Kommentaar

Kaspar Näf | Kas eestlastel ei lähe veel piisavalt halvasti?

Kaspar Näf, Šveitsis elav kolumnist, 12. märts 2014, 19:06

18 KOMMENTAARI

e
Ei ole/ 18. märts 2014, 11:05
Näfil midagi valet. Tahame paremat elu aga ei jõua enam lugeda ja kuulata seda venelase arvustamist ja ohtu! Oht on meil omas riigis. Venelase jutuga kaetakse oma häda. Kuulsin, eile ütles keegi et Rõivas on just hea valitsusjuht kuna ta on algusest peale "kasvanud" koos reformiga. Aga reform on just see kes on rahva elu nulli viinud. Täna ka arutatakse hommikusaates kust küll see raha tuleb, aga nagu ikka, meedia sellest lõpuni ei räägi. Minule on oht tulevikuks suur. Kõik tõusud, ja need on äkitselt väga suured, võetakse vastu järgmiseks aastaks. Ja see on reffidel aastaid olnud et riik pole omast kunagi mingit lisa maksnud - see võetakse ikka kellegi arvelt. Kas tõstetakse makse, koondatakse, pannakse midagi kinni.Refid saavad aru küll, et nende aeg on läbi ja ka sotsidel, sabarakkudel. Nüüd tehakse järgmisele valitsusele see kõik kaela. Ja selle eest hoolitseb reform et järgmine valitsus on maksujõuetu. Ja kas seda riiki, mis on nii allakäinud, enam keegi valitseda tahakski. Fakt on see et ükski tõus riigikassast ei tule.Ja pole ka need kõlavad sõnad ja lubadused kellelgi veel käes.Nüüd on see tõesti eestlaste enda käes , kui õnnelikuks nad enda teevad. Õnne kellelegi, isegi lastele nende lubadustega veel ei paista.
t
to Herbert/ 17. märts 2014, 12:02
kui Savisaar valitakse siis sa nämmutad et kust TEMA raha võtab. Aga nüüd kui Rõivas lubab igasuguste maksude tõusu ja räägib et kate on olemas.Arvan, et nii sina, Mikser kui Rõivas olete natuke kiiksuga ja petate rahvast et võita. Teame sama hästi, et seda raha ei ole, seda ei osata ka nende meeste poolt teha ja elu muudkui halveneb. Ootame valimisi ja valime keskerakonna kellel on ikka mõistus peas, mida lubada ja mida mitte.
o
ok/ 16. märts 2014, 13:42
Miks ikka tuuakse eeskujuks muu maailma, et kuidas ikka seal on ja kuidas ikka seal mõeldakse? Meie siin Eestis võime mõelda kuidas tahame, see ei muuda midagi. Kui valitsus lihtsalt raha tuulde laseb, abistades rahaliselt riike, kes meist paremal järjel ja sellise väikse palga eest ei suuda me kvaliteetst ja kallimat kaupa osta. Milleks selline lauslollusest loba trükitakse. Peaks ikka enne mõtlema ,mis tingimuses eestlased elavad.
p
Proff/ 13. märts 2014, 18:56
Põhimõtteliselt õige jutt kuid Reformilojuste okupatsiooni ajal ei muutu MÕTTEVIIS IIALGI. Nimelt on ülemakstud pintsaklipslastel ja mitte millegi eest vastutavatel reformiametnikel NIIGI HEA ELU. Selline ametnik ei vali iialgi rahva enamuse toetust omavat Keskerakonda. Just sellepärast, et selle erakonna püüdlused on suunatud rahva hüveks.. Mitte ametnikekarja palgatõusudeks..
j
Julia/ 13. märts 2014, 16:16
Näf on tuntud kui Keskerekonna välismaal elav fänn. Laulab Etsi luulut. Sellepärast ma seda lugu ei loe.
m
maakas/ 13. märts 2014, 16:13
Martin / 13:08, 13. märts 2014...ses suhtes et raha peab kusagilt tulema on justkui õigus,samas aga töölisena...kaua sa jõuad anda kui midagi vastu ei saa??heade ideedega poest toitu ei osta.sinu jutus kumab selgelt tüüpilise väikese ülemuse jutt-mis te virisete,tehke tööd...aga kas sa töö eest ka õiglast tasu maksad?ei,ei maksa sest õiglase töötasu maksmise korral jääb sinu isiklik kasum väiksemaks ja seda ju ei saa ometi juhtuda...
h
Herbert/ 13. märts 2014, 14:34
Veel üks utopist.Teeme kohe valimised .Valime savisaarlased uude valitsusse.Raha hakkab kasvama puu otsas. Inimestele hakatakse lepalehtedes palka maksma.Mööda Narvat hakkavad ühel päeval ringi käima poest ostetud vene sõjaväe vormis pätid.Natukese aja pärast tahab Venemaa tulla neid kaitsma. Siis kuulutatakse Eestimaa vene vabariigiks.Seda meie kommentaatorid soovivad.
u
Uno/ 13. märts 2014, 13:08
"Sellega seoses pole õiglane, kui riigile heidetakse ette üleliigset kokkuhoidlikust."
Ette heidetakse mitte kokkuhoidlikkust, vaid just nimelt LARISTAMIST!
Miks meie rahandust määravad Rootsi pangad ja viivad välja suuri kasumeid? Miks me ei või ise tegeleda oma rahandusega, millega tegeleb Eesti Pank oma üüratu personaliga?
Miks meie riigifirma Eesti Energia keerutab sadu miljoneid eurosid Ameerikas, Jordaanias, Marokos, kui omal maal on peale igat suuremat tuulepuhangut kohti, kus elekter katkeb mitmeks nädalaks???
Miks on meie riigifirmade juhtidel (eesti Energia, Estonian Air jne) sellised üüratud palgad, samas kui töötulemused on tagasihoidlikult öeldes KESISED?
Miks meil viiakse läbi selliseid "libareforme" tervishoius, hariduses, kaitsesüsteemis jne, jne, jne?
Miks meil keegi ei KANNA VASTUTUST valede ja kahjulike otsuste pärast?
Miks, miks, miks, seda laristamiste jada võiks jätkata! Aga vastuseid pole, ainult keerutatakse bla, bla, bla!

m
Martin/ 13. märts 2014, 13:08
Väga hea artikkel. Reisin ja ise palju ja leian ka, et eestlased peavad aru saama, kuidas käivet suurendada, et tuua riiki raha sisse, müües kallimaid tooteid. Me ei saa siin oma mätta otsas istuda ja rohkem raha nõuda. Raha peab kuskil tulema. Keskmine kodanik ei saa aru üldse, kuidas raha tekib ja kuidas tulu suurendada. Aga keegi ei keela seda ise õppida.
Ütlen konkreetselt välja,:"eestlased, te vingute liiga palju". Ilves ütles õieti. Vingumine ei ole jonn, mis viib edasi. Emotsiooni baasil vingumine ei oma loogilist mõtlemist, ega käi välja head ideed. Just ideid on meil vaja praeguses olukorras. Vingumine on mugavus, mitte arukas tegutsemine.
Fakt, kulla kodanikud, on see, et see, kes viriseb ei teeni. Kes teenib, see teeb. Oman reaalset kogemust.
o
oeh/ 13. märts 2014, 12:03
igasugused Näf-id ja Lust-id jms "mujal elavad kolumnistid" võiksid tulla ja ise Eesti asja ajada, kui see nii lihtne on. Piiri tagant tuututajad. Teiesugusied oli juba nõuka-ajal küll ja veel, kes oma turvalisest keskkonnast said vaid targutada.
i
Igal juhul/ 13. märts 2014, 10:13
toetan erakorralisi valimisi.! Praegune lapsminister peaministriks - hullumaja! Asi pole veel nooruses vaid selles et Rõivas pole kunagi tarkade sõnadega silma paistnud, Kõik tema otsused on olnud inimesi solvavad ja nendele kahju tekitavad. Või ta lihtsalt neid kõige vaesemaid ei näe ja ei hakkagi nägema.
t
tupsu/ 13. märts 2014, 09:59
Veelkord - toetan erakorralisi valimisi
a
Ants Rannula/ 13. märts 2014, 07:40
Siin virised aga valima tormad mälukaotusega!
Otsi viga endas ja siissaad ka aru partorgide hukatuslikust tegevustest.
KES on siis süüdi? Ikka haige valija!
r
Ronald/ 13. märts 2014, 04:14
Artiklist ikkagi ei selgu,mida konkreetselt peaks Eestis tegema,et sellest vaesusest välja tulla.Ümmargust juttu ajada osatakse kodumaal ka ajada ja aetaksegi. Neid "olekseid" ja "tulekseid" oskab iga loogiliselt mõtlev inimene esitada aga konkreetset tegevuskava ,seda pole! Võimulolevad erqakonnad ei lase eluhinna eest läbi ühtegi uuendusliku ja vajaminevat seadust,see võib ju neid ohustada.Võim ongi muutunud arengu piduriks! Eesti poliitmaastik on nii ahtake ,sealt leida tõelist rahvusliiku erakonda on võimatu. Mitte ükski erakond pole näoga rahva poole,vaid ikka eelkõige enda huvid ja siis sponsoreerijate omad. Liitumine euroraha liitu sai Eesti riigile saatuslikuks,sest kõik need riigid,kus on käibel oma rahvuslik valuuta , on tunduvalt paremas majanduslikus seisus. Ja seda kinnitavad isegi Euroopa majanduseksperdidki. Seega kõigi hädade allikas ongi see Euro! Liiga jäik ja bürokraatlik rahandus on majanduse surm!
c
copy/ 12. märts 2014, 22:28
Eestis on asjad valesti teistsuguse ajalooga riikidega võrreldes. Eestis on asjad väga hästi sarnase ajalooga riikidega võrreldes. Just täna, just praegu, olevat õige aeg minna Toompeale midagi nõudma. Läheme näitame maailmale, et s...a sellest Ukrainast, meie hädade kõrval on Venemaa agressioon Euroopas väikene viperus. Tõenäoliselt on Eesti asjadega tegelemises veelahe selles, kes tegeleb siin ja kes targutab kuskil "seal", kaotades üha enam piiri reaalsuse ja minigite kujutelmade vahel. Kangesti kipub silm lugema: Šveitsis elav kommunist.
s
12. märts 2014, 20:34
Sellest saavad kõik aru, et midagi on riigis väga väga valesti, kuidas aga toompia ringkaitsest selline info läbi suruda? On ju selge, et neil seal tundub kõik korras olevat ja mõned probleemsed kodanikud ei lase neil rahulikult raha teenimisele pühenduda. Toetan erakonda, kes teeb eestile astmelise tulumaksu, taastab haiglad, koolid ja raudtee, kes näeb elu ka väljaspool pealinna.

v
valimised/ 12. märts 2014, 20:13
a
aga/ 12. märts 2014, 20:04
kuidas elaksite 25.- eurose pensioniga? Kahjuks on selliseid Eestis palju. Ansip pidi 5. rikkama riigi hulka meid viima, nüüd pani igaksjuhuks putku ise.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee