Juhtkiri

Juhtkiri | Perutavaile oravaile päitsed pähe? (31)

Õhtuleht, 10. märts 2014, 18:25
Foto: ARNO SAAR
Võime vaid imestada juba koalitsiooniläbirääkimisi pidava seltskonna veendumuse üle saada presidendilt ülesanne valitsus moodustada. See lubab neil saladusloori all pidada kõnelusi, mille käigust väärib üldsus nappi raportit, et paaris punktis ollakse kokkuleppele jõutud, kuid on ka punkte, milles üksmeelel ei olda. Moodus, kuidas nad asju ajavad, viitab kõike muud kui avatusele ja valijaga arvestamisele. Seda alates Michali ja Rosimannuse figureerimisest arutelulaua taga ja lõpetades läbirääkimiste sisu looritamisega.

 
Avatud poliitikale olnuks kohane oma erakonna stardiplatvormi esitamine valijatele tutvumiseks. Saime teada Reformierakonna soovist tõsta kaitsekulutusi ja lastetoetusi ning samal ajal langetada tööjõukulusid. Vähenevate maksude juures kulutuste suurendamine lõhnab selgelt valimiseelse populismi järele. Sotsidest on teada vaid, et nad tahavad lastetoetusi tõsta. Märgilisena mõjub, et kevadkoalitsiooni läbirääkimisi, kus üheks peateemaks sotsiaalküsimused, peetakse ühes kallimas pealinna hotellis.
 
Euroopa Komisjoni voliniku Siim Kallase tegevust valitsuse moodustamisel on nii europarlamendi saadikud Indrek Tarandi eestvõttel kui riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson nimetanud tema volinikutööga kokkusobimatuks, koguni Brüsseli sekkumiseks Eesti siseasjadesse. Kallas pole muuhulgas oma varasemate skandaalide kohta pädevaid selgitusi andnud, mida on soovinud teiste seas ka ühing Korruptsioonivaba Eesti. Selgitused peaksid tulema ikka enne valitsusläbirääkimisi ning ametissevormistamist, mitte aga vastupidi. Tundes Eesti tavasid - kui need nüüd ja kohe ei tule, siis valitsusjuhiks saanud Kallaselt me neid vaevalt kuuleme.

 
Ehk olekski ausam, kui Reformierakonna mainekujundusprojektile tõmmataks pidurit ning nende soolo asemel tehtaks restart kõigile võimaluste andmiseks – ennetähtaegsete valimiste näol, nagu on välja pakkunud Vaba Isamaaline Kodanik. Liiga palju on praegu valitsusvahetuse juures erakondlikku susserdamist.

Samal teemal

12. märts 2014, 14:46
Ansip: Indrek Tarand valetab!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee