Eesti uudised

Väikepoe omanik: tootjate surve viib viimasegi maapoe sulgemiseni! (18)

Arvo Uustalu, 6. märts 2014 07:00
PAHANE: Väino Kägo harja ajab punaseks see, et ka tootjad on nende poolel, kes väikepoodide väljasuretamisele kaasa aitavad. Foto: Aldo Luud

"Tarnijad ja tootjad sunnivad väikekauplusi suurt kogust tellima. See põhjustab sortimendi vähenemist, kauba riknemist või koguni poe sulgemist," on Kavastu poeomanik pahane.

Väikeste maapoodide omanikud kurdavad, et viimaseks piisaks karikasse võib saada kauba kohaletoimetamise raha, mida tootjad ja tarnijad üha rohkem nõudma on hakanud.

Tartumaal Kavastus poodi pidav Väino Kägo ütleb, et üha ja üha tõstetakse koguse alampiiri, mille puhul kaup tasuta kohale toimetatakse.

Võta või jäta

"Loobusin juba ammu endisest Pere Leivast saiade-kringlite tellimisest. Rakvere lihakombinaat tõstis koguse miinimumpiiri selle aasta algul. Kui varem oli kaubavedu poodi tasuta, kui tellisin 100 euro eest kaupa, pluss käibemaks, siis nüüd tuleb kauba tasuta kohaletoomiseks tellida kaupa vähemalt 150 euro eest. Koos käibemaksuga on kohaletoomise summa 12 eurot. Tundub väike raha, aga kui ma selle maapoe niigi kallile vorstile või kotletile juurde panen, siis ostetakse see vorst linnast ja käivitub ring, mis lõpuks sunnib poe kinni panema," räägib ta.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

01.10.2015
ÕHTULEHE VIDEO | Järelehüüe maapoe peietel: "Puhka rahus, kuni inimlik mure sind ellu äratab!"
22.04.2013
Viljandimaa varaste maraton: viie tunniga neli maapoodi!
06.04.2013
Kauplusautod siin enam ei käi ehk Ühe autolavka kuulsusetu lõpp
06.02.2013
KÜLAELU LÄKS KÄIMA: riik andis raha, avati pood, ilusalong ja kohvik

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee