Seisukoht

Maarius Suviste | Lapsetoetus võimu nimel (5)

Maarius Suviste, ajakirjanik, 12. märts 2014 19:09
Foto: Tiina Kõrtsini
Vahel on imed võimalikud. Tõsi, see kõlab uskumatuna küll, aga äkki leidis osa riigikogu liikmeid (eriti just praegu veel valitsevast koalitsioonist): näe, on küll võimalik tõsta lapsetoetust. Toda nüüd juba kümme ja rohkem aastat püsinud ja kurikuulsaks saanud 19,18 euro suurust lapsetoetust.

Tõus oleks uuest aastast 57,54 euroni kuus. Raskel ajal asi seegi. Hea, et neil päevil leiti ootamatult konsensus ja nad hakkavad seal lõpuks asjast aru saama, kuigi sellest üksi on vähe, kui juttudele reaalseid tegusid ei järgne.

See kõik oleks briljantselt ilus, kui poleks üht-kaht aga. Tundub, et lapsed ja nende heaolu võeti viimase õlekõrrena mängu siis, kui jutt läks üha konkreetsemalt valitsemise peale: kes saab/tahab paati, kes mitte. Sotsiaalkomisjoni esimees IRList ütles otse: selleks, et lapsetoetust tõsta, ei ole vaja lõhkuda koalitsiooni ning oodata uue sündi. Sotside esitatud eelnõu läbis riigikogus esimese lugemise 2011. aasta juunis.

Ja nüüd tehke see lõpuks ära! Tehke lapsetoetus natukenegi inimväärsemaks. Aga enne peab üks osapool aru saama ja tegutsema, mitte ainult kulunud plaati ketrama: meil on juba niivõrd hea vajaduspõhine peretoetus.