Linas LinkevičiusFoto: AFP / Scanpix
BNS/Õhtuleht.ee 6. märts 2014 07:00
Leedu kõrged ametnikud lükkasid ümber Vene presidendi Vladimir Putini süüdistused, mille kohaselt Leedu ja Poola territooriumil on koolitatud välja Kiievi rahutustes osalenud võitlejaid, nimetades niisuguseid väiteid laimuks ja tüliõhutamiseks.

"Putini süüdistused Leedu vastu on alusetud vihjed, mille eesmärgiks on õigustada agressiooni ja õhutada vihkamist Venemaal elavate leedulaste vastu," kirjutas Leedu välisminister Linas Linkevičius suhtlusvõrgustikus Twitter.

"[Need on] valed ja propaganda, mida Venemaa kasutab selleks, et õigustada oma sõjalist sekkumist Ukrainas, välisriigi territooriumil," ütles Leedu presidendi Dalia Grybauskaitė välisnõunik Jovita Neliupšienė.

Vene riigipea Vladimir Putin väitis teisipäeval, et Ukraina opositsiooni ja julgeolekujõudude vahelistes kokkupõrgetes Kiievis osalesid Leedus ja Poolas eriväljaõppe saanud võitlejad.

"Vaadake, kui hästi treenitud olid Kiievis tegutsenud inimesed. Nagu me teame, koolitati neid nii naaberriikides Leedus ja Poolas kui ka Ukraina baasides," sõnas Putin pressikonverentsil.

"Neid koolitasid välja eriüksused. Miks te arvate, et Krimmi omakaitseväelased peaksid kehvemad olema?" lisas ta.