Mustvee kiirabipunkt Foto: Aldo Luud
Toimetas Kristin Aasma 12. märts 2014 09:12
Mustvee linna ning Kasepää, Torma, Lohusuu ja Avinurme valla rahvas kogus allkirju, et Mustvee Tervise polikliinikus jätkuksid kirurgi ja günekoloogi vastuvõtud ning alles jääksid röntgen ja labor.

SA Mustvee Tervis teatas murekirjas sotsiaalministeeriumile, et tõenäoliselt 1. aprillist SA Mustvee Tervis polikliinikus kirurgi ja günekoloogi vastuvõtte enam ei toimu ning samuti ei sõlmi haigekassa asutusega taastusravi rahastamise lepingut, edastab Tarbija24.

Põhjusena tuuakse välja, et haigekassa poolt välja kuulutatud eriarstiabi konkursi tingimusi on väikesel asutusel väga raske täita ning pöördujate kinnitusel ei sõlmi haigekassa lepinguid, mis on eriarsti koormuse puhul väiksem kui 0,5 kohta.

Mustvee linna ning Kasepää, Torma, Lohusuu ja Avinurme valla inimesed peaksid hakkama eriarsti juurde käima Jõgeval, kuid paljud liiguksid hoopis Tartusse, sest Tartuga on bussiühendus märgatavalt parem.

Kui Mustveelt kaob ära eriarstiabi, siis on SA enda kinnitusel sunnitud otstarbekuse tõttu sulgema ka röntgenikabineti ja laboratooriumi ning rahvas peab ka röntgenipildi ja analüüside tegemiseks sõitma Jõgevale või Tartusse.