Eesti uudised

"Kui ütlesin, et hobune vajab ravi, ähvardas perenaine, et müüb looma kas või lihaks, aga odavalt ära ei anna."

Kristiina Tilk, 6. märts 2014 07:00

7 KOMMENTAARI

t
To Gerli sul on/ 6. märts 2014 14:33
6igus kyll aga ma ei saa aru mx ei saa inimene ise nagu inimest matmise asemel teda p6letada avalikult nagu tegid vanaaja viikingid???
g
Gerly/ 6. märts 2014 09:50
To 10 aastane: Eestis ei tohi surnud hobust oma aeda maha matta vaid peab saatma Väike-Maarjasse loomsete jäätmete käitlemise tehasesse. See võib küll olla raske aga kui nüüd järele mõelda siis on see parim lahendus. Sinna ei saada teda ju elusalt vaid just siis kui ta on juba magama pandud. Kui loom väga südame küljes on siis on mõistlik leppida sellega, et tema maine keha põletatakse kuid mälestus temast jääb ju siiski alles. Ka inimesi kremeeritakse ju ja selles ei näe keegi midagi halba. Miks on siis lemmiklooma kremeerimine paljude jaoks tabu? Endenile aga palju jaksu ja Kseniale ka jõudu :)
1
10 aastane/ 6. märts 2014 08:55
hobune pole veel vana. Soomes oli dokument kuidas Itaalias hobuseid apanajja viimisel pekstakse ja ka soomlased on sinna omi loomi saatnud. Kohe tekkisid inimesed kes hakkasid tingimuste eest hoolitsema. Ma ise motlen et kui mul oleks voimalus hobust pidada ja kui ta jääks vanaks siis tapamajja kyll ei viiks.Mataks ilusti maha ja laseksin kasvoi loomaarstil systi enne seda teha. Mis siis hobusest rääkida ka lehm saab koigest aru. Kui olin väike ja elasin vanaema juures ja yks lehm viidi tapamajja. Enne sedaläksin vanaemaga sellepärast riidu ja läksin lauta ja rääkisin lehmale et su tapetakse nyyd ära ja mina ei saa midagi teha. Ja kui tuldi talle järele siis lehm nuttis . Pisarad jooksid silmist. Vanaema ytles et tal jääb see eluaeg vaevama.
k
Kseniale/ 6. märts 2014 08:40
Aitäh selle looma aitamise eest! Pakkuge talle seda hoolt, millest ta on ilma jäänud. Looge ametlik organisatsioon selliste loomade abistamiseks ja küsige ka inimeste abi- mina abistaksin hea meelega.
k
Kseniale/ 6. märts 2014 08:40
Aitäh selle looma aitamise eest! Pakkuge talle seda hoolt, millest ta on ilma jäänud. Looge ametlik organisatsioon selliste loomade abistamiseks ja küsige ka inimeste abi- mina abistaksin hea meelega.
u
6. märts 2014 08:29
usa .s pannakse väärkoheldud looma eest vangi meil vibutatakse näppu MASENDAV
p
Pasalar/ 6. märts 2014 07:55
Miks pidada looma, kui hakkama ei saa? Olen näinud mitmeid väärkoheldud loomi. Minu ema oli ka selline, kes kohtles neid halvasti. Mul ei jäänud muud üle, kui loomale tingimused luua ja linnas tall hankida. Tema ei saanud aru, kuidas tal halb on. Sellised need vanainimesed on