Eesti uudised

Väikepoe omanik: tootjate surve viib viimasegi maapoe sulgemiseni!

Arvo Uustalu, 6. märts 2014 07:00

18 KOMMENTAARI

n
NO/ 1. oktoober 2015 10:30
on lihtne arvata, kuidas saab Tallinnas jagada tasuta transporti. Maainimestel tuleb lihtsalt nahk üle kõrvade tõmmata: poed kinni, postkontorid kinni, bussiliinid maha, pensioni koju toomine puuetega inimestele maksu alla jne. Siis saavad ka lubadeta riigikogulased enda sugulastele ka autod liisida.
a
Ansip ega Eesti riik pole selles süüdi/ 8. märts 2014 14:39
Euro lihtsalt kautab oma väärtust...ja nüüd las kesikud mind sõimavad...
t
to Tõrje/ 6. märts 2014 20:32
Suured tänud! Sain targemaks.
k
kaupmees/ 6. märts 2014 17:38
Lihtne, neid tootjaid ei pea tellima kes müüa ei taha. Rakvere ülbik küsib 150 euri min. tellimust, enamus siiski nõus 40-50 euriga kohale tooma.
e
Eesti poliitik/ 6. märts 2014 16:36
aga paneme poed kinni ja las kõik koonduvad Tallinna...lihtsam ka ja seltsis ongi segasem ja ülejäänud vaba maa me ju võiksime venemaale ära kinkida, sest mida me ikka selle maaga peale hakkame. Las teised teevad kellel tiba rohkem raha ja oidu.
t
Tädi Ruuda/ 6. märts 2014 16:09
Jutt oli artiklis ometi hoopis firmade poolt kaubakoguste tõstmisest. Soomlaste ahnus (Rakvere Lihakombinaat) kasvab ja eestlasel pole selles osas sõnaõigust. Omanikud otsustavad. Kokkuvõttes langeb ka nende käive. Miks ei või olla 10 sorti majoneesi? Suurepärane ju! Igale oma...nagu leivad jm...ju on siis nõudlust sellise valiku järgi. Maapoes kaalutakse päris hoolega, mida üldse müüki võtta, et kaup ikka müüdud saaks. Maapoed on lahedad, retro. Muide,ennevanasti olid tõesti hulgilaos nö laohinnad, aga see, kes täna soovitab sealt kaupa tuua, võiks ka ise tiiru läbi käia ja oih! ups! milline üllatus--paljud hinnad on juba samad, mis Selveris ehk et kallimad, kui Maximas ja Säästukas. Iga väikepoe omanik tiirutab iga päev ringi ja otsib soodsama hinnaga kaupu. Ka väiketootja kaup on kallis poes edasimüümiseks. Jõudu neile vähestele allesjäänutele! Vähemalt on veel mõned Eesti oma poed...
k
Kah maapoodnik, veel/ 6. märts 2014 15:20
Kaubaveo hinnad on kökimöki. Päris põntsu paneb ikkagi sigarettide piirhind, Väikepoel lihtsalt on suurem kulu ühe artkli kohta, kui suurel ja suitsudelt tulev 5-6% ei kata kuidagi kulusid. Ja kuna suitsud on igal pool sama hinnaga, siis küündibki suitsu osakaal läbimüügist kolmandikuni ja kohati rohkemgi. Ilma ka olla ei saa, siis kaotad needki vähesed kliendid.
Siinkohal suured tänud meie valitsusele, sellise omapärase "rahva tervise eest hoolitsemise" eest!
k
kes ja missile,/ 6. märts 2014 13:52

k
Kes ja mis põhjusel/ 6. märts 2014 13:36
Pani kommile "andke abi" miinuse?
k
kodanik / 6. märts 2014 12:59
Samas olen kord veetnud perega nädala puhkust võõras maakohas. Käisin ja küsisin ümberkaudsetest majapidamistest, et ka nad teavad kedagi, kes müüks mõne tomati, muna või liitri piima. Ei leidnud mitte kedagi, kes seda oleks teinud! Karm tõde - kõik inimesed on linnas või suisa välismaal tööl. Me oleme sõltuvad poodidest ja seega ka tootjatest!
a
andke abi/ 6. märts 2014 12:11
Kuidas mündipoe reklaamist lahti saada
l
Lugeja küsib: / 6. märts 2014 12:01
Miks on maapoes müügil ca 10 sorti majoneesi?
p
poodleja/ 6. märts 2014 11:31
Ma olen imestanud, et mõnes maapoes on kaup ikka väga nigela ja vähese sortimendiga.Küsimise peale vastavad müüjad, et nad ei saagi iga kaupa ja igalt poolt üldse tellida vaid neil on omad ettekirjutused,kust ja millist tellida võib.Sageli võib saada hallitanud ja kõva leiba-saia ning hapuks läinud piima ja kohvikoort.Ma ei tea mismoodi neid hoitakse kui koore säilivustähtaeg on alles lõppemata,kuid kohvile valades läheb see tükki.Loomulikult hakkavad ostjad selliseid poode vältima.
m
mida krt hädaldada/ 6. märts 2014 10:44
kas perenaine ei oskas enam kodus leiba teha,kurki ja tomatit kasvatada,pereisa ei suuda lemmiksiga tappa-
Saatke kukekuuri taha kõik kaubapakkujad,tehke neile türnüflitele tünga,mina olen ostja kui kaup hea ja õiges hinnas,
s
Selleni on viinud/ 6. märts 2014 10:02
Herr ANSIP oma fantast riigijuhtimisega ptüi rsk

n
no/ 6. märts 2014 10:01
ennevanasti käisid poeomanikud ise hulgiladudes omale kaupa otsimas, nüüd aga nii mugavaks läinud, et too neile koju kätte ja maksa veel peale kah...
u
Urjuk/ 6. märts 2014 08:10
Miks peab?
Kaupade tarne kuhugi peab keegi ikkagi kinni maksma. Maapood tellib kauba ja see tuuakse kohale. Mõne maapoeni peab kaupa ekstra sõiduna arvestama lausa saja kilomeetriga.
Kui nüüd korralikult läbi arvestada, siis milliseks kujuneks selle tarne 1 kilomeetri omahind?
Auto hind + ekspluatatsiooni kulud + kütus + autojuhi palk + .... + ..... + jne.
Siit kujuneb juba hind, mis sunnib ka tootjaid ja hulgimüüjaid kalkuleerima ning arvestama.
Nemad on ju kasumi teenimisele orienteeritud - sotsiaaltoetusi peavad maksma teised.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee