi bussi korralikult juhtida.Kogu aeg pidurdab,,kurvi eel ei võta hoogu maha,vaid kogu aeg pidurdab.Seal bussis saab ainult istuda,seista ei ole võimalik.Buss on hommikuti väga täis,peamiselt lapsed koolikottidega,kukuvad üksteisele otsa.Missuguseid koolitusi siin bussijuhtidele tehakse,kui mõni ei oska sõitagi.Need vanemad bussijuhid on nii ülbed,et nad ei õpi enam midagi ümber,rääkimata koolitustest.
t
Tasuja/ 16. märts 2014 13:01
Kaldun arvama,et eestlane olla on uhke ja ää,ei vasta kuidagi tõele,sest kui ei olda v ei taheta olla abivalmis ja vaadata ainult pealt,siis ongi see eestlane.Kuigi olen ise eestlane arvan ma,et venelased on hoopis abistavad .mulle ei mahu kuidagi pähesee,et vaadatakse pealt ja ei MINDA APPI KUI VAJA. Just sellised me kahjuks oleme.Tagaselja oskame küll venerahvust parastada.Siis pole ka ime,et meie vahel pole seda ühtsust. mida nad seal bussis ,siis molutasid??
l
!!/ 16. märts 2014 12:43
lahti tuleks sellised"bussijuhid"lasta-viimasel ajal paljudes bussides sellised külma kõhuga tegelased.....
v
vanaema/ 16. märts 2014 07:16
Kasutan ühistransporti Tartus kahe lapselapse koos 1,5 ja 3,5. Väiksem neist on kärus, kuid see mis bussiliikluses toimub on tõelised tobe. 14. märtsil sõitsin kahe bussiga 848 kes sõitis liinil 3 lõuna paiku Annelinnast Kesklinna suunas, see oli kohutav. Tema sõidustiil oli küll rohkem bemmivennale kohane, kui bussijuhile. Turu ristmikul sõitis ta valest reast risti ette teistele autodele, et saada peatusse. Kus on siin Sebe koolitus ja liikluseeskirjade tundmine. Ja sõit oli Annelinnast üldse kesklinna nii kohutav, buss oli rahvast täis, pidurdamised, kohalt võtmised ja nõelumised.... Edasi läksin nr7 bussiga Kvissentali, kus teenindas 818 (vist oli stazöör, sest teine juht seisis kõrval). Käruga maha saamiseks oli vaja kaasreisijate abi. Numbrid vaatasin sellepärast, et see ei ole esimene kord kui bussijuht lihtsalt ei suvatse korralikult bussitaskusse sõita.
Ma ei taha viriseda, kuid seda kõike oli ühe päeva kohta palju. On ka väga viisakaid juhte, kes märkavad sind lapsekäruga. Ja tänud nendele juhtidele, kes on nii viisakad. Pole mõtet rääkida täpsest graafikust ja pikkadest tööpäevadest, kõik on ikka kinni suhtumises ja ükskõiksuses. Kuid veelkord tänu viisakatele bussijuhtidele ja tänu Teile saame me turvaliselt koju.
SEBE tegelege natuke rohkem oma personaaliga ja Teil läheb paremini ja usun, et siis saate ka järgmisel konkursil Tartu linnas teenindada, kuid praegu....

e
ema/ 16. märts 2014 06:34
Soitsin paar nädalat tagasi sama bussiga, ja bussipeatuses ootas liikumispuudega noor naine, bussijuht tuli viisakalt välja tema juurde ja lasi kaldtee alla, soidutas ta nussi ja pani ka turvarihma ümber.Antud juhul oli see buussijuht hoolimatu, kui vaatas vaid kella,inimlikkust üldse ei ole.tean ka seda et mul läx onnex muidu ma olexin ka ratastoolis.
t
tydruk/ 15. märts 2014 19:12
Olen ka Tartu linnaliinibussis kukkunud.. ei olnud just kuigi meeldiv tunne lamada põrandal ja tunda teiste vastikuid pilke endal.. püsti tõustes muidugi vahiti ja naerdi .. vastik oli kuulata ja vanemate inimeste kommentaare ja naeru. Ja seda enam, et oled noor ja terve inimene. Umbes, et pole talle abi vaja vaadaku ise kuidas saab... Nagu noortel ei võikski midagi juhtuda.. Asi ikka vastastikune ... noor aitab vana, vana noort. ÕUDNE kuidas abivajajatesse suhtutakse. Ise ikka heameelega aitad kui on võimsuses ja kui ei ole siis saab ka teiste abi paluda.. ei suudaks vaadata pealt kuidas keegi hädas..
a
Andre/ 15. märts 2014 16:41
a
Arvos/ 15. märts 2014 16:24
Kas bussijuht peab juba olema ka sotsiaaltöötaja? Mida mida krdit?
l
lugeja/ 15. märts 2014 15:07
Selline bussijuht on lihtsalt idioot.
k
ka bussijuht/ 15. märts 2014 14:59
enamus bussijuhte on eestis ylbed ja ennast täis
m
muki/ 15. märts 2014 14:48
Kui bussijuht oli ükskõikne ja ebaviisakas, kas siis terve bussitäis rahvast istus ja ootas, millal ja kuidas bussijuht reageerib? Bussijuht istub ju rooli taga, kaasreisijatel on lihtsam kohe peale õnnetust käed külge panna ja hädasolijat aidata, nemad on lähemal.
m
muhv/ 15. märts 2014 13:39
vastik! sellise suhtumisega bussijuhile tuleks töölt nädal vabaks anda ja koolitusele saata! ja katseaeg kehtestada! kui kaebusi edaspidi ei tule, jääb tööle alles!!! järelikult on õppinud midagi.

j
juuh/ 15. märts 2014 08:52
bussijuht on ikkagi KLIENDITEENINDJA mitte ainult Bussijuht!!!!!!!!!!!
n
Nojahile/ 15. märts 2014 08:24
Kus see bussijuht pidi teadma,et sul põlv haige on.
b
Benskarist bussijuhile/ 15. märts 2014 08:18
Kirjutate,et bussijuhtidel raske buudega inimeste aitamiseks väljaõpe puudub.Et appi läksid siis lõpuks need,kes selle väljaõppe olid läbinud.Aga kui sellist reisijat bussis ei olegi ja bussijuht ka ei aita.Jääbki vedelema,sest mõtleme kohe oma palgale või? Kõike ei saa igakord rahas mõõta.
p
Puder ja kapsad./ 15. märts 2014 08:13
Aga kui kõne all olev bussijuht ju seisis,siis ta ei olnud ju kabiinis,siis ta oleks saanud ju appi minna.Loomulikult tulevad reisijad bussijuhile vastu,sest to on rooli taga.
j
jeerum küll/ 15. märts 2014 08:08
Nii et me võiks bussi põrandal kõik hunnikus olla ja keegi ei aita meid.
k
Kallis bussijuht sohver/ 15. märts 2014 08:06
Kas see ratastoolis noormees sülitas tollele bussjuhile näkku või?Solvas teda millegiga või?Ega teiste lollusi saa siis süütu peal välja elada.
t
15. märts 2014 08:04
Tõesti,seda oli piinlik lugeda.Ei imesta sugugi,kui to bussijuht ei suvatse varsti bussiuksigi lahti teha,reisijad kribigu ise uksed lahti.Tema aga vaatab kannatamatult kella.

t
to to han/ 15. märts 2014 07:58
Ei elata õhust ning armastusest, ikka reaalsuses. Kes muu sinu palgale mõtleb kui sa ise. Keegi teine sinu peret toitma ei hakka. Kui ei püsi graafikus, tulevad ootajatelt ning hilinejatelt kaebused. Ja kui tulevad kaebused, siis pääsed esimene kord ehk peapesuga ja palga vähendamisega. Kui hilinemine kordub, saad lõpuks lihtsalt kinga. Selline on meie ühiskonnas meie elu karm reaalsus, meeldigu see mõnele ilu-eedile ning humanistile või mitte.
t
to han/ 15. märts 2014 01:55
kas kõike peab ette tegema, ette ütlema, peab koodeksiraamat näpus olema, kas peab mõtlema vaid sõidugraafikule-palgale või on ka südametunnistus olemas-lihtsalt ja kiirelt aidata ligemest on väga raske või...
h
han/ 15. märts 2014 01:41
Ka bussijuht on inimene. Tema teeb oma tööd, keerab rooli, veab inimesi. Ta peab seda tegema ohutult ja turvaliselt. Ta peab ka inimestega suhtlema, neid vajadusel aitama. Ja need pagana graafikud on ka ju tihti sellised, et ei ole lihtsalt aega minna selle rambiga seal võimlema ja ratastoolis inimest sisse aitama. Eriti linnas tipptunnil. Siin on mõtteainet ka ülemustele ja ametnikele, kes enda arust jõle targad on.
e
Eestlane/ 15. märts 2014 01:08
Lihtne on kedagi hukka mõista,kui sa pole nina pidi juures olnud ega asjaga kursis
c
Christo/ 15. märts 2014 00:08
Camooon, bussijuhil võib olla mis tahes graafik, korraks püsti tõusta ja minna aidata noormees püsti võtab aega sekundeid, seda aega ei ole ? ma arvan ka jah, asi on pohhuismis, pole minu asi mulle selle eest ei maksta. Osad inimesed õpivad sellest olukorrast ja kahetsevad hiljem ja osad ei saa arugi et midagi valesti teinud on. Aga jah kaasreaisiad, camoon :D pimedad olid ve, jälle pohhuism laksab :D Sad sooooo sad.
t
tavaline kutt/ 14. märts 2014 23:48
väga ehmatav lugeda, siiamaani olen näinud ainult positiivseid kogemusi bussijuhtide ja invaliidide vahel. Alati ikka püsti tuldud ja aidatud.
k
kah Tartust/ 14. märts 2014 21:49
mina olen küll bussijuhtidega rahul,teevad oma tööd,aga inimesed võiksid ise küll rohkem abivajajaid aidata,,ise olen küll abi pakkunud(vanakesel bussist väljumisel,pimedal bussi sisenemisel,lapsekäruga sisenemisel,istekoha andmisel vanemale inimesele .....) nii et ei ole alati mõtet bussijuhte süüdistada,küsige endalt millal teie aitasite kedagi?klient on siis kuningas kui ta käitub kuninglikult!!!!!!!mõelge sellele
n
nojah/ 14. märts 2014 20:25
olen nõus sellega, et need tartu linnaliinide bussijuhid ei vaata üldse kuidas nad peatuvad või kus peatuvad. sõitsin üleeile kell 7. 06 bussiga nr 7 bussiga raudteejaama ja seal pidurdas bussijuht niimoodi et ma pidin äärepealt kukkuma ukse ette maha, lisaks sellele jättis ta bussi põiki seisma enne peatusala niimoodi, et mul andis oma jalgu sirutada, et bussist maha astuda. olin kuri ja tige, esiteks pidin äärepealt siruli kukkuma bussis ja teiseks pidin oma haiget põlve koormama, et bussist maha saada.

p
pagan/ 14. märts 2014 19:39
Milles asi bussijuht taitis tooandja poolt graafikut. Kusigem ikka tooandja kaest mida teha.
e
Elu/ 14. märts 2014 19:31
Tegemist on igatepidi kahetsusväärse juhtumiga, alustades bussijuhist, jätkates liikumispuudega noormehest ja lõpetades kaasreisijatega ja kirsiks sellele magustoidule need interneti kommentaatorid kes arvavad et nad teavad kõigest kõike.
Kallid kaasmaallased kes te kritiseerite inimest kes esitas kaebuse, kas te olite sel hetkel bussis, et veenduda kas see inimene ei ole üks abivajajatest. Või et kas tegu polnud ehk raseda naisterahvaga, või vanema daamiga kel lihtsalt ei ole enam jaksu noorusega võidelda. Põhjuseid võib olla must miljon, aga lihtne on juu teist inimest kritiseerida.
Noormees ratastoolis ja ka temaga kaasas olnud isik (ka liikumispuudega nagu ma aru olen saanud) oleks juu võinud paluda abi justnimelt bussijuhilt või ka kaasreisijatelt, ma ei väida, et seda ei tehtud aga samas kuskil on juu mingi jama, et pikemat aega ei saadud inimest bussi ei bussijuhi ega ka kaasreisijate abiga. Vaid just siis kui kahetsusväärne õnnetus juba oli juhtunud.
Bussijuhist rääkides siis on kordi olnud olukordi kus abivajajad ei taha et neid aidataks vaid nad on endile sisendanud et nad peavad hakkama saama. Olen küllalt ise kokkupuutnud nii vankritega emade, vanemate inimeste kui ka liikumispuudega inimstega kes on lihtsalt keeldunud igasugusest abist kas siis lihtsalt vaikides või öeldes "pole vaja".
Mis mind hämmastama paneb on see et selline lugu pandi nii suure kella külge ja nüüd saavad inimesed pikku päid ja jalgu ja otsitakse süüdlasi.
Süüdi pole mitte keegi muu kui me ise ja meie suhtumine enda ümbrusesse ja meid ümbritsevatesse inimestesse. Alustagem enese kritiseerimisest, et kas me oleme teinud endast tulenevalt kõik et eeskätt meil oleks hea olla ja ka inimsestel meie ümber oleks hea olla.
Bussijuhid, invaliidid ja kaasreisijad on 1 näide miljonist teisest juhtumist. Aga kus see lõppeb ja millega? Kas jäämegi üksteist sõnadega loopima ja üksteisele näpuga näitama või lepime, et inimesed ongi erinevad ja omalt poolt käitugem siis nii nagu teie tahate et teid koheldakse.
Ilusat õhtut!
m
14. märts 2014 18:34
mul on vaja kaugliini bussidega ja rongidega söita vahest, ei ole ma näind ühtegi invaplatvormi, et peale saada, ja lennukile öeldi, et r ratastooliga ei saagi ! ei tea, kuidas laevadega on... ?
mul on önneks tugevad mehed, kes mind kätel kannavad, kui vaja, aga alati nad ka ei jöua öigeks ajaks, ja siis on bussijuhid ise aidanud, kuid teised bussid on nömedalt signaalitama kukkunud, kui ma ei jöua ahvikiirusega maha minna,
s
soomlane/ 14. märts 2014 17:34
eks see bussijuht oli kindlasti venelane,need on sellised nahaalid ja m****d.
s
Selline on peaminister/ bussijuht/ 14. märts 2014 17:30
Aga selline on ka meie peaminister, nii praegune kui tulevane.
Tuletage meelde tartlased, kelle ja kuidas te riigi valitsejaks valite.
Praegune sotsiaalminister pidi hoidma silja suija last, aga sellega hakkama ei saanud....
Nii, et bussijuht ei hakanud endale häbi tegema
a
14. märts 2014 16:51
Asi pole vaid bussijuhtides, Eestis valitsebki enamikel sellistest juhtudest yksk6iksus ja passiivsus. Abivajav inimene j2etakse tihti h2tta, ta valmistab pealtn2gijatele piinlikust ja inimesed hakkavad m2ngima n2htamatut, keda yldse hetkel kohal pole. Ja pole m6tet ainult bussijuhti syydistada, enesestm6istetav oleks kohe sellist olukorda n2hes, et l2hedalasuvad t2iskasvanud aitaksid. Ka see ei ole normaalne kui n2ed inimest kukkumas ja ootad n6udlikult bussijuhi sekkumist, ise pealt vaadates ja p2rast n2puga viibutades. 6nneks, et sel korral keegi aitas aga seda oleks v6inud teha kohe, mitte "l6puks". Rohkem hoolivust, meid on niigi v2he!
k
Ka üks 135/ 14. märts 2014 16:38
Aga kui bussijuhiks on õbluke ,nääpsuke naine, kuidas tema suudaks aidata, või üldse naisbussijuht,Tartus on ju neid nais juhte ka.
m
Maria/ 14. märts 2014 15:05
miks artikli autor ISE ei aidanud???

r
Reisija/ 14. märts 2014 15:04
Uskumatu on seda lugeda et Sebe bussiga selline indsident,mulle on jäänud neist kui abivalmis ja viisakatest bussijuhtidest mida ma muidugi ei saa öelda QO-bussijuhtide kohta.
k
Kaldteed olemas!/ 14. märts 2014 15:01
Tartus on kaldteed kõigis bussides. v.a. paar asendusbussi aga seal on plaat olemas ja kui juht tagant aitab kinni hoida sangadest või elektrilise puhul seljatoest siis saab peale. See jobu ei liigutanud ajusid ka. 2 minutiga saab abistatud.
s
siit kohe idee/ 14. märts 2014 14:35
peaks käima panema invabussid ,,, siis poleks probleeme kui ka saatjad on olemas bussides
Naine./ 14. märts 2014 14:35
Mina leian, et see bussijuht tuleb sellest tööst lahti lasta, ma ei usu, et see on tal esimene nii teha, kui seekord appi ei läinud, siis ei ole kunagi abivalmis olnud. Seda bussijuhti me ei soovi, et üldse sõidab, sest invaliide on igal pool, tahavad ikka vähe aitamist--kas on raske siis, kunagi on omalgi häda käes ja vajab aitamist, kas on siis hea, kui keegi ei aita. Küll saatus tasub kätte kunagi.
t
to penskarist bussijuht!/ 14. märts 2014 14:32
Ära aja rumalat juttu! Kui sa ei taha seda tööd korralikult ja viisakalt teha, siis istu kodus!
i
ise kah invaliid/ 14. märts 2014 14:30
Kasutan ise liikumisel ratastooli, kuid tean enda võimeid ja võimalusi. Ei hinda ennast üle. Mina ilma saatjata kuhugi kodust kaugemale liiklema ei lähe sest tean, et jään sageli jänni ning ainuüksi juhuslike inimeste heatahtlikule abivalmidusele ei saa kah ainult loota. On mitmeid vastupidiseid kogemusi ükskõiksusest. Muidugi on omale saatja ja abilise leidmisega tihti probleeme. Omavalitsuste sotsiaaltöötajate võimalused on piiratud. Kas või juba nende tööajaga ning väikese koosseisu ning ülekooramatusega. Sugulased, sõbrad, tuttavad. Aga eks neilgi on oma elu, töölkäimised j.n.e. Vahel tuleb selleks keegi lausa appi palgata, et hädavajalikud käigud käidud saaks. Sest kes see võrrast muidu aitaks ning oma aega raiskaks.
k
Kuule Bussiga Sohver/ 14. märts 2014 14:24
Kõik on õige, mis sa räägid, aga teie firma pole ainuke, kes nii käitub. Ka kaubanduses on sama seis. Kui oled olnud ikka päev aega leti taga püsti, siis valutavad nii jalad, kui selg, aga õhtul bussi peale minnes, et koju sõita, pole see võimalik, sest paljud bussid peatuvad tee äärest kaugel ja iga oma mure, kuidas ta oma haige seljaga peale saab ja astuda jõuab Selle peale ütlete teie, et kui selg ja jalad valutavad, siis ära tööta seal, sama tahan ka teile vastu öelda. Pole siiani nurisenud teie üle ja ikka kuidagi bussi ukerdanud, aga teie seljavalu ei vabanda seda käitumist
l
lugeja/ 14. märts 2014 14:16
Selleks, anda abi invaliidile pole koolitust vaja. Vaja on inimlikkust. Huvitav, koolis õpetatakse varakult kust lapsed tulevad, kuigi oleks vaja õpetada oskusi kuidas olla ja jääda inimeseks.

n
no ma ei tea/ 14. märts 2014 14:03
Ta tõdeb, et Sebe Tartu linnaliinis töötab 135 bussijuhti. Nende väljaõpe on alati seotud ka teeninduskoolitusega..... ÜHESÖNAGA eestis olla inimlik ,abivalmis ja teistest hooliv peab minema öppima bussijuhiks..sest vastaval juhil seda ju polnud ja ju siis jäi 135 hulgas 2silmavahele ehk siis halb öpilane :P
j
Jeaps/ 14. märts 2014 13:55
Noooo busssijuht bussijuhiks aga selleasemel et kuhugi kaebus esitada, see naisterahvas arusaadavalt ei tõusnud ise ka püsti ega aidanud vaid vaatas pealt ja teatas õhtulehele. Palun kullla inimene, tõuse ja aita ise ja siiiis aruta seda alles bussijuhiga. istuda ja vaadata oskame me kõik ju ! ! ! ! ! ! Häbi peaks olema , ausalt
k
Kiska/ 14. märts 2014 13:50
Misasja. Kas juhil ei ole mitte kohustus ratastooliga inimesele eraldi kaldtee lahti võtta, mis Tartu linnaliinibussides on, et ratastoolis olija saaks end bussi veeretada?
M
../ 14. märts 2014 13:50
Ma olen 12 ehk bussijuhid ei vaevu minu vanuseid aitama ega viisakalt käituma isegi kui ma ise tervitan ja käitun viisakalt. Aga kord oli olukord kus ma pidin karkude ja koolikotiga bussi saama ja samal ajal veel bussikaardi välja otsima taskust ja siis tuli bussijuht küll appi, nii et kõik siiski pole sellised. :)
b
Busdriver/ 14. märts 2014 12:42
Tugevat närvi kolleegid !
r
Ratastooliinvaliid/ 14. märts 2014 12:40
Nõnda see paraku meie maal kipub olema: uppuja päästmine on uppuja enda asi. Mind on korduvalt hädas aidanud mobiiltelefon: olen ise saanud endale päästeteenistuse appi kutsuda. Vana tõde: need, kes peaksid sind aitama, on tegelikult viimased sulle appi tõttama.
o
OOToodile/ 14. märts 2014 12:33
ma arva, et bussijuht(meeste rahvas)peaks appi minema,aga mitte "kaebaja"naine.üleültse tänapäeval on inimesed öelad ja omakasu püüdlikud.Ja meesterahvad ebaviisakad
K
./ 14. märts 2014 12:14
Kurb. Ise alles nädal tagasi nägin Nõlvaku peatuses nr 1 bussile minemas ratastoolis meest, bussijuht aitas teda igati, suhtlesid nagu vanad sõbrad, oli näha, et on tihe sõitja sel liinil. Igatahes tegi südame nii soojaks, et on ikka häid inimesi ka! Loodan, et see bussijuht, kellest selles artiklis juttu, õpib vigadest.

