Eesti uudised

Närvikliinikus on kerged ja rasked haiged läbisegi

Juhan Haravee, 8. märts 2014, 08:00

38 KOMMENTAARI

s
9. märts 2014, 19:32
seal on Sergejev Viktor kes on äärmiselt ülbe ja jõhker osakonna juhataja kes osaliselt töötab soomes.
->no kui ta töötab ka Soomes, peab olema eriti jõhker
n
nima olen kiksuga juba ca 55 aastat/ 9. märts 2014, 19:30
Tase on kuldsed 60-ndad -2014
p
pärnu mutt/ 9. märts 2014, 18:48
mis telefoni kasutamine? - ma vaatan, et isegi internetti on lubatud kasutada...
k
Kadri/ 9. märts 2014, 14:51
Pole see dr. Sergejev midagi nii väga ülbe, irooniline on jah, kuid see tema stiil, on väga asjalik ja otsekohene, ei uduta niisama. 9. osakonnas on (või oli, täpselt pole kursis, kuna pole seal enam ammu olnud) väga hea arst dr. Saluveer, väga empaatiline ja abivalmis. Mis neist arstidest ikka nii väga maha teha, teevad oma tööd nii hästi, kui oskavad. Eks elatakse oma kibestumist välja, kuid ega see midagi paremaks tee. Parem on säilitada veidi helgem meel, kibestumine ei aita. Kuid jah, ega see kerge pole. See on pikk tee. Jõudu arstidele!
v
vaatleja kasile/ 9. märts 2014, 11:05
Olen kogu elu välisriikides ja isamaal töötanud psühhiaatrina ja 62 aastaselt tean ,mida kirjutan.
k
Kas/ 9. märts 2014, 10:29
autor pole mitte suursaadik olnud?!
v
9. märts 2014, 09:25
Vaatleja: Eestis on psühhiaatri kahjuks juba ammu oma tasemelt ajaloo prügikastis.Jätke 60-ndat aastat rauhule siis oli professorite ja akadeemikute tase ka psühhiaatrias olemas.Pole vaja süüdistada arste vaid Eesti sotsiaalhoolekannet.Mida ei ole 20 AASTAGA tehtud seda ka ei ole ,kohe vahetub minister,kuid "rohujuure"tasemel jääb köik samaks ja veel hullem ootab ees.Haiglaravi vajavad psühhoosis olevad depressioonid.Kui normaalsed inimesed vaevlevad ,mis siis veel skitsofreeniast rääkida.
l
Lauri/ 9. märts 2014, 08:10
Meie emaga oleme head inimesed ja aidanud koiki kellel abi vaja...Kahjuks saime hilja aru milliseid kaasmaalasi olla voib ja kahjuks inimeste seas kes peaks ausus ise olema..See on nii vastik,et oleme hoiatanud koiki teisi inimesi ja raakinud uhele inimesele kellel on riigis suurem voim..mitte arstidele..

j
just-just , sa Liider/ 9. märts 2014, 06:20
no need esimesed unusta hetkeks ära ja mõtle sellele teisele variandile, kus skiso on ohtlik teistele ja süüdistab ka teisi - päris tuttav tuleb ette. Inimene, kellel on kinnisideede sasipuntras kogu aeg vaja teisi järada, ennast pidada aga geeniuseks. Et üleõppimises asi? Ei taha uskuda. Jah, tean, et selliseid on ka. Kuid tean inimest, kellel kõigest keskharidus ja kes ülikooliks peab Rahvaülikooli. See selleks. Too tüüp on tõeline tigedik ja viha täis, kusjuures tekst on selline nagu kasutab maamees, kes rasket füüsilist tööd teeb ja tõesti kooliharidusest suurt ei tea ega pole tunda saanud.
l
Liider/ 9. märts 2014, 06:11
NB! 4 osakonnas on väga tore ja inimlik VANEMÕDE ENE,KES LAHENDAB KOHA PEAL KÕIK PROBLEEMID JA MURED MIS VÕIVAD TEKKIDA.Peale selle on sela poole kohaga psühholoog Siiri Tõniste kes aitab asju lahendada.Medõde personaal on väga tore neljandas osakonnas aga paar musta lammast kes vajaksid ise ravi on sanitaride seas 4 osakonnas.
l
Liider/ 9. märts 2014, 05:55
Depressiooni osakond ametlikult on 9 osakond kus on väga hea arst DOktori kraadiga Ülle Võhma.Ja 1osakonda saab ainult raha eest kui maksad altkäemaksu 5 osakonnas arstidele .Aga egas ma ei soovita 1 osakonda seal on poolvaba osakond ja pool depressiooni osakond ja seal on Sergejev Viktor kes on äärmiselt ülbe ja jõhker osakonna juhataja kes osaliselt töötab soomes.
l
Liider/ 9. märts 2014, 05:36
MÕNI INIMENE ON SKISOFREENIAST END HULLUKS ÕPPINUD . SKISOSI ON KAHTE SORTI ÜHED ON OHTLIKUD ENDALE AINULT ENDALE JA TEISED ON OHTLIKUD AINULT TEISTELE .eSIMESED ALAVÄÄRISTAVAD ISEENNAST JA SÜÜDISTAVAD KÕIGES ISEENNAST.mA EI HAKKA SIINKOHAL SELGITAMA LÜHIDALT MIDA KUJUTAB ENDAST SKISO.
nIIPALJU ET SEE ON LÕHUTUD INIMESE MINA MIS JAGUNEB KUNI 6 INIMESE MINAKS.
l
Liider/ 9. märts 2014, 05:32
Ühelegi haigele ei ole eestis täit ravi mis raviks ta terveks.Kui Tahate et inimene terveks ravitakse siis tuleb teadlastel iga HAIGE JAOKS ERALDI RAVIM LEIUTADA VASTAVALT TEMA HAIGUSE JÄRGI.
l
Liider/ 9. märts 2014, 05:22
vähe sellest et seal lastakse rasked haiged depressiooni haigetega kokku ,saad sealt kä täied pähe .Segased haiged käivad sul närvidel kipiuvad kallistama sülle istuma ja karjuvad sa oled igavesti minu,kui sa oled veidi poisi moodi.Mingit rahu ei ole.Tulevad ja mõlisevad terve päev palatis oma elulugu,käivad sul järel.
Muide DEPRESSIOONIHAIGED peavad seaduse järgi OLEMA VABADUSES,neid ei tohi meditsiini seaduse järgi kinnistes ruumides hoida.Et see tekitab juba omakorda enesetaou mõtteid kinnises ruumis hoidmine.
Muide 4 osakonnas on väga hea arst Miron MIllerman-juut ,kes on väga asjalik mees.Endine arst Glikman bina oli tõbras see oli harjunud ainult üles pooma haigeid.
Üldse on eestis kõige alatuma käitumisega psühhiaatrid Tallinna Paldiski mnt .Nad on patsiendile pähe istuvad,ülbelt püüavad patsiendile pähe istuda ja seal on kõva ka poliitilne taust miks nad ülbitsevad patsientidega.
Paldiski mnt psühhiaatrid on nii ülbed et karjusid isegi telefoni torus Pärnu psühhiaatrite peale.
Tase on kuldsed 60-ndad.
n
no selge/ 9. märts 2014, 00:04
´mis siis sellest, et läbisegi - neile see kindlasti endile sobib! On seltsielu ja sigimist kah omataolistega. Tegelikult võiksidki olla sellistele inimestele omaette kommuunid, neile kohandatud vastavalt nende haigele maailmapildile. Hüpaku kaugust ja trallitagu ja möllaku omataoliste keskel, häirimata ja kahju tekitamata teistele, ühiskonna tervetele inimestele, kes paraku neile ülalpidamist peavad maksude näol välja teenima. Paha lugu on siis, kui need haiged inimesed tervete eludesse sekkuvad ja neile häda teevad. Ohuks on nad igal juhul.
m
mõnele vahet pole/ 8. märts 2014, 23:21
keppida sobib hulle samamoodi. Üks skiso, kes ei saa endagi eluga hakkama, leidis poldi, kes talle tite purjuspeaga tegi. Nüüd on hull enda sõnul "kosmoses käinud", päästetud ja jorss rassib keel vesti peal, sest skiso istub hommikust õhtani ja "imetleb lapsukest, sest tema armastab !!!! last nii väga ja nutab, kui hea on tema lapse sigitaja, sest too viib süüa. Muidu nälgiks ära. Makse ta maksta ei suuda, mees kihutas ja otsis võlgu, toitu muretseb ka prügikastist. Skiso elab teiste turjal, kui jorsil õnnestub väheke raha mustalt teha - tööl ta´ei käi ja riigimaksu ei maksa, siis skiso isa kiidab takka - naisel peab ikka laps olema!, mis sest et arstid tema tütrekese ää steriliseerisid - ega hullul ju vastutuse- ja kohusetundega midagi pistmist pole. Tema on eriline ja riik peab tema lapsele maksma raha, mis sest, et ta ise nagunii haigepaberite alusel endale raha riigilt nõutab. Jorss seletas, et tema käib skisofreenikut muide ravimas! Ei tea jah, mida Jämejala tegelik raviarst sellest ravist ka arvab, kui kuuleb, mida see skiso kõike tegi, et vanatüdruku staatusest pääseda ja kinnisidee teoks teha. Õudne, mis sellega kaasnes - lihtsalt õudne. Mitte mingisugust inimväärikust ega teiste inimeste austamist - kes löödi selili, kes sõimati läbi. Oi kui armastav naisterahvas! V.. viha pulbitses ja skiso tegutses.

m
mida te jahute, segased/ 8. märts 2014, 22:29
depressiooniga ei panda kedagi psühhiaatriakliinikusse sisse, niisama lihtsalt vähemalt mitte. Kui just suitsiidimõtteid või muud haiguslikku mõttelaadi ei esine, ravitakse depressiooni eelkõige ambulatoorselt. Aga hullaris on teine teema ja kordi tõsisem- skisod, maniakid, ära keeranud kahtlased tegelased.Neid tõsiste sümptomitega patsiente on lihtsalt nii palju, kes on ohtlikud nii teistele kui iseendale. Sellised on ettearvamatud ja nemad vajavad tõsist ravi. Mis asi on kerge ja mis raske haige, kui ühel hetkel on skiso vait kui sukk ja siis plahvatab ja kargab selga, või kui tema meeleolud on nii ettearvamatud, et sellisega polegi muud ette võtta, kui rohtusid täis toppida? Vanasti pandi hullusärk selga ja seoti käed selja taha, aga praegu ei ole triibulisi hullusärke ja segased toimetavad täpselt oma äranägemise järgi, mis tavainimese mõistes on ebareaalne maailm koos sellega kaasnevate kõiksuguste vaimusähvatustega - ennast kiitmast nad ei väsi ja vaenlasi leidub igal pool ja igas hetkes. Ei oska need inimesed elada ja nende elufilosoofia on sélline, nagu "jumal juhatab". Kui pahateoga vabaduses hakkama saavad, on reeglina õigustus olemas - aga mis temaga teha, ta on ju haige! Oma laps, lähedane -mis iganes. Aga see lähedane ei ole mitte teps lähedane kõigi jaoks ja seda on raske mõista, kuidas saab õigustada selliste inimeste pahategusid teistele inimestele! Ühe hullu isa õigustas oma skisofreenikust tütre litsakat meestele selgakargamist - minu tütar, teeb mis tahab! Muidu ajavad oma haiget jumala juttu, aga käitumine ja arusaamad on ikka tõsiselt haiged.
a
arvaja/ 8. märts 2014, 21:03
Õiguskantsler Teder,kähku portfell kätte ja olukorda kontrollima.
a
arvamus/ 8. märts 2014, 20:53
kui lugeda mingi peaarsti aadamsoo kommentaari,siis üldse ei imesta,et seal haiglas kord nii käest ära on. Ju on seal ka arstid ning haiged ühesugused. Aga imestama paneb hoopis ajakirjaniku ja ka paljude inimeste rumalus. Vahet ei tehta neuroloogial ja psühhiaatrial. Paljud arvavad,et kui probleem on peas,peaks minema närviarstile,ehk selle loogika järgi peaks minema hoopis péaarstile?
o
Otse hullarist/ 8. märts 2014, 19:36
Kui enne veel hull ei ole, siis siin sanditatakse ikka mõnuga ära. Rohkem vangla mood majai ja tegutsetakse täiesti ebaseadusliku oma suva järgi inimestega.
Pange hästi tähele ajakirjanikud, see mis siin majas toimub on totaalne õudus. Ma ei imesta kui mõni inimene vabaduses otsa peale teeb. Ma ei ole siiani aru saanud kuidas sellest ometi keegi ei räägi MIS TEGELIKULT TOIMUB! Tehke ometi midagi nende arstidega ja kuidas inimestele sundravi peale pannakse ilma tegeliku kohtuta, sest sundravil oljalt saab rohem raha ja mida iganes. Peavalu rohtu pole, on ainult sandistavad kanged rahustid!
n
8. märts 2014, 19:10
närvikliinik ehk neuroloogiakliinik (halvatused, neuropaatiad, müasteenia, düstooniad jt diagnoosid) ja psühhoneuroloogiakliinik on ikka kaks väga erinevat asja. paistab, et eesti rahvas, eesotsas ajakirjanikega, on siiamaani nii rumal, et arvavad, et närvihaigusega inimene on nupust nikastanud. palun kasutade õiget sõnavara, sest te teete patsientidele liiga oma rumalusega.
t
Tuttav rääkis/ 8. märts 2014, 18:54
Patsiendile antakse umbmääraseid ravimeid. Teadaolevat mõni patsient võtab 10 tabletti korraga. Järeldusena, et Patsiendil on 10 erinevat haigust?
Arstid, õed provotseerivad patsientidega.
Antakse valet ravi, tekib patsiendil kõrvalnähud, luulud, mille tulemusena on patsient haige ja tuleb jätta ravile. Ebaprofessionaalsed arstid, õed.
Kas lubada haigel kasutada mobiiltelefoni või mitte, otsustab Aadamsoo sõnul raviarst vastavalt patsiendi seisundile. Piiranguid üldkasutatava telefoni kasutamisele kliinikujuht ei kommenteeri, mis annab alust arvata, et seegi suhtlus on raviarsti valvsa pilgu all.'' .....piirata ütlusi, mis arstid patsiendiga teevad ''katseid'', mis on rangelt seadusega keelatud.
Süüa antakse nagu seale. Mitte kõlbulik toit. Patsientidedele käib küll, sest nad ei saa niikuinii midagi aru.
''Kliiniku juhataja doktor Kaire Aadamsoo sõnul on Terje etteheiteid raske kommenteerida, sest kaebuse asjaolud pole teada ja kaebajast patsient ei soovi oma isikut isegi raviasutuse juhtkonnale teatavaks teha.''..... eiratakse teatmisega. Ega ei teeks ka isikut teatavaks, sest siis on juhatajal ja arstidel näpuga näidata, et haige inimene ja asi piirduks sellega.
o
oeh... arvan/ 8. märts 2014, 17:58
mõne rumalusel ei ole piire
Neuroloog ei ravi vaimseid häireid, radikullit, ishias, katkine pea jms on tema kompetentsis.
h
Hullumajas veel on päevi paremaid ja siin ei nuta keegi meist/ 8. märts 2014, 17:33
See artikkel on veidi eksitav,nimelt 4.osakonnas,teisel korrusel,vasakul pool on palatid rahutumatele haigetele ja paremal pool palatid rahulikemale patsientidele.Kokku nad saavad ainult esimesel korrusel asuvas söögisaalis,kus võivad ka vahetevahel "ütlemisi" ette tulla.Maja ise on vana ja väärikas,ehitatud 1910.aastate paiku,samuti ümbritseb psühhiaatria kliinikut ilus,vaikne parkmets,mis on eriti südamelähedane seal ravil viibivatele patsientidele.Haiglal on ka veel 1.,2 ja 9.osakond,kus depressioone ravitakse. Arstid on seal ka tasemel,mõni ise ka väikese kiksuga.Haigla juhataja, dr. Aadamsoo, on samuti tore ja meeldiv inimene.

t
to Njah/ 8. märts 2014, 17:02
tahtsin just sama kirjutada, et mis ajast nimetatakse psühhiaatriakliinikut närvikliinikuks?
k
8. märts 2014, 16:59
Kes see aadamsoo selline on?
a
Arvan/ 8. märts 2014, 16:25
Et psuhhiaatria on seoses soltuvuste raviga..Mis on ravitav...Neuroloogia on tosisem asi..Sel puhul poorab inimene ara ja moned ei tulegi valja sellest iialgi..
n
Njah./ 8. märts 2014, 14:59
Palun ajakirjanikul selgeks teha, mis on närvikliinik (neuroloogia) ja mis on psühhiaatria.
m
mart/ 8. märts 2014, 13:39
Olen ka ise olnud seal ravil kolmandas osakonnas depressiooniga, eks ta mulgi ole krooniline. Kõige rohkem häiris see, et enamik patsiente pidevalt suitsetasid, küll eraldi suitstamistoas, aga sealt tungis suits läbi avatud ukse palatitesse, kuna neil polnud uksi ees.
m
Memm/ 8. märts 2014, 13:36
Meil on vaja eurovanglaid jõusaalidega ,mitte korralikke haiglaid!!!!!
t
turumutt/ 8. märts 2014, 13:29
"endal kogemust pole" ... aga ma täpselt tean, et seal "kokku lastakse ohtlikke ja tagasihoidlikke patsiente ja Psühhiaatrid suhtuvad haigetesse nagu ühikutesse ja mingisugusest inimlikust suhtlemisest pole juttugi"
j
Jahimehele/ 8. märts 2014, 11:55
Neljas osakond on tõesti mitte kõige meeldivaim asutus. Minu sugulane oli seal umbes viis päeva, siis viidi 9 osakonda. Seal oli palju rahulikum ja sai ka väljas käia. Tänu Tallinna Psühhiaatriakliinuku arstidele oli pandud õige diagnoos, mida ei suutnud panna Tartu kaks psühhiaatrit. Üks nendest on praegu juba Soomes tööl. Olen kokku puutunud nii Tartu kui ka Tallinna Psühhiaatriakliinikuga. Ei saa õelda, et üks on parem kui teine. Kõik arstid teevad südamega oma tööd. Vaimseid probleeme ei ole lihtne diagnoosida. Meie saime parema arstiabi just Tallinnast.
Täna ongi hea võimalus tänada kõiki naismeditsiinitöötajaid Tallinna Psühhiaatriakliiniku 9 osakonnast ja soovida neile Head Naistepäeva.

u
uup/ 8. märts 2014, 11:35
Oleks parem, kui ajaleht tegeleks vähem psüühiliste haigete kaebuste ja raviga, Siis jääks ehk ära ka selliste psüühikahaigete, nagu Endel siin on, kommentaarid, kuigi nad tõesti võivad haigele hetkelist kergendust tuua. See artikkel on järjekordne psüühikahaigete mõnitamine ja teiste inimeste eksitamine.
j
Jahimees/ 8. märts 2014, 10:24
Olen selle asutusega lähedalt kokku puutunud. Kui sa vajad abi, siis lepid kõigega. Kas tõesti kedagi ei huvita, kuidas seal ravitakse ja mis seal tegelikult toimub. Saan aru, kaevata ei julge keegi, sest kes siis julgeb tunnistada, et ta on psüühiliselt haige. Olen tänulik, et mu lähedane on nüüd Tartust abi saanud , aga Tallinna haiglas veedetud aegu meenutan valu ja õudusega.
m
ma veidi/ 8. märts 2014, 09:58
imestan,et depressiooniga haige on nö. kinnises osakonnas
kuid äkki ta vajab pidevat jälgimist,me ju ta seisundit ei tea
äkki ta vajab neid piiranuid depressiooni süvenedes,äkki on suitsiidile kalduv
aga psühhiaatria kliinikus on vahel raske vahet teha kergel ja raskel haigel
mõni haige võib päevade viisi käituda rahulikult ja üks väike tõuge võib ta endast täiesti välja viia
seepärast nad ravil ongi ja jälgimisel
maja on küll vana ja vajab renoveerimist
kohe kindlasti ei ole see spaa
e
Endel/ 8. märts 2014, 09:29
endal kogemust pole (veel), kuid olen kuulnud ka, et seal tallatakse se vähenegi inimväärikus täiesti jalge alla. Hea, et Terje asja üles võttis, kuid nagu näha Aadamsoo kommentaarist, et saa see tegelane asjade tegelikust seisukorrast aru. Peaks ta sinna nö ravile panema paariks kuuks, küll siis tagasi tööle tulles teaks mida ja kuidas muuta. Arst vastutab selle eest, et haige tunneks ennast enam-vähem hästi haiglas, kuid praegused arstid seda ei adu. Elementaarne on mitte kokku lasta ohtlikke ja tagasihoidlikke patsiente, kuid seda praegu ei tehta. Psühhiaatrid suhtuvad haigetesse nagu ühikutesse ja mingisugusest inimlikust suhtlemisest pole juttugi. Peaks kogu pundi laiali peksma ja nullist alustama.
t
tegelikult/ 8. märts 2014, 09:21
peaks seal olema need kes riigi huku äärele viinud.
p
Patsient/ 8. märts 2014, 09:05
Kohutav koht... Annaks Jumal, et ma enam mitte iialgi sinna ei satu...

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee