Juhtkiri

Juhtkiri | Perutavaile oravaile päitsed pähe?

Õhtuleht, 10. märts 2014, 18:25

31 KOMMENTAARI

v
vähemalt miinus üks juut/ 12. märts 2014, 22:20
teine jookseb ise minema,küll te näete.
o
oravad va rebased/ 12. märts 2014, 22:13
kui väheke on aimu poliittehnoloogiast,siis see oli oravatele õige aeg,teha käik praegusel propaganda lainel,neid on ju pinnal hoidnud ainult reeturite vaenuõhutamine ja piss pidi püksi tulema,kui kuulsin,et reeturid tulid välja plaaniga seoses tv ülekannetega.Suurimaid vaenuõhutajaid kui nad ise,annab ikka otsida.Aga kaua sa ikka lolli juttu ajad,seda enam,et rahvas hakkas juba aru saama,et neid lollitatakse.
S
§/ 12. märts 2014, 00:58
Seadusesse tuleb selgelt sisse kirjutada, et peaminister tuleb kõige rohkem hääli saanud erakonnast ja on oma nimekirjas kõige rohkem hääli saanud isik. Lihtne! Kuningas Kallase diktatuuri ajal sellist seaduse sõnastust aga ei tule, sest muidu pole tal võimalik...
a
Ants/ 11. märts 2014, 22:53
IMELIK! Meil EESTLASTEL ei olnud kedagi PRESIDENDIKS . Paneme ILVESE-kõik on rahul. See ILVESEL puudub igasugune mandaat EESTI peaministri paikapanekuks. KAS TÕESTI KALLAS MÕTLEB -TÄNA TEEN RAIL BALTIKUT_HOMME OLEN EESTI PEAMINISTER. See on EESTI ja EESTLASUSELE NÄKKU SULITAMINE.
m
Marks/ 11. märts 2014, 21:07
Artiklit ei lugenud, aga kumb sellel pildil mängib Puutinit ja kumb Medvedevit?
p
11. märts 2014, 19:26
m
madis kirjutas/ 11. märts 2014, 13:46
-- Juhtkiri - *Perutavaile oravaile päitsed pähe?*
_Võime vaid imestada juba koalitsiooniläbirääkimisi pidava seltskonna veendumuse üle saada presidendilt ülesanne valitsus moodustada. / --- / Liiga palju on praegu valitsusvahetuse juures erakondlikku susserdamist._
Loomulikult on *kodanik Ilveselt* naiivne loota: ausat, eetilist ja riigimehelikku käitumist.
Otsekohene põhjendus. *"Ilvese ärmatamine"* Ja sellega on teadjatele kõik selgitatud.
...
google.ee -- otsi: ärma ; ärmataja ; ärmatamine ; *üürib naiselt Ärma talus öömaja* ; jne.
::: http://www.ohtuleht.ee/533082/evelin-ilvese-turismitalu-kasum-kolm-korda-kasvanud ;-
Märkus. On täiesti erinevad õiguslikud mõisted ning eetilised väärtused ja väärikad tegevused:
1) *riigiõiguslikult eetiline, aus ja väärikas* -"meie"- Eesti Vabariigi Presidendi Instititutsioon;
2) vastandina: (praegu) presidendi *"kohuseid"* täitev -- ( *"ärmatav"* ) -- Eesti kodanik Ilves.
Kui Eesti Vabariigi Presidendi Instititutsioonil on riigiõiguslikku *eetilist- väärikust*, siis määraks Eesti Presidendi Instititutsioon *"uueks"* peaministri kandidaadiks ja ühtlasi valitsust moodustama SDE *Sven MIkseri*.
Põhjendus. *"Väärikas"* Eesti Vabariigi Presidendi Instititutsioon *ei tohi lubada* riigiõiguslikult MITTE-pädeva ja ühtlasi üldinimlikud eetilised põhimõtted hüljanud *erakonna*, (loomulikult: Reformierakonna), *taas riigivõimule soosimist*.
*Taustad ja põhjendused*
1) mäletate, kuidas Reformi-Ansip - (pärast Komisjoni-Kallasega omameheliku kokkuleppe saavutamist) - riigiõiguslikult Eesti Vabariigi Presidendi Instititutsiooni lihtlabaselt väljendatuna / -kirjutatuna *"pikalt saatis"* ...
2) mäletate, kuidas -- ( Ilvese põhiseaduslikku ja seaduslikke õigusi ja ühtlasi senist riigiõiguslikku tava *ignoreerides* ) -- Reformi-Ansip *k o o s* Komisjoni-Kallasega hakkasid praalima Reformierakonna volikogu / juhatus *otsustas*: paneme Siim Kallase peaministriks, sest mina isiklikult, (seega siis Ansip), lähen ära Brüsselisse Kallase kohale.
Märkus. Riigiõiguslikult väärikas ja poliitiliselt eetiline Reformierakonna tegevus: "Me konsulteerime Eesti Vabariigi Presidendi Instititutsiooniga, *Eesti kodanik Siim Kallase* edasise sobivuse suhtes, tema (st Kallase) Eesti Vabariigi Valitsuse moodustamise juhina; ning seejärel -- võimaluste korral(?) -- Eesti peaministri institutsiooni ametikohale määramise teemadel.
...
a
ADOLF/ 11. märts 2014, 09:33
mitte päitsed, vaid käed raudu ja sunnitööle,lurjused sellised

v
Võib/ 11. märts 2014, 09:09
kindel olla,et kui sotsid valitsusse saavad siis tuleb ka automaks,Seda on nad ju kogu aeg tahtnud teha.Praegu oleks õige teha erakorralised valimised ja see oleks ka ainuke võimalus vältida Kallase peaministriks saamist.Rahvas ei vaja kahtlase minevikuga peaministrit.
h
Hea küll, ütleme,/ 11. märts 2014, 08:32
et praegune valitsuse susserdamine käib paljudele üle mõtlemisvõime. Aga valimas oleme rohkem või vähem kõik käinud. Jätaksime esimesena ukse taha e-valimised. Valiksime aga kindlasti ja paberil. Kui kindlat kandidaati pole, on võimalus mittekõlbulik maha kriipsutada. Sellest peaks iga tavalamba aju küll jagu saama. Muidu larbime järgmised aastad mitte enam lahjat suppi, vaid ainult vett.
p
pontuis/ 11. märts 2014, 07:01
mitte päitsed, vaid käerauad ja eurovangla !!!
s
selgrootu/ 11. märts 2014, 06:59
Juhtkirjanikule tuleb andestada. Ta ju ei tea, kes selle Ilvese pukki pani. Ta ei tea ka seda, et Ilves teeb seda, mida reform käsib tal teha.
t
Tagasi peab astuma kohe kindlasti/ 11. märts 2014, 06:48
meile võõras president.
Samuti koheselt kadugu praegune valitsus.
i
Ilves miki/ 11. märts 2014, 06:19
Pangu oma orava röövlikarjale päitsed pähe ja ratsutaku ja koos ahv obamamaale
t
totu/ 11. märts 2014, 06:06
Kogu taoline sahker-mahker meenutab kujukalt mitte eriti seaduskuulekate sulide prääniku-jagamise spektaaklit,milles ühe laua taha kogunenud kamba hulgas võib leida küll igasugu mudast ollust,kuid korralikke tegelasi napib kõvasti.Ja kõike seda halba komejanti tituleeritakse seega Eesti poliitikaks.Hale ja valus komejant,mille osalised me kõik paratamatult oleme.
ä
ˇtom/ 11. märts 2014, 05:58
ärge valige reformi`!!!!!!!!!!

v
VEB ja juudanäraklik võimuhullus/ 11. märts 2014, 02:14
Ei ole olemas mitmuslikku mõistet oravad, kallaslased jms, on vaid AINSUSLIK olend Kallas, kelle raha- ja võimuhullust tuhanded taskupiiksujad truualamlikult teenivad, saades toiduahelast endalegi palukesi. Kallas on juhtinud KALLASE PARTEID kogu aeg, Stenbockides-Kadriorgudes kükitavad vaid kuninga etturid-suuvoodrid.
d
Doktor/ 11. märts 2014, 00:36
Kas kõrge riigiameti juures ei ole mingeid tervisekriteeriume ? Sügava mälupuudega inimesed sagivad võimu juures, see võib lõpuks julgeolekurisk olla Eesti Vabariigile.
m
masendav/ 11. märts 2014, 00:01
et selline ongi siis Eesti demokraatia 21. sajandil - endast üliheal arvamusel plekilise taustaga eurovolinik arvab, et temale enne "pensionile minemist" ükski muu ametikoht peale peaministri oma enam ei kõlba - ja tal lihtsalt lastaksegi (ka oma erakonnas hämmastust tekitades) töötav valitsus lihtsalt lammutada ja suvaliselt uus valitsus kokku hand-pickida, olles viimase 10 aasta jooksul saanud Eesti valijatelt selleks 0 häält!! Vähemalt peaministril võiks 21 saj demokraatlikus ja kodanikuväärtusi propageerivas riigis oma kodanike mandaat olla. Presidendil peab küll demokraatiast (rahva valikust) omamoodi arusaam olema, kui ta sellel ükskõikselt pealtvaadates juhtuda laseb.
m
masendav/ 11. märts 2014, 00:01
et selline ongi siis Eesti demokraatia 21. sajandil - endast üliheal arvamusel plekilise taustaga eurovolinik arvab, et temale enne "pensionile minemist" ükski muu ametikoht peale peaministri oma enam ei kõlba - ja tal lihtsalt lastaksegi (ka oma erakonnas hämmastust tekitades) töötav valitsus lihtsalt lammutada ja suvaliselt uus valitsus kokku hand-pickida, olles viimase 10 aasta jooksul saanud Eesti valijatelt selleks 0 häält!! Vähemalt peaministril võiks 21 saj demokraatlikus ja kodanikuväärtusi propageerivas riigis oma kodanike mandaat olla. Presidendil peab küll demokraatiast (rahva valikust) omamoodi arusaam olema, kui ta sellel ükskõikselt pealtvaadates juhtuda laseb.
l
Lauri/ 10. märts 2014, 23:16
Tundub, et rahval tuleb tõesti häält teha ja mitte lasta endast üle sõita!
m
murelik/ 10. märts 2014, 23:09
Haakuval teemal petitsioon.ee. Kuigi algset teksti on kellegi poolt kärbitud, jääb mõte samaks!
m
Mida rahvas peb arvama???/ 10. märts 2014, 23:03
KÄSI PESEB KÄTT!!!. President Ilves on ju reformikatele teene võlgu. Ansip pani ta pukki, nüüd ootab vastuteebet. Kas nii käibki kaasaegne Eesti poliitiline elu. Mida rahvas peab arvama???
a
Aktsiaseltsi EW ju susserdajad juhivadki / 10. märts 2014, 23:02
parteide tagatubadest susside sahinal-kuidas saakski elu Eestis paremaks minna kui uus mälukaotusega seltsimees end pumba manu pressib.

n
no jah/ 10. märts 2014, 22:59
Tundub, et rahvale aetakse puru silma Savisaare näol, et nad jumala pärast ei süveneks reformierakonna mängudesse ja paistab, et see on neil õnnestunud, kui vaadata, mis Savisaare-vastane propaganda Delfis käib. Ehk suudab Brüsseli ajutrust sellele oravapundile piiri panna.
r
Riho/ 10. märts 2014, 22:36
Tõmmake tool Reformierakonna istumise alt ära. Mõtlesid kavala plaani ja sattusid enda poolt tehtud võttesse. Viige asi erakorraliste valimisteni ,Ja seda kõige vähem tahab reform.
k
k./ 10. märts 2014, 22:31
Mõni mees mõtleb, et tema oli Euroopas, oli volinik ja nüüd on mitte enam lihtsalt tema, vaid Tema Kõrgus.
No oli aeg, mil oli igasuguseid volinikke - külvivolinikud kõige rohkem meelde jäänud.
Üldse ta on harjunud, et tema saab. Mõne aasta eest teatati koalitsioonikaaslastega läbi rääkimata Siim Kallase ainusobivusest jätkata voliniku ametis.
Tuleb tuttav ette? Ka idanaaber jätkas kuni Gorbatsovini samal põhimõttel: volinik surmani.
v
VIHALE AJAB LIHTSALT SEE ÜLBUS/ 10. märts 2014, 22:23
SEE ON SAMA NAGU EESTIST TANKIGA ÜLESÕITMINE, MIS TE EESTI RAHVAS ARVATE ET MIDAGI MUUTUB?? MÕNE(KÜMNE) AASTA PÄRAST KUULEME TAAS "SIIMU VÄGITEGUDEST"
k
kass/ 10. märts 2014, 22:15
Ilves juba ütles, et ennetähtaegsed valimised ei ole soovitavad.
e
ei noh/ 10. märts 2014, 22:12
Mitte päitsed pähe vaid maha mahaaaa ÜKSKORD OMETI!!!!!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee