Eesti uudised

Kaitseminister Reinsalu Kiievis: 16. märtsi referendum Krimmis on õigustühine (21)

Toimetas Kristin Aasma, 9. märts 2014 17:10
Eesti kaitseminister Urmas ReinsaluFoto: Sipa / Scanpix
„Krimmis 16. märtsil plaanitav referendum on õigustühine, sest on vastuolus Ukraina põhiseadusega ja viiakse läbi okupatsiooni tingimustes," kinnitas kaitseminister Urmas Reinsalu täna Kiievis kohtumisel Ukraina kaitseminister Igor Tenjuhhiga.

Kaitseministrid arutasid kujunenud julgeolekuolukorda, Ukraina toetamist ja Ukraina ning Eesti koostööd, edastas Eesti Kaitseministeerium.

„Eesti on Ukraina sõber. Toetame tingimusteta Ukraina territoriaalset terviklikkust. Agressor Venemaa peab mõistma, et hind, mis ta peab õigusvastaste sammude eest maksma, on liiga suur võrreldes kaheldava kasuga. Selleks on vajalik rahvusvahelise kogukonna tugev ja ühemõtteline hukkamõist ning surve," rõhutas Reinsalu. 

Ukraina kaitseminister rääkis kindlast plaanist põhjalikult üle vaadata Ukraina kaitsereform ja riigikaitse arengukavad ning andis ülevaate võimalikest edasistest arengutest.

Reinsalu sõnul on Eesti valmis Ukrainat igati toetama ja edasise koostöö korraldamiseks saadab Eesti võimalikult kiiresti Kiievisse kaitseatašee.

Eesti kaitseminister andis Ukraina kolleegile edasi ametliku küllakutse ja väljendas valmisolekut koostööks.

Reinsalu käis Maidanil ja asetas lilled Ukraina vabaduse eest langenute mälestuseks. Minister asetas lilled ka Tarass Ševtšenko mälestusmärgi jalamile Ukraina rahva suurmehe 200. sünniaastapäevaks.

Samal teemal

11.03.2014
Valus on! Krimmitatarlane: Krimm peaks jääma Ukraina koosseisu
10.03.2014
Krimmi rahutud puhkepäevad: venelased jätkavad okupatsiooni
09.03.2014
India toetab Venemaa tegevust Ukrainas
06.03.2014
USA hävitajad saabusid Balti õhuturvet tugevdama

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee