Foto: Mati Hiis
Siim Randla 12. märts 2014 08:48
Riigikogu keskerakondlastest saadikud on nõudnud haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoolt selgitust, milliseid meetmeid on ministeeriumil plaanis edaspidi rakendada, et olukord Tapa erikoolis lõpuks paremuse poole pöörduks.

Mässust on möödunud enam kui kuu, kuid olukord erikoolis on vaid hullemaks muutunud, riigikogulaste teada on lahti lastud järelevalvetöötajate juht ning lahkunud on veel viis järelevalvetöötajat.

Mässu probleemidega, mis tipnes akende sissepeksmise, pedagoogide ründamise ja massilise põgenemisega õppeasutusest lubasite ministrina kiiremas korras tegelda, teatavad riigikogulased, samateemalisele arupärimisele vastates sõnasite, et vajalikud sammud erikooli olukorra parandamiseks on juba astutud ning meetmed rakendatud, kooli praegune seis näitab aga vastupidist.

"Tänase seisuga on koolis vaid kolm meessoost järelevalvetöötajat ning nemad viibivad koolis vaid öises vahetuses. Õpetajatel puuduvad endiselt reaalsed mõjutusvahendid ning õigused probleemsete noortega tegelemiseks," seisab riigikogulaste arupärimises.