t
to Bussiga sohver!/ 14. märts 2014 12:14
Kui selg haige, tuleb Sul see amet maha jätta..kui oled vana st.eakas, tuleb arstil käia ja lasta kontrollida-näiteks kõrge vererõhuga ei tohiks üldse sõita ehk siis ei tohiks sa omada kutselise juhi arstitõendit! Sa pole vist Soomes käinud! Seal näed, kuida ka eakad bussijuhid vilkalt reisijate kotte hoiuruumi paigutavad ja invaliide aitavad! Mis puutub Sinu arvamust vanast ajast, kus bussijuhte tunnustati reisijate poolt, siis eksid!Tean kui ülbed te ka siis olite-eriti Ikarus bussi juhid või uue Laz bussi saanuna tõusis ego ikka väga kõrgele..igasugu omakootud seadusi tegite! Ei tohtinud bussi siseneda püstikohabileti omanik enne istekohapiletiga reisijat, küll tõusis reisija liialt vara toolilt, küll panite koolilapsi lõpp-peatuses bussi küürima!! Kas tuleb tuttav ette???
r
Ratastool/ 14. märts 2014 12:07
Igasuguseid ülbeid matse on ilmas, aga kuidas sai niisugune kaastundetu ülbur bussijuhiks? Loodame, et ka temal on lähemalajal teiste abivaja ja siis...
U
;(/ 14. märts 2014 11:53
Uskuge või mitte, aga osad Eestist Soome tulnud bussijuhid on sellise "viisaka" käitumise endaga kaasa toonud... Ei mingit elamentaarsetki viisakust, nagu siin kombeks.... sõidavad, nagu veaks küttepuid.... lisaks veel vannutakse ka omaette (sõna selles kõige otsesemas mõttes)..... No väga ebameeldiv igatahes :/
k
Kahjuks/ 14. märts 2014 11:45
ei suhtuta invaliididesse kusagil erilise mõistmisega. Bussi minnes pimeda inimesega on tal kergem kui saatja astub bussi tema ees. Sisenesime esiuksest kui vastu tulid peaaegu, et tõugates kaks vanemat inimest, ilmselt abielupaar ja nõudsid, et me koos pimedaga välja astuks ja neid välja laseks. Mina vastu, et ma ei saa pimedat niimoodi edasi-tagasi solgutada. Tõuklev härra käratas, et tema on ka pime ( mis ei olnud tõsi, see oli öeldud lihtsalt õelusega). Ma küsisin, kas ta on midagi kuulnud valge kepi tähendusest - siis ta ütles, et ei märganud keppi, ehk siis valge kepi puudumisel võib inimestega inetult käituda?! Tundsin end pärast alandatuna, kuidas tundis ennast pime, jättis ta enda teada... Siiski - meid ümbritsevad inimesed hakkasid kohe talle istet pakkuma ja poolehoidu avaldama...
N
.../ 14. märts 2014 11:34
No mida SEBElt ikka oodata. Aastaid tagasi tekkis väga ebameeldiv situatsioon, kus parkisime oma auto Tallinna Bussijaama juures lubatud alale. Bussid mahtusid mööda (eks see ala ju nii suunitletud ongi, et keegi ette ei jääks), kõik oli korras. Aga üks bussijuht arvas, et tema peab oma pahameele meie peal välja elama ning jäi sinna seisma meie auto juurde. Karjus ja sõimas meid, lubas hambad välja lüüa, sõimas l*tsiks jne. Tagatipuks tundus, kui hakkasime aru pärima tema isikutunnistuse jms vastu, et tuleb täitsa kätega kallale. Intsidendil oli ka mitmeid tunnistajaid + bussitäis rahvast, kes jahmunult kõrvalt vaatasid täiesti nullist tekkinud sõimu. No andke andeks, aga kui minu bussijuht oleks niivõrd ebastabiilne juba enne busis väljumist, ma elu sees ei oleks suutnud bussiga sihtpunkti sõita. Mis siis, kui keegi maanteel liiga aeglaselt sõidab vms ja bussijuht jälle "närvi kaotab". Edastasime ka tekkinud probleemi (korduvalt!) SEBEle, kuid ei tulnud sealt mingit selgitust, vabandust vms.
a
ann/ 14. märts 2014 11:13
Analoogne õnnetus juhtus ka mõned päevad tagasi ja just Tartus.Ka selles õnnetuses oli kannatajaks liikumispuudega inimene.See inimene käis küll omal jalal,,kuid mitte just nii kiiresti,kui bussijuht oleks seda soovinud.Enne bussi sisenedes ta kukkus ja bussijuht käratas veel,et kas tuled või ei tule...mida sa koperdad kurat .Väga südametud need bussijuhid.Saan aru,et palk väike ja tööd palju,kuid reisija ei ole selles süüdi.
s
senait/ 14. märts 2014 11:11
Inimesed,olgem tolerantsemad! Olen nõus,et liiklusahendites pole eriti arvestatud puudega inimestega...
r
reisija/ 14. märts 2014 11:02
Hei rahvas, tulge ikka jalgadega maapeale. Savikas pani bussidesse "reisisaatjad", mis sellest nüüd saanud on ? Praegune valitsus aga ainult lõhub ja lammutab Eesti riiki . Hakake ikka õigest asjast pihta.

t
too-paralleel/ 14. märts 2014 10:48
Kui meie bussijuhid saaksid ka niipalju palka kui seal Portlandis siis uskuge nad kannaks teid kätel bussi!
p
Penskarist-bussijuht./ 14. märts 2014 10:44
Kommijad, ärge nüüd päris lolliks ka minge, kui inimene on raske puudega ratastoolis, peaks temal olema saatja-abistaja, kes on saanud vastava väljaõppe kuidas invaliididega ümber käia. Tavalisel bussijuhil paraku väljaõpe puudub ??? ( Bussijuhtidel on nõuded juba niigi kõrgeks aetud, ainult palk ei tule järgi.) Juhul kui nüüd bussijuht oleks abistanud-tõstnud seda ratastooli-inimest ja tekitanud oskamatusest mingi vigastuse, mis siis oleks saanud ??? Ilmselt kohtusse ... Invaliididele on olemas invabussid, sotsiaaltöötajad, isiklikud abistajad jne... . Eelkõige aga soovitaksin inimestel mõelda seda, kes on meile need seadused teinud ja kas alati on üldse võimalik neid täita.
s
Selline on siis teeninduskultuur/ 14. märts 2014 10:30
Pole vahet, millise palga eest teed seda, sest ise oled valinud töö. Kui ikka pole oskust ega tahtmist teenindada, vaid soov sõita, eks sõtku sama juht oma bussiga, autoga. Ega inimesed pole just kaubavedu, vaid inimeste veol on omad nõuded. Seega, see vestlemine jne juhiga on absurd, kui on tööl liinibussis, mitte rekkas. Rekkamees läheb küll teelt ka loomi üle aitama, liinibussi juht aga ei suuda inimest bussi aidata, haloo ja vaid vestlus??? Midagi on tõsiselt viltu...
t
To to: oot oot/ 14. märts 2014 10:17
Loe artikkel läbi. See, kes antud loo avalikustas ja kuri on, EI läinud appi vaid vaatas, kuidas kõik toimus. Appi läksid teised kaasreisijad. Seega, häbi ei pea olema minul, vaid naisel, kes appi ei läinud aga ajakirjandusse joosta jaksas.
k
kakuke / 14. märts 2014 10:06
Mina näinud et tegelikkuses sellised ratastoolis inimesi Tartus väga palju aidatakse,eriti liinidel 7 ja 18 ei ole kunagi näinud et bussijuhid ebaviisakad oleksid
f
fsa/ 14. märts 2014 09:54
oot milles see bussijuht nüüd nii kaassõitjatest halvem on ? kaasreisijad ju jälgisid ka huviga kuidas noormees ennast bussi ukerdas, kuidas ta kukkus, siis mitu x see bussijuht ikka kella vaatas ja midagi ei teinud... enne kui ise ka üldse appi läksid..pada sõimab katelt, ühed mustad mõlemad.. mõnes mõttes minu jaoks kõlab loogilisemana, et bussijuht istub ikka roolis, kui buss on kaasreisijaid täis, kes võiksid vabalt abistada, ilma et bussijuht peaks roolist ära tulema.. ma ei õigusta ei bussijuhti ega ka kaasreisijad, mõlemad käitusid valesti..sama hästi oleks võinud bussijuht kirjutada loo südametutest kaasreisijatest...
m
Mai-Reet/ 14. märts 2014 09:49
Minu abikaasa oli 3 aastat ratastoolis ja meil on sellest ajast ainult meeldivad kogemused!
Meid abistasid nii kaassõitjad, bussijuhid, stjuardessid ja ei meenu ainsat kordagi, kus me
poleks imetlenud kaasinimeste headust ja abivalmidust!!! Kõigile neile veelkord suur tänu!!!
p
Paralleel/ 14. märts 2014 09:48
tuli ette Portlandi linnaliiklusest, Oregonist. Lühikese sõidu vältel kogesime, et bussijuht:
1) asetas sõitja ratta selleks ette nähtud rattahoidjasse bussi ees (mahutas 2 ratast) ja tõstis ratta ka maha;
2) tuli abistas invaliidi, pani ta ilusasti turvavööga spets. tooli külge kinni.
Ja kogu teenindus käis kiiresti, sõbralikult, naeratusega.

m
MATS/ 14. märts 2014 09:47
Mul tädipoeg töötas tosin aastat Helsingis linnaliini bussijuhina ja sai äsja töölt kinga. Arvukate virisejate kaebuste pärast. Igavlevate penskarite looming, kes muudkui kaebusi vorbivad. Üks, et miks teda käekõrval bussi sisse ning välja ei talutatud. Teine, et miks tema pagasit ei kantud. Kolmas, et miks bussijuht talle teed ei juhatanud. Ütles ainult, et millises peatuses väljuda tuleks, kui mitte seda kuidas edasi minna. Milline põiktänav ja sealt omakorda edasi milline põiktänav veel. Et mis on majanumber j.n.e. Neljas jutukas penskar, et miks bussijuht temaga sõidu ajal ei vestle ning tema rasket elu kuulata ning kaasa tunda ei taha. Viies, et miks buss hilines ning graafikus ei püsi. Ja kuues, et miks sa, eestlaserajakas siia ronid ning korralikelt soomlastelt töö ära võtad. Kaebused, kaebused, nurisemised ja saigi nüüd lõpuks kinga.
i
ise kah invaliid/ 14. märts 2014 09:37
Miks minu kommentaar ära kustutati? Mida seal solvavat või rõvedat oli? Lihtsalt kriitiline analüüs, miks bussijuht alati teenistusvalmis lakei lihtsalt olla ei saa. Aga mõnedele, nagu näib, arukas analüüs ning poolt ja vastargumentide vaagimine ei meeldi. Oponendil vaja suu lihtsalt kinni lüüa, kommentaar kui "ebasobiv" kustutada. Mõistlik jutt ei meeldi sellistele, kes ise seda ei suuda ning vaid lahmivad, räuskavad ning ropendavad.
t
to: oot oot/ 14. märts 2014 09:30
Kas Sa nägid, et ta ei läinud appi? Kui ei, siis peaks ka Sul häbi olema!
r
Riho/ 14. märts 2014 09:29
See juhtum seab igaühe kes selles bussis oli halba valgusesse. Kõik vahtisid kuidas noormees viskleb põrandal ja mõtlesid isekeskis kes peaks ta siis jälle ratastele aitama . Meil on nagu midagi ellusuhtumises viimasel ajal kaduma läinud, see on inimlikus. Inimesed ei tõtta enam appi kui näevad ,et saaksid aidata vaid mõtlevad pigem sellele esmalt ,et kelle kohus oleks abivajale appi tõtata. See on meie kõigi loomulik kohus aidata abivajajaid niipalju kui see on võimalik kas või selle vähesega ,et aitan vigase püsti kui ta on kukkunud.
m
Maali/ 14. märts 2014 09:27
Kuigi naisterahvas ja mitte eriti tugev, tuli kord samuti aidata üks vana mees ratastoolis trolli peale, kes oli juhi lohakusest uste vahele jäänud. Kord oli aga selline juhus: noor ema kahe lapsega tahtis trolli minna: üks kärus ja teine käeotsas, nii 2aastane. Naine tõstis siis 2a bussi, et teist käruga tõstma hakata. Bussijuht pani uksed kinni ja see väike 2a jäi üksi bussi. Nägin seda eemalt ja pistsin lõugama, kui lähemale jõudsin ja kätega vehkisin, tegi bussijuht uksed uuesti lahti ja naine sai ka käruga peale. Aga ikka kohutav, mida see väike 2a pidi läbi elama. Mina ei näe mingit vabandust sellistele bussijuhtidele! Kõigil on töö pingeline. Kui ikka inimlikkust ei ole, siis ei tasu sellist tööd teha, kus inimestega arvestama peab!
p
Pillume sõnu..../ 14. märts 2014 09:04
Ega eriti ei taha keegi appi minna.Vaadatakse silmanurgast,kas keegi siis ei näe,et ta abi vajab?!- Lõpuks,kui see,kellel hing seda enam vaadata ei kannata,siis minnakse appi. Sõitsin Soomes trammiga nädalaalgusel.Trammi keskel olid noored emad ummistanud vahekäigu kärudega.Keegi ei pahandanud,et mööda ei saanud-vaid läksid teisest uksest välja.Üks veel kiitis,et vaata kui palju pisikesi lapsi on sündinud! Ja kõigil olid naerunäod! Meil oleks emmed kindlasti pahase pilgu omanikuks saanud ja mõni oleks mõne vandesõna ka poetand... Aidakem inimesi-me ei tea oma käekäiku ette. Võib olla oled see homme sina,kes abi vajab.
a
Ave/ 14. märts 2014 09:03
Leian, et liig on kõike nõuda bussijuhilt. Buss peab olema graafikus, linnaliiklus on tihe. Juht on rooli taga aga reisijad on vabad, miks igaüks neist ei võiks abivajajale abi osutada. Arvan, et õige on reisijana märgata kaasreisija abivajadust. Juhi süüdistamine on põhjendamatu.
b
Bussiga Sohver/ 14. märts 2014 08:48
Kui lihtne on bussijuhti risti lüüa, aga keda peab bussijuht risti lööma, kui teda solvatakse, lüüakse,sülitatakse näkku. Sebe konseptsioon on ühene- reisjal on alati õigus ja sina-lõuad pidada ja edasi teenida. Sind ei kaitse keegi, juhtkonnast rääkimata.
Nüüd konkreetsest juhusest. MIs seal täpseltoli, ei tea,kuid arvestada tuleb sellega, et bussijuhid on suuremalt jaolt vanemad inimesed, kellel suuremalt osalt seljad annavad juba tunda, sest see töö ei ole meelakkumine. Tõstes kedagi võid teha endale liiga ja siis ei sõida see buss enam kuhugi. Ei saa inimesed sellest aru ja ka Sebe juhtkond, et ilma juhita on buss hunnik vanarauda. Ei väärtusta reisijad, ega ülemused bussijuhti. Vanasti oli bussijuht olla auasi, siis nüüd oled sa nagu sibi, kellele võidakse öelda seda, mida sülg suhu toob ja kelle peale oma ebaõnnestumised ning viha kaela valada, ehk lihtsalt oma negatiivsuse välja elada ja ülemused koogutavad selle peale lakeidena takka, sest kliendil on alati õigus. Ei ole. Kui klient on kuningas, siis mina olen jumal, sest üksväike käe vääratus ja kuningakojas mängib muusika mida ta ise enam ei kuule.
Olge teie inimesed ja küll siis oleme meie ka. On juhtumimeid olnud,kus helistab vihane reisija ja kaebab,kuid ikka selle nurga alt, et bussijuht on jube elajas,kuid siis jutust selgub, et bussijuhi nägu lihtsalt ei meeldinud või vaatas teda kahtlustavalt või mis iganes või ei pidanud kinni, kus kuningas soovis. Selleviimaseeest on isegi fašistiks tituleeritud. Ära anna eestlasele leiba, vaid lasekaebama minna.

l
Liikumispuudega,kuid/ 14. märts 2014 08:44
välja ei roni,sest ümbritsev ilm on kurjust ja õelust täis.Säästan ennast ja ei tekita teistele ebameeldivusi ning istun kodus.Enamus inimesi arvavad,et nad on surmani graatsilised ja lennukad,kes kunagi kõrvalist abi ei vaja.Edu siis neile eneseimetlejatele!.
k
Kultuur./ 14. märts 2014 08:41
Ei muutu midagi ,ainult ilus jutt.
i
Ise Kah Invaliidile..../ 14. märts 2014 08:38
Ratastoolis inimesed ja puuetega inimesed saavad üldjuhul alati hakkama. kuid meie tänapäeva bussijuhid on suhteliselt ebaviisakad ja mitte abialtid. see et kellelgi on radikuliit ei ole mingi vabandus. siis tuleb võtta haigusleht. antud olukorras oleks buss kiiremini kusjuures liikuma taas saanud kui juht oleks oma abistava käe ulatanud. bussijuhte on igasuguseid. on ka neid kes aitavad raskeid kohvreid bussi ja bussist maha. ja ega lapsevankrit lükkav ema ka abitu pole. Bussijuhi töö ei jää mitte teps selletõttu unarusse. väga ebameeldiv on sõita kusjuures bussi mille juht on ebaviisakas.
l
Lauri/ 14. märts 2014 08:29
p
pp/ 14. märts 2014 08:28
Hmm miks kaasreisijate arvates oli noormehe aitamine pigem bussijuhi rida ja ülesanne? Kui bussijuht ei aidanud, siis alles venitati end vastumeelselt istmelt üles. Eelkõige võiks abistajateks võinud olla ikka kaasasreisijad, sest bussijuht oli tööpostil ja hõivatud bussi juhtimisega.
k
Koit/ 14. märts 2014 08:21
Eelmisel aastal Ameerikas käies ja sealset ühistransporti kasutades oli väga meeldiv kui bussijuht tervitas igat bussi astujat ja soovis ilusat päeva väjumisel. Nüüd oli juhus Tallinnas bussiga sõita, oli vaja juhilt pilet osta, sai tervitusega sisse astutud ja väljumisel ka tänatud. Peaksime ise ka natuke viisakamad oleme ja teistesse inimestesse paremini suhtuma. Kuna olen ühe jalaga ja liigun tavaliselt karkudel, siis olen võõraste poolt väga erinevates suhtlussituatsioonides olnud.
s
sipsik/ 14. märts 2014 08:13
Bussijuhtidel on ajagraafik niisugune, et sekundipealt peavad olema peatustes ja kui pole, siis kliendid kohe helistavad ja kaebavad ja jälle saab bussijuht pähe, eks see kajastub siis ka palgas, kui korduvalt eksid ja oled viisakas ja abivalmis. Bussijuhile makstakse ajagraafikus püsimise eest ja kui ta kuskil passib paar tundi, et uuele ringile minna, siis see ei ole tööaeg vaid logelemise aeg - meil logelemise ja ka lobisemise eest palka ei maksta!!! - tuntud lause ja kehtib siiani. Seetõttu võib juhtuda, et bussijuht lahkub kodust hommikul kell 5.00 ja saabub koju 23.55 ja järgmine päev jälle. Ülemused ütlevad, et kõik on seaduslik ja normaalne, kui ei meeldi, mine mujale.
Kõik sellised lollid seadused ja ettepanekud lähevad läbi, sest me seisame ainult oma isiklike õiguste eest, aga mitte teiste eest ühiselt.
Tüüpilise rumala eestlase vastus on: "Mina saan küll hakkama, mul on euroremont, miks sul pole? Mis siis, et miinimumpalka saad, see ju ei takista remonti tegemast - mina oskan elada, aga järelikult sina ei oska jne, jne, jne"!!!!!
n
Naine/ 14. märts 2014 08:13
Bussijuhi käitumine oli muidugi taunitav, aga kaasreisijad? Kõik siis vahtisid lihtsalt käed taskus pealt? Kui lapsekäruga või liikumispuudega inimene bussi sisenemisel hätta jääb, on ju elementaarne, et lähen ja vähemalt üritan aidata. Olen seda ka teinud. Muidugi ei ole kerge ühte täisjõus ratastoolis meest busssi upitada, aga bussis oli tõenäoliselt ikka rohkem kui 2 reisijat.

m
MH/ 14. märts 2014 08:05
Selles artiklis tuleb välja,kui üskõiksed on ka inimesed bussis kaaskodaniku suhtes.Bussijuht oleks tõesti võinud öelda,et kas keegi aitaks ratastoolis inimest.Issand küll,mis on meie inimestega juhtunud,et ollakse nii uhked,et ei ulatata abikätt abivajajale.Ükskord,kui teil on abikätt vaja ja ei ulatata,siis ehk meenub teile,et ise ka ei ole kedagi abistanud.
s
Samas/ 14. märts 2014 07:57
oleks võinud koheselt ükskõik kes Teine, kasvõi muu reisija koheselt reageerida ning aidata... Mitte vahtida ja oodata, et näe milline m@nn busssijuht Vat ei teeegi midagi
m
Mimm veel/ 14. märts 2014 07:55
Ärge tulge nüüd rääkima bussijuhtide tihedast graafikust, Bussid jõuavad peatusesse isegi 4 minutit varem ja reisijad jäävad lihtsalt maha. Kuhu neil nii kiire küll on?
v
vabandust/ 14. märts 2014 07:52
b
Bussijuht / 14. märts 2014 07:51
oleks oinud viisakalr reisijaid paluda et kas saaksite appi tulla. Kyll oleks tulijaid olnud. Bussijuht peaks bussis olema autoriteet ja samas sobralik. Ma ei tea need bussid ongi tehtud nii et pole invaliididega arvestatud.
t
to: ise kah invaliid/ 14. märts 2014 07:47
Siin ei ole küsimus saatjas, vaid selles, et inimene kukub bussis ja sa ei tee isegi välja temast, ei paku abi vaid seisad kõrval ja vaatad kella. Viisakas ja inimlik bussijuht oleks öelnud, et a la mul selg haige, palun kas keegi saaks aitada. Asi on suhtumises!
e
ema/ 14. märts 2014 07:43
appi kui piinlik on lugeda sellist asja... kõike kaunist ratastoolis noormehele!
n
naine/ 14. märts 2014 07:42
Kas kõik on korras ei olegi viisakas küsida; see pelgalt släng, kuigi suur osa inimestest nii küsib. Normaalne oleks küsida, kas saite haiget, kas saan aidata? Antud juhul pidi juht vabandama ja appi tõttama, vajadusel abi kutsuma, aga mis ikka tahta...

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee