Eesti uudised

Anvelt Paeti pealtkuulamisest: Eesti on raisanud miljoneid valitsusside süsteemi ülesehituseks (14)

Siim Randla, 10. märts 2014 07:00
Andres Anvelt.Foto: TEET MALSROOS
Kommenteerides välisminister Urmas Paeti ja Euroopa Liidu välisteenistuse juhi Catherine Ashtoniga pealtkuulatud kõnet, leiab riigikogu liige Andres Anvelt, et Eesti on raisanud aastatega miljoneid eurosid, et üles ehitada nii riigisiseseid kui ka väljapoole ulatuvaid valitsusside süsteeme, ja selle eest vastutab teabeamet, mitte kaitsepolitsei.

Selge on see, et sensitiivse informatsiooni edastamisel tuleks kasutada just neid süsteeme, mitte tarbevahendeid, ütleb endine kriminaalpolitseinik Andres Anvelt. "On naiivne arvata, et sellises kriitilises rahvusvahelises situatsioonis ei tuntaks huvi Euroopa välispoliitiliste liidrite vastu. Nende mõttekillud ja arvamused on kuldaväärt materjal infosõjas, eriti kui need on arutelu tasemel."

Samal põhjusel salastatakse ka luureandmeid, kuna need ei ole kindlad andmed, see on informatsioon, mida analüüsitakse ja tehakse järeldusi, selgitab ta.

"Antud juhul jõudis toores arvamus vastase kätte ja seda saab kahetsusväärselt infosõjas ära kasutada, nagu see oleks kindel fakt stiilis Euroopa Liidu liidrid rääkisid ju," ütleb Andres Anvelt.

Samal teemal

23.04.2014
Armani ülikond ja džiip – kust riigiametnik selleks raha võtab?
06.02.2014
Juhtkiri | Kuidas leketega toime tulla
06.02.2014
SALVESTIS: arst ütles Paetile, et meeleavaldajaid ja korravalvureid on tulistanud samad snaiprid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee