Maailm

Janukovõtš: olen Ukraina seaduslik president ja loodan peagi naasta (50)

AFP/BNS, 11. märts 2014 12:01
Viktor JanukovõtšFoto: Reuters / Scanpix
Ukraina tagandatud president Viktor Janukovõtš ütles teisipäeval pressikonverentsil, et on endiselt Ukraina seaduslik riigipea ja relvajõudude ülemjuhataja ning loodab peatselt Kiievisse naasta.

"Ma ei ole üksnes Ukraina ainus seaduslik president, vaid ka relvajõudude ülemjuhataja," ütles Janukovõtš Lõuna-Venemaal Doni-äärses Rostovis esimeses avalikus ülesastumises nädala jooksul. "Niipea kui olukord seda võimaldab - ja ma olen veendunud, et oodata pole jäänud kaua -, naasen ma kahtlemata Kiievisse."

Janukovõtš pages Kiievist ööl vastu 22. veebruari, kui valitsusvastased meeleavaldused olid jõudnud haripunkti. Parlament läks seejärel üle opositsiooni poolele ja tagandas presidendi ametist.

Vene suursaadik ÜRO Julgeolekunõukogus ütles eelmisel nädalal, et Janukovõtš esitas Vene presidendile Vladimir Putinile ametliku palve saata väed Ukrainasse.

Krimmis veebruari lõpus ametisse astunud Moskva-meelne valitsus soovib korraldada 16. märtsil rahvahääletust Ukrainast lahkulöömise ja Venemaaga ühinemise üle. Eraldusmärkideta vene sõjaväelased on võtnud poolsaare oma kontrolli alla, kahel ülejäänud Ukrainaga ühendaval maanteel on püstitatud kontrollpunktid.

Samal teemal

14.03.2014
Janukovõtši asemel esines teisik?
12.03.2014
Ukraina kaitseminister palus oligarhidelt abi
12.03.2014
Allan Muuk: Krimmis ei kaitse sind mitte keegi!
11.03.2014
Obama ja Jatsenjuk kohtuvad homme Washingtonis

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee