Foto: TEET MALSROOS
Siim Randla 13. märts 2014 07:00
Riigikogulane Jaak Allik leiab: kolm erakonda neljast peaksid olema kindlad, et nad saaksid erakorralistel valimistel parema tulemuse, kui neil on praegu ja ka seda, et vähemalt pool parlamenti on nõus aasta enne oma volituste lõppu loobuma mandaadist.

Tundes parlamendis ja erakondades valitsevaid meeleolusid, ei pea Allik sellist olukorda reaalseks nüüd ega tulevikuski. Praegu on ainus põhiseaduse jäetud tee erakorraliste valimiste esilekutsumiseks see, kui parlament ei toeta kahte presidendi poolt ette pandud peaministrikandidaati ning siis ei suuda ise kahe nädala jooksul kokku leppida uue peaministrikandidaadi suhtes, räägib Allik. Tema sõnul võidaksid sotsiaaldemokraadid praegu kindlasti erakorralistele valimistele minekust ja parandaksid oma positsiooni.

Samal teemal

Kommentaarid  (8)

Alar1 13. märts 2014 10:25
Kesikukarjal on ülle paljude aastate natuke kõrgem reiting ja nõuavad kohe erakorralisi valimisi???? Kui üks sportlane on saavutanud tippvormi, kas tal oleks õigus nõuda siis koheseid erakorralisi olümpiamänge?! Iga asja jaoks on aeg ja ka see on rahva tahe olnud.
Rahva tahtel on võim RE käes järgmiste valimisteni ja nõmedus oleks nõuda "erakorralisi olümpiamänge"!
Rahu 13. märts 2014 08:43
tuleb teha e-valimised ja siis pole vahet millal ja kes valitsejaks määratakse, sest valimistulemusi saab ju pisut korrigeerida, rehvormarid peaks ju seda väga hästi oskama!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS