Eesti uudised

Murelik kodanik: kiirlaenufirmad teevad, mida tahavad, ja keegi ei suuda neid peatada

Katrin Helend-Aaviku, 7. märts 2014 07:00

28 KOMMENTAARI

s
S/ 8. märts 2014 18:16
See on tava töölisklassi hävitamine, ei midagi muud.
a
Arvos/ 8. märts 2014 01:16
Ei saad spekulandid mitte midgai teha kui neid lihtsalt ignoreerida. Pole veel kuulnud, et kellelegi oelks vägisi laenu antud ja sunnitud seda tegema.
a
Appitsirkus/ 7. märts 2014 21:31
Ja poodides on ikka puuviljad, siirupid ja moosid vabamüügis, kuigi ma olen diabeetik ja debiilik. Ahh, miss nüüd saab...?
s
serks/ 7. märts 2014 18:51
Aga keegi ei sunni ju laenu võtma.Elage oma raha eest ja planeerige paremini.
Ma peaksin täielik idioot olema kui lähen võtan 100 euri,et järgmine kuu 300 euri tagasi maksta.
t
TEEN PEALKIRJA 6iglasex!/ 7. märts 2014 15:20
Kiirlaenajad teevad,mida tahavad ja,keegi ei suuda neid peatada!Kiirlaenu 2ri on ohver kui tulevad oimetud narkarid ja joodikud raha laenama sest SMS laen on ju IKAGI SMS LAEN ja mitte ykski t2di ei kontrolli SMS-i peal kas see laenuv6tja on BOMZIK v6i on normaalne KODANIK!On minu arvamus ja ma ytlen ausalt kohe 2ra et teate mina toetan oma sugulase 2ri ja m6tlen tulevikus ise ka KIIRLAENU FIRMA TEHA sest see on kasulik ja tulutoov 2ri millega saab edukaks nii riik kui mina ja loodetavasti ka laenajad aga kui mingid bomzid laenaxid minu firmalt siis mul olex h2bi ja n2rvid perses kui pean hakkama neilt seda tagasi n6udma ja kulukatteks nende autod v6i kodud 2ra v6tma!Mis te arvate et kiirlaenu2ri on ilma probleemideta ja n2rvideta tavaline SUPER2ri?!?!?!?siis arvake uuesti te punarevulutsioon22rid kes on (L22ne yhiskonna Vati sees eland) yle 20 aasta vabadust tundnud ja NSV liitu ei m2leta! ja kes arvavad et USA on liiga v6imas ja peabki sellep2rast nyyd Venemaad toetama v6i olema Neutraalne!SEE EI TOIMI JA EI HAKKAGI TOIMIMA KUI EEsti on Liiga strateegilises Kohas SIIN PLANEEDIL NIMEGA MAAA!Jah ma solvasin pr2gu teid te Hipin2rakatest kanepis6ltlased teie ju nii v2ga tahate endale teha maailmast uue NSVL2 kus olexid k6ik Leninliku t2hendusega V6rdsed ja r66msad!Aga 8elge mulle kas Lenini venemaal olid inimesed v6rdsed ja r66msad??Olgu v6rdsed nad v6isid olla aga r66msad kyll mitte!
a
Axter/ 7. märts 2014 14:48
"Lollidelt peabki raha ära võtma." See on lihtsustatud vaade. Raha saavad liiakasuvõtjad. Sohuvajunud inimesed ja nende lapsed enam toime ei tule ja neid peab hakkama toetama meie sotsiaalabi või satuvad nad vanglasse vms. Mis tähendab, et selle liigkasuvõtja raha peame meie kõik oma maksudega ikkagi kinni maksma. Ehk veel selgemalt -- kiirlaenundus on kanal maksumaksja raha liigkasuvõtjale kantimiseks. Ei taha!
m
MATS/ 7. märts 2014 14:23
Mis neil viga sigatseda, kui kliente leidub. Kes lausa infantilselt laene võtavad.
l
Lible/ 7. märts 2014 12:55
Kallid eestimaalased! Kui teil pole mõistust..... siis keegi ei pane teile seda vägisi pähe......!!!???
See laenufirmade promo on veel väike....!
Iga päev näeme kauplustes 3 = 2 hinnaga.... Kas arvate, et kaupmees annab kolmanda ilma rahata Jukule, Sergeile, Mannile või.....teile!? Kõik te maksate kinni, mitte ainult esimese- teise vaid kolmanda, neljanda, viienda......., nii palju kui kaupmehe fantaasia lubab ja lolle leidub! Kõik see on üks aferistlik nöörimine, mis on kaugel rusikaga rinnale tagumisest- MA TEEN AUSAT ÄRI!? Kust küll tulid mulle need vihavaenlased? Ma teen ausat äri ju.....?
See, et Teile, personaalselt või kampaaniana müüakse kaupa 10, 20, 30 ja teab mitu % odavamalt on ,,ausa äri" põhimõte- teilt raha kätte saada, juhul kui teil mõistust pole....
Tuleb kauplusesse klient- miks teil siin allahindlust ei ole....? Küsin tola, jah tola käest- kui palju sa maksad selle kauba eest teises poes kus allahindlus ja mis on..... !? Kassas maksad ikka samasugust hinda kus väljareklaamitud ODAV!!!
Tulge mõistusele enne kui ostate!!! Jah, kas alati tasubki ringi sõita, kingi kulutada odavama kauba saamiseks aga see jääb iga-ühe enda otsustada jahil

õ
Õpetus harimatutele/ 7. märts 2014 10:46
a
Ats/ 7. märts 2014 10:34
Aru ma ei saa,milles laenufirmad süüdi on?Ma ei tea ühtegi neist,kes veaks inimese vagisi enda kontorisse ja sunniks laenu võtma.....See,et süüdimatud lollpead seda teevad,on nende probleem.Lihtsalt nii loll ei saa ju olla!
a
andmekaitse/ 7. märts 2014 10:27
Annavad puuetega inimestele laenu? Annavadki, sest isegi puuetega inimeste lähisugulased ja kodakondsed ei pea teadma puude diagnoosi, ainult eeskoste puhul on see eestkostjale teada. Tegelikkus on aga selline - sügava puudega inimene elab koos oma perekonnaga, joob, sigatseb rahadega, võtab veel laenugi ja armastavad omaksed peavad seda kõike taluma! Riik suudab toetatud elamist tagada vaid väga vähestele ja varsti kaovad puuetega inmeste pensionid hoopis ära, jääb töövõime hindamine. Vot siis näete alles kiirlaenude võtmist!
r
raivo/ 7. märts 2014 10:26
kõige lihtsam on nendega mitte tegemist teha ja nad vaikselt hääbuvad,kuni neid enam ei ole.lihtne.
u
uno/ 7. märts 2014 10:25
ära võta LAENU ja probleeme ei ole - nii lihtne see ongi!!!
i
Issand,/ 7. märts 2014 08:56
keegi ei sunni teid laenu võtma! Iga vähegi (natukenegi) mõtlev inimene ei võta kiirlaenu! Kadedus..
l
loogiline jätk/ 7. märts 2014 08:42
mitte ei suuda aga EI TAHA, Kohtutäitur, kui ta hakkab kiirlaenu nõuet menetlema, võytab mitmekordset tasu, sõna otsese mõttes varastab sellest vaeselt veel mis varastada annab , rikub igal sammul täitemenetluse seadust..ja kuna inimene on nurka aetud, ei suuda ta kuidagi ka täitiuri tegevuse peale kaebust esitada, kuna see omakorda nõuab raha. Edasi kui asi kohusse jõuabki, sülitab KOHUS vaesele paljaksvarastatule näkku ja isegi ei vaevuta vaagima et tõepoolest täitur ise varstab ja rikub seadusi.Keda huvitab orja mure.

p
Põhiseadusetus./ 7. märts 2014 08:35
Kui natukenegi järge peate siis kiirlaene finantseeribki Swedbank.
n
naine/ 7. märts 2014 08:29
no need protsendid,mida nad küsivad,on ju lausa häbematu röövimine.Kindlasti peaks riik sekkuma nagu seda on Soomes,kus riik jälgib laenufirmasid.Meil on palju inimesi,kes nö.ei ole väga pädevad aru saama,kuidas suuta laen tagasi maksta ja mis summa tuleb tegelikult tagasi maksta.Need on noored või siis lihtsad inimesed,kes jäänud elu hammasrataste vahele jne.Sellisele laenu andmine tähendab ju seda,et ta on mingi aja pärast veel suuremas raha hädas kui enne
ä
Ähh/ 7. märts 2014 08:07
Kle, Klaara, vastutus võiks olla ikka win-win.
Õigemini andja vastutus on risk, mis suure kasumi ootuses võib kahesilmavahele jääda,et ei saagi raha tagasi, või saab osaliselt.
Üldiselt jah, mina pooldan ka sellise porno lõpetamist riigi toel. Kui ei lõpetata, on selge,et asjasse on segatud poliitikud ja poliitika.
k
Kokkuhoidlik./ 7. märts 2014 08:07
Lollidelt tulebki raha ära vötta.P.s.Praegu ja tulevikus hoian kokku 50 senti loo pealt,arvestage ise,palju see kuus teeb.
k
Klaara/ 7. märts 2014 07:49
See on äri nagu iga teinegi äri, vastutus lasub siin ikkagi laenu võtjal mitte andjal. Ega laenuandja sellest ju ei võida kui inimene oma laenu tagasi ei suuda maksta. Igaüks ikka vaadaku ise kuidas oma rahadega hakkama saada, mitte ei tule süüdistada kiirlaenufirmasid. Pealegi on olemas palju kiirlaenufirmasid, tuleb valida selline kel pole üüratud intressid, on võimalik tagasimakset edasi lükata ja muid kokkuleppeid sõlmida. http://srchelp.com/
k
Kätepesukontor ladvikus?/ 7. märts 2014 07:49
Ei tahetagi neid näruseid liigkasuvõtjaid peatada.....ju siis kuskil ladvikus on kätepesukontor olemas.
Täpselt nagu ka nende haisvate kasiinourgaste "äriga".....räpane äri ja võimurid ei tee teist nägugi.
j
Jaanus/ 7. märts 2014 07:46
annab puudega inimesele laenu , ise kahetseb .
ü
Üks lahendus siiski on./ 7. märts 2014 07:43
Inimesed! Õppige ükskord omal käel elamist! Mingi kuradi väärakas arusaam, et laenu peab saama! Raha tahabki lugemist. Nii, et õppige see lugemine ära ja laenufirmad hääbuvad iseenesest.

o
oma silm/ 7. märts 2014 07:38
Kiirlaenubürood oma pisikeste laenudega, mida pangad mingi 15 eurose kogutulu juures kunagi anda ei suuda, sõeluvad elanikkonnast välja selle prügikihi, kellele kunagi laenu ei tohi anda. Seda ohverdades kõigest kümned või sajad eurod väiksele osale laenuvõtjatest. Suured pangad maksavad kiirlaenubüroodele selle info eest rohkem, et see prügi hoida eemale suurtest laenudest, ning korraldavad selleks ka ringiga samade laenubüroode rahastamist. See on üks suur süsteem, mis toetab üksteist. Ühel pool laenuandjad, teisel pool maksejõuetu seltskond. Normaalsed inimesed on alati hakkama saanud nii laenudega kui ka ilma. Püha eesmärk finantssektoril on saada kokku nimekiri Eesti maksejõuetutest ja purulollidest.
p
peremees/ 7. märts 2014 07:29
Minu meelest peaks pealkirja ümber sõnastama - inimesed teevad mis tahavad, võtavad isegi kiirlaene ja teha ei saa midagi. Ja õige ka, vaba mees vabal maal, teen mis tahan. Miks te siis võtate? Uskumatu rumalus, kahju kohe. Kui kiirlaenu ei võtaks, "põletaks" muul moel oma raha ära. Ei sobi vabadus kõigile, ei sobi
l
landlord/ 7. märts 2014 07:29
Mina küll ei saa aru, milles kiirlaenude probleem seisneb või kas teda üldse on. Laena, aga maksa tagasi. On ju lihtne?
Muuseas kui keegi veel mäletab, siis andsid ka tavalised pangad buumiajal umbes 30% eluasemelaenudest neile, kes tegelikult ei oleks laenutingimustele kvalifitseerunud. Trikitati varade hindadega, et saada nullsissemakset ja tehti muidki tempe. Mingi tudeng tegi SEB andmete najal isegi magitritöö sel teemal (2007. kevad), aga see topiti üsna kähku kalevi alla.
e
Ei muutugi midagi!/ 7. märts 2014 07:19
Sest paljude kiirlaenu firmadega on seotud meie poliitikud ja nende raha!