Maailm

Ajaleht: Tõmošenko osales rahapesus Küprose kaudu (23)

Toimetas Kristin Aasma, 8. märts 2014 15:05
Aastal 2009 sõlmisid Venemaa ja Ukraina lepingu, mis taastas gaasitarned Ukrainasse pärast ligi kahenädalast tarnete katkestamist Venemaa poolt Euroopale. Lepinguid vahetavad Gazpromi juht Aleksei Miller (paremal) ja Ukraina energiafirma Naftogaz juht (vasakul). Taga seisavad Ukraina tollane president Julia Tõmošenko ja Vene president Vladimir Putin.Foto: AP / Scanpix
Ukraina endine peaminister Julia Tõmošenko osales rahapesus Küprose kaudu, kirjutab tänane Helsingin Sanomat.

Aastal 1989 pani ta koos abikaasaga aluse firmale, mis hakkas vahendama ja müüma Vene riigifirmalt Gazprom ostetud gaasi ja millega liitus aastatel 1996-1997 Ukraina peaministriks olnud Pavlo Lazarenko, vahendab Postimees.

Aastal 1996 registreeris Tõmošenko koos äripartneritega Küprosel, mis oli maksuparadiisina kõrges hinnas Venemaa ja teiste endiste Nõukogude Liidu liikmesriikide rikaste seas, holdingfirma Somoli. 

Ameerika Ühendriikide justiitsministeeriumi uuringu järgi kandis Tõmošenko ja tema äripartnerid Küprose holdingfirma arvele ligi aasta jooksul 140 miljonit dollarit, mis oli pärit tavalistelt ukrainlastelt, kes olid maksnud arveid Tõmošenko ja Lazarenko gaasifirmale Ukrainas.

Selle asemel, et maksta gaasi eest Gazpromile ära, kanditi rahasummasid erinevatele pandakontodele üle maailma ning raha laekus lõpuks Lazarenko pangakontole.

Samal teemal

03.03.2014
Tõmošenko: läbirääkimised Venemaa ja Ukraina vahel on võimatud
26.02.2014
Tõmošenko sõidab Saksamaale ravile märtsis
22.02.2014
PILTUUDIS: vanglast vabanenud Tõmošenko esitas Kiievis rahvale üleskutse mitte laiali minna

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee