Seisukoht

Seisukoht | Kõik on jälle hästi? (23)

Margo Pajuste, arvamustoimetaja, 9. märts 2014 18:46
Foto: ANDRES HAABU/PM
Piltidel Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna läbirääkimistelt hotellis Telegraaf jäävad reformarite lauapoolelt kaamerasilma ette kõrvuti istuvad Kristen Michal, Siim Kallas ja Rain Rosimannus. Pole midagi parata, kui pähe tükivad kiuslikud, tasakaalustamata ja poliitikuid dehumaniseerivad mõtted.

Neil kolmel on üks ühine ja antud olukorras Reformierakonnale plusspunkte mitte toov joon. Ei, ma ei taha öelda, et nimetatud isikud paistavad silma võimega keskmisest inimesest rohkem pahandusi külge tõmmata. Poliitik ongi avaliku elu tegelane ja temaga juhtub loomulikult rohkem kui tavakodanikuga. Nii ongi Siim Kallasel viimase nädala seisuga veel üks minevikku ulatuv jama kaelas, Rosimannuse nimi käib läbi veel mitte lõppenud Autorollo kohtuasjast ja Michal... Ütleme nii, et valge kampsuni kiuste ikka väga ei veennud küll.

Et just sellised avalikkuse silmis teatud pagasiga tegelased jõuliselt pildil on, näitab, et Reformierakond ei ole oma viimase aja skandaalidest mitte midagi õppinud. Enamgi veel, nimetatud kodanikud on erakonnas liidripositsioonil, tunnevad ennast hästi ja arvavad küllap, et kõik on unustatud.

Eks me aasta pärast näe.