Eesti uudised

Silver Meikar: ajaleht Pealinn väänas minu sõnu  (25)

Toimetas Sander Silm, 9. märts 2014 15:54
Silver MeikarFoto: Küllike Rooväli / Postimees
Silver Meikar saatis täna laiali pressiteate, mille kohaselt on ajaleht Pealinn edastanud 7. märtsil valeväite, nagu peaks Silver Meikar Ukraina valitsust mittelegitiimseks.

"Faktidega hämamine on seda kurvem ja lubamatum, et see on Ajaleht Pealinn on Tallinna linna ametlik meediakanal ja selle maksavad kinni Tallinna kodanikud. Pean lubamatuks, et see kasutab Kremli propagandakanalitele sarnaseid võtteid. Nõuan, et nad eksitava hinnangu ära muudaksid ning järgmises lehes vabandaksid," kirjutas Meikar.

Samal teemal

Ajaleht Pealinn omistas 7. märtsil ilmunud uudisloos “Meikar: praegu pole rahul ka maidanlased ise” mulle meelevaldselt arvamuse, mida ma ei ole väljendanud ja mida ma ei jaga.

Pealinn tsiteeris Meikarit järgnevalt: "Kuigi Eesti peavoolumeedias on süüdistatud venemeelsuses neid, kelle arvates pole praegune Ukraina valitsus legitiimne, kaldub sama arvama ka inimõiguste tuntud ekspert Silver Meikar."

"Ma ei ole kunagi väitnud, et praegune Ukraina valitsus on mittelegitiimne. Valitsus on nimetatud Ukraina seadusi järgides ja kinnitatud suurte häälteenamusega Ukraina parlamendi poolt," kirjutas ta. Meikar selgitas, et artikkel on tehtud esmaspäeval eetris olnud Tallinna TV uudisesaate põhjal, kuid sellele puudub viide.

"Minu, Enn Eesmaa ja Ahto Lobjakase tsitaadid on autentsed, kuid artikkel on kirjutatud tendentslikult ja sihiga seada kahtluse alla praeguse Ukraina valitsuse legitiimsus. Teleuudistes on viide Edgar Savisaarele arvamusele ja tema on ainuke, kes sellist seisukohta selgesõnaliselt esitab. Selline meelevaldne arvamuse omistamine sarnaneb Kremli propagandakanalite tegevusega. Sarnaselt omistas Vene propagandakanal RT välisminister Urmas Paetile meelevaldselt arvamuse, mida ta telefonivestluses Euroopa Liidu kõrge esindaja välisasjade ja julgeolekupoliitika alal Catherine Ashtoniga ei esitanud," väitis Meikar.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee