Reformierakondlane Siim Kallas teatas 12. märtsil, et loobub tema pihta suunatud poliitiliste rünnakute tõttu järgmise valitsuse moodustamisest.Foto: Teet Malsroos
Õhtuleht.ee/BNS 12. märts 2014 11:07
 

Reformierakonna senine peaministrikandidaat Siim Kallas teatas täna hommikul pärast Reformierakonna juhatuse koosolekut, et loobub järgmise valitsuse moodustamisest.

Reformierakond läks täna kella 11ks Kadriorgu president Toomas Hendrik Ilvese konsultatsioonile, edastas Postimees.

Kallas tõi loobumise põhjuseks tema vastu suunatud poliitilised rünnakud viimasel ajal, ütles Reformierakonna pressiesindaja Silver Pukk BNS-ile.

Isamaa ja Res Publica Liidu esimees Urmas Reinsalu ei soovinud vahetult pärast uudise kuulmist juhtunut BNS-ile kommenteerida, lisades, et on hõivatud koosolekuga ja annab oma hinnangu toimuvale pärast selle lõppu.

Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni aseesimees Heiki Nestor soovis ära oodata Kallase põhjalikumad põhjendused ja presidendi arvamuse.

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liige Paul-Eerik Rummo ütles, et erakonnal on mitmeid teisi väärilisi kandidaate, edastas erakonna pressiesindaja Silver Pukk. 

"Siim Kallase otsus on inimlikult mõistetav, kuid Reformierakond on tugev erakond, meil on mitmeid teisi väärilisi kandidaate," sõnas Rummo. "Olen kindel, et juba üsna pea on meil olemas uus ja erakonna liikmete ning Eesti rahva poolehoidu pälviv peaministrikandidaat."

Siim Kallas põhjendas pressile intervjuud andes oma loobumist järgmiselt. "Tegelikult see põhjus on see, et klaperjaht, mis on minu vastu alanud, ei lõpe kunagi," vahendas TV3. "See tähendab, ma leian, et ei peaminister ega erakonna esimees ei saa töötada, kui ta pool aega peab pühendama sellele ja tema abilised näevad vaeva, et vastata küsimustele ja saada vastus tagasi, et seletused ei olnud piisavad, ja homme tuleb jälle midagi ja see ei lõpe selle aasta jooksul. Ja ma pidasin õigeks, et uus peaminister ei võta sellist koormat kaasa. See oleks koorem nii valitsusele, koalitsioonipartnerile kui erakonnale."

Kallas lisas, et ta jätkab Euroopa Komisjoni asepresidendina ja Reformierakond jätkab koalitsiooniläbirääkimisi. Kallas ütles, et ei usu, et praegune olukord võib viia erakorraliste valimisteni.

Siim Kallas avaldas arvamust, et tema isiku taandumisega ei ole Reformierakonna maine kahjustamise küsimus enam nii aktuaalne.

Peaministriks kandideerimisest loobunud Siim Kallase avaldust saate lugeda SIIT.