Eesti uudised

Üks kalamees läks paadiga järvele ja uppus, teine pidas jääsuppi ohtlikuks ja jäi kaldale (2)

Arvo Uustalu, 12. märts 2014 07:00
Jää alla hulpima jäänud paat tõmmati esmaspäeval veehoidlast kaldale, kuid kalamehe surnukeha jäi leidmata. Foto: Ida päästekeskus
"Pragusid ja lahvandusi täis jääle minek oli hullumeelsus. Eriti selle koha lähedal, kus Narva jõgi alguse saab," kommenteerib kogenud hobikalamees pühapäevast õnnetust, milles uppus Narva veehoidlale paadiga läinud mees.

Juba 4. märtsil saatis politsei- ja piirivalveamet laiali teate, et üha soojenevate ilmadega on jää muutunud ohtlikult hapraks, mistõttu piiratakse liikumist Peipsi ja Pihkva järve, Lämmijärve ja Narva veehoidla jääl. Teadet võis lugeda ka kalastusfoorumites.

Kaks kanget sõpra otsustasid kaunil pühapäevasel päeval siiski Narva veehoidlale kalale minna.

Terve mõistus hoidis tagasi

Kella 13 ajal veehoidla kaldale jõudnud semud olid jääle mineku asjus eriarvamusel. Üks otsustas riskida, teine mitte. Kulgu sadama juurest tohtis nõrga jääga ja juba mõrasid ning lahvandusi täis veehoidlale sel päeval jalgsi veel minna, kuigi Eesti-poolsest kaldast vaid 300 meetri kaugusele.

Seega asus üks sõber alumiiniumpaadiga teele. Kaldale jäänud mees nägi, kuidas paat paarisaja meetri kaugusel kahe liikuva jäämassiivi vahele suruti. Jalgsi üle nõrga jää sõbrale appi rutates sattus ta ise uppumisohtu ja pääses halvimast vaid tänu päästevestile.

Samal teemal

Päästjad tõid alajahtunud mehe kaldale ja andsid üle kiirabile.

Kohe hakati otsima ka koos paadiga põhja läinud sõpra. Ida päästekeskuse pressiesindaja Merit Kaljuse sõnul olid ilmastikuolud väga keerulised. Otsinguid, milleks kasutati paate ja hansalauda, raskendasid tugev tuul, liikuv jää ja kiire vool. Kalameest pühapäeval ei leitudki.

"Veeolud on Kulgu sadama juures igal ajal rasked, sest seal on tugev vool. Pühapäeval oli ka tugev tuul ja jää oli juba siis kohati lahtine. Sõbrale appi läinud kalamehe elu päästis see, et tal oli seljas päästevest. Kahjuks ei ole praegu enam kohustust, et paadisolijal peab vest seljas olema," räägib Narva kaupluses Fish Hunter töötav hobikalamees Anton Vedenejev.

Surnukeha on siiani leidmata

Esmaspäeval jätkasid kalastaja otsinguid juba tuukrid. Kaldale toodi jääkihi all kummuli hulpinud paat. Kalamehe surnukeha jäi leidmata.

Teisipäeval, nagu ütles politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Olja Kivistik, tuukreid enam otsingutesse ei kaasatud, nende asemel tegutsesid pinnaltpäästjad. Otsitavat aga ei leitud.

Päästeameti peadirektori käskkirjaga on tänasest siseveekogude jääle minek keelatud. Päästeameti pressiesindaja Liina Reinsaar hoiatab, et jäisesse vette sattunud inimese uppumist ei põhjusta mitte vähene ujumisoskus, vaid külm vesi, mis tegutsemisvõime halvab. Tänavu on uppunud juba neli inimest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee