Reformierakonna rivaalid(vasakult): justiitsminister Hanno Pevkur ja sotsiaalminister, 12. märtsil peaministrikandidaadiks esitatud Taavi Rõivas.Foto: Toomas Huik / Postimees
Toimetas Kristin Aasma 13. märts 2014 10:01
Taavi Rõivase peaministrikandidatuur Reformierakonnalt tuli täiesti ootamatult ning see tingis ka publiku terava reaktsiooni partei otsusele. Partei juhatuses edestas Rõivase kandidatuur Hanno Pevkuri oma vaid ühe häälega.

"Reformierakonna enda senised sõnumid on olnud Rõivase kohta, et kunagi võib ta tõusta peaministriks, aga eelnevalt võiks ta olla näiteks rahandusministri toolil ja nõnda edasi," märkis ERR-i uudistejuht Urmet Kook täna hommikul ETV "Terevisioonis".

"Ega see hääletus Reformierakonna juhatuses olnud üksmeelne - Rõivas jäi peale ühe häälega Hanno Pevkuri vastu - mis näitab seda, et tal oma erakonna sees väga selgelt laia kandepinda pole," lausus ta.

Koogi sõnul Eestis de jure valitsuskriisi pole, kuid de facto on valitsuskriis olemas. Valitsuskriis on sellest hetkest, kui Reformierakond hakkas pidama paralleelseid läbirääkimisi IRL-i ja sotsidega, lisas Kook.

Siim Kallase loobumist ja uue peaministrikandidaadi esitamist "Terevisioonis" kommenteerinud Eesti Päevalehe ajakirjanik Holger Roonemaa ütles, et kui ajakirjanikud olid kindlad, et uueks peaministri kandidaadiks saab Hanno Pevkur, siis Taavi Rõivase kandidatuur tuli täieliku ootamatusena.

Nii Urmet Kook kui ka Roonemaa märkisid humoorika kahjutundega, et eile jäi tegemata tänavuse aasta parim pressifoto ajakirjanike nägudest hetkel, kui nad said teada, et uueks peaministrikandidaadiks on tõstetud hoopis Rõivas.