Tudengina Hollandis

Tudengina Hollandis: siinsest puhtusest tasub eeskuju võtta!

Kais Allkivi, 8. märts 2014 10:00

10 KOMMENTAARI

k
Ka Hollandis/ 10. märts 2014 11:01
tglt oli Hollandis oma 10a tagasi palju puhtam kuid tänu masule on paljud linnad hakanud säästma just linna tänavate puhastamise pealt. Kui vanasti peale vana aasta tähistamist paari päeva pärast tuldi prügi tänavalt koristama siis nüüd vedelevad rotsikud tänaval jaanuari lõpuni või riisuti sügisel lehed enne talve ära kui nüüd on lehed veel kevadel ka tänavatel murul. Sama ka nätsude ja konide puhul..
k
Kai/ 9. märts 2014 13:09
Ma elan ise ka Hollandis ja mul on hollandlaste mentaliteedist just vastupidine tunne jäänud. Inimesed tänaval ei hooli oma elukeskkonna puhtusest. Ma olen näinud, kuidas muidu keskkonnateadlikud kõrgharidusega inimesed viskavad prügi või suitsukoni maha ja sülitavad nätsu tänavale, sest varsti tuleb niikuinii prügiauto koristama. Ehk siis Hollandi tänavatel on puhas ainult tänu meeletule koristamisele inimeste järelt. Suitsukonisid ja nätse ei saa enamasti koristusauto kätte ja seetõttu on siinsed linnatänavad pea alati valgeid täppe ja suitsukonisid täis.
v
9. märts 2014 10:48
venemaa lipp ja rossya on nagu ,söimusöna tänapäeval,
k
Käige Kairos ära/ 8. märts 2014 13:17
Tunduvad kõik maailma linnad imepuhtad.
m
Maa/ 8. märts 2014 12:20
Linnad on üldjuhul puhtad küll, va pärast turgu tänavatel (Leidenis kolmapäeval ja laupäeval), ning pärast suuremaid pidustusi. Siis võib ikka päev-kaks näha pakendeid ja muud pahna kõikjal.
Teeääred pole tegelikult nii puhtad kui näivad. Rattaga Leidenist Haagi sõites näeb ikka muru seas pakendeid ka.
Aga üldiselt tõesti, puhas ja kui ka räpane, siis üsna kiiresti näeb linn jälle välja nagu muidu.
l
Londonist/ 8. märts 2014 12:17
No Hollandis ise pole kainud.kull mu pereliikmed
tulles suurlinna nimega London, siis tundub Tallinn ja Eesti vaga puhas
nuud kus ma juba monda aega siin elan, siis mustust on meeletult
kui poleks nonda palju tanava ja pargikoristust, upuks see linnake omaenda tekitatud sita sisse ara juba mone nadalaga.vaga must ja rapane linn
u
Urina/ 8. märts 2014 11:35
Ma olen Hollandis palju olnud ja ka mõnda aega elanud. Mõnes riigis on lihtsalt kombeks saast ära koristada. Meil nii pole, saast vedeleb nii tänaval kui ka nt. eraaedades.
k
kj/ 8. märts 2014 11:22
Urina: Kui sa vordled Amsterdami Eestiga siis ilmselgelt Amsterdami tanavad on mustad. Aga mine valjaspoole Amsterdami voi igasse teisse linna, ja avades silmad naed kui puhas ja korrashoitud linnad on Hollandis!

a
aa/ 8. märts 2014 11:03
parandan: rahvastikutihedus on siiski kõigest 14 korda suurem kui eestis, mitte 100 korda.
u
Urina/ 8. märts 2014 10:51
Üks viga on artiklis: Hollandi rahvastiku tihedus on Eesti omast suurem üle 10 korra (11-12) ja mitte 100.
Mis puudutab puhtust, siis Hollandist saabuvate inimeste tüüplause lennujaamast linna sõites on- "küll teil on siin räpane". Tõepoolest porised-tolmused tänavad, mustad autod jne.- seda Kesk-Euroopas tihti ei näe. Need turistid, kes Tallinna õdusust ja puhtust kiidavad, pole reegilna vanalinnast väljas käinud. Vanalinna piiril üldiselt see õdusus ja puhtus Tallinnas ka lõpeb.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee