Maailm

Krimmi rahutud puhkepäevad: venelased jätkavad okupatsiooni (10)

Õhtuleht.ee, 10. märts 2014 07:00
ARGIPÄEV SIMFEROOPOLIS: Saksofonimängija loodab teenida raha söögiks samal ajal, kui venemeelsed meeleavaldusele kogunevad. Foto: AFP / Scanpix
Ukrainast tulnud teated kõnelesid eile USA palgasõdurite saabumisest. Neid olevat nähtud Donetskis miitingulisi seiramas. Teisalt kinnitati, et Novorossiiskis ootab laevale laadimist Tšetšeeni sõdades karastunud hambuni relvastatud jalaväebrigaad koos reaktiivmiinipildujatega Grad.

"Vene allikate teatel saabus Ukrainasse 300 kurikuulsa erajulgeolekufirma Blackwater (praeguse nimega Akademi) palgasõdurit," kirjutab Mail Online.

Nad olevat tuvastatud Donetskis tehtud videol. Endistest sõduritest koosnev Akademi on tulnud appi Ukraina uuele läänemeelsele valitsusele, kirjutab Daily Maili internetilehekülg.

Samal teemal

Eksperdid ei oska tundmatute poolt tehtud videot siiski sada protsenti kinnitada, kas tegu on palgasõduritega või venelaste propagandatrikiga. Eile Maidanil kõnelenud Mihhail Hodorkovski süüdistas igal juhul Vene võime valetamises ja pidas neid peasüüdlaseks selles, et vabadusvõitlejate pihta avati Kiievis tuli.

Eile korraldati Krimmis meeleavaldusi nii Ukraina kui ka Venemaa poolt, kusjuures BBC teatel olid kasakad nuutidega armutult peksnud ukrainameelseid meeleavaldajaid.

Ukraina uudisteagentuuride teatel olid Vene sõdurid mineerinud juba Hersoni oblasti territooriumil tammi Tšongari küla lähedal ning esitanud ultimaatumi õhutõrjepolgule, sundides neid relvi ära andma. Vallutati ka üks Ukraina piirivalvepunktidest.

Muid olulisi kokkupõrkeid Krimmis ei täheldatud. Küll sulges Ukraina uus valitsus Krimmi rahakraanid ning teatas, et tehnorikke tõttu ei müüda pileteid ei Krimmist väljuvatele ega sinna minevatele rongidele. Krimm omakorda teatas, et Ukraina sõjaväeüksustele ei maksta enam palgaraha välja.

Eile pidasid telefonivestluse president Putiniga Saksamaa kantsler Angela Merkel ja Suurbritannia peaminister David Cameron.

Kremli lühikesest pressiteatest järeldub, et ühist keelt ei leitud ja Putin jäi endale kindlaks: 16. märtsiks kavandatud referendum on igati vastav rahvusvahelistele õigusele.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